cloverdale
25.02.10,13:01
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, na podanie DP FO. Minulý rok som bola na RD, nemala som príjem, v novembri som dostala výpoveď s nárokom na dvojmesačné odstupné. To mi bolo vyplatené v januári 2010. Ako je to s podaním DP, bola mi zrazená daň, mám si právo uplatňovať v DP a daňové bonusy na deti ak si ich neuplatňuje manžel, a čo mi z toho vyplýva z hľadiska SP.

Ď.
brčko
25.02.10,12:16
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, na podanie DP FO. Minulý rok som bola na RD, nemala som príjem, v novembri som dostala výpoveď s nárokom na dvojmesačné odstupné. To mi bolo vyplatené v januári 2010. Ako je to s podaním DP, bola mi zrazená daň, mám si právo uplatňovať v DP a daňové bonusy na deti ak si ich neuplatňuje manžel, a čo mi z toho vyplýva z hľadiska SP.

Ď.

máš právo si uplatniť v DP celú nezdanit.čiastku na seba a tým pádom ti vrátia zaplatenú dan.

Nárok na dan.bonus máš len v prípade, ak tvoje zdanitelné príjmy za r.2009 boli aspon vo výške 6x minimálna mzda t.j. aspon 6x295,5eur predpokladám berie sa minuloročná min.mzda. T.j. záleží od výšky odstupného.

môžeš byť aj nadalej poistená štátom dôchodkovo (ak máš podanú prihlášku) aj zdravotne (predpokladám bola si vo svojej ZP nahlásiť zmenu, ked ti skončil PP) a aj budeš mať nárok na rodič.príspevok, ked si podáš DP.
cloverdale
25.02.10,12:26
Vďaka za pomoc.