IvetaH
25.02.10,12:30
Dobrý deň,
prosím vás, ako si vložím číslo strany ale nie v záhlaví alebo zápätí. Potrebujem to zadať v tele formulára, napr. v bunke I25. Ale je to stred stránky, nie koniec ani začiatok.
A dokonca najlepšie by bolo vo formáte 1/?.
Ďakujem pekne
marjankaj
25.02.10,12:30
Dobrý deň,
prosím vás, ako si vložím číslo strany ale nie v záhlaví alebo zápätí. Potrebujem to zadať v tele formulára, napr. v bunke I25. Ale je to stred stránky, nie koniec ani začiatok.
A dokonca najlepšie by bolo vo formáte 1/?.
Ďakujem pekne

V akom programe?
Chobot
25.02.10,13:32
Dobrý deň,
prosím vás, ako si vložím číslo strany ale nie v záhlaví alebo zápätí. Potrebujem to zadať v tele formulára, napr. v bunke I25. Ale je to stred stránky, nie koniec ani začiatok.
A dokonca najlepšie by bolo vo formáte 1/?.
Ďakujem pekne

AK to chceš pre Excel, tak sa obávam, že to nepôjde.
IvetaH
25.02.10,14:40
Je to v xls a obávala som sa toho, že to nepôjde. Ale rozmýšľala som s využitím nejakého IF, ale ešte som to nedorozmýšľala, musím zajtra od rána. Už mám večer.
Ďakujem
marjankaj
25.02.10,19:53
Je to v xls a obávala som sa toho, že to nepôjde. Ale rozmýšľala som s využitím nejakého IF, ale ešte som to nedorozmýšľala, musím zajtra od rána. Už mám večer.
Ďakujem

Skús toto, či bude vyhovovať.
Spusti makro1 - CTRL+m

Alebo makro CTRL+n ak chceš číslovať na jednom hárku
Chobot
26.02.10,09:42
Skús toto, či bude vyhovovať.
Spusti makro1 - CTRL+m

Alebo makro CTRL+n ak chceš číslovať na jednom hárku

Neviem, či jej toto pomôže. Tým len očísluješ hárky, teda vloží hárok č. X/z počtu hárkov Y.

Ona, ako som pochopil, potrebuje, aby jeden hárok, ak má viac strán pri tlači, tak na každej strane bolo číslo tej strany. To ale asi nebude možné, lebo počet strán v Ecxeli je veľmi variabilný, závisí od nastavenia strany. Jeden hárok môže byť vytlačený na 6 stranách, ale nastavením sa dá vytlačiť ten istý hárok aj na jednej strane. Preto sa v Exceli uvádza číslo strany v záhlaví alebo v päte a nastavuje sa v nastaveniach strany (tlače). Nedá sa vložiť do konkrétnej bunky, lebo vopred sa nevie, na ktorej strane tá ktorá bunka bude.

To nie je ako vo Worde, kde je strane presne daná.
marjankaj
26.02.10,19:51
Neviem, či jej toto pomôže. Tým len očísluješ hárky, teda vloží hárok č. X/z počtu hárkov Y.

Ona, ako som pochopil, potrebuje, aby jeden hárok, ak má viac strán pri tlači, tak na každej strane bolo číslo tej strany. To ale asi nebude možné, lebo počet strán v Ecxeli je veľmi variabilný, závisí od nastavenia strany. Jeden hárok môže byť vytlačený na 6 stranách, ale nastavením sa dá vytlačiť ten istý hárok aj na jednej strane. Preto sa v Exceli uvádza číslo strany v záhlaví alebo v päte a nastavuje sa v nastaveniach strany (tlače). Nedá sa vložiť do konkrétnej bunky, lebo vopred sa nevie, na ktorej strane tá ktorá bunka bude.

To nie je ako vo Worde, kde je strane presne daná.

Máš pravdu. Ale keďže neviem ako ten hárok vyzerá, tak som iba tipol. Pôvodne to chcela iba do bunky I25. Taká bunka je na jednom hárku iba jedna. Treba presne popísať problém a potom sa dá nad tým špekulovať. :confused:
Nemá každý krištáľovú guľu ako PaloPa.:---
pe.pe
26.02.10,20:18
Dobrý deň,
prosím vás, ako si vložím číslo strany ale nie v záhlaví alebo zápätí. Potrebujem to zadať v tele formulára, napr. v bunke I25. Ale je to stred stránky, nie koniec ani začiatok.
A dokonca najlepšie by bolo vo formáte 1/?.
Ďakujem pekne

Ja to robím tak:

1. Klik na hocktorú bunku
2. Zobraziť
3. Hlavička a päta
4. Vlastná hlavička alebo vl. päta
5. Vyberiem si (v Tvojom prípade) prostredný oddiel, klik
6. Odenterujem si polohu (robím to skusmo, väčšionou sa strafím na 3-4 pokus)
7. Klik na "hárok s dvojkrížikom"
8. Kliky na OK
9. Hotovo. V náhľade stránky si pozriem, kde mám číslovanie umiestnené.
Akurát že tak viem vložiť len čísla stránok, nie formát 1/2 napr. Tak ak sa tu objaví excelák, nech poradí:) a...pardon za terminologiu:)

Urobil som amatérske printscreeny:)
marjankaj
26.02.10,20:37
Ja to robím tak:

1. Klik na hocktorú bunku
2. Zobraziť
3. Hlavička a päta
4. Vlastná hlavička alebo vl. päta
5. Vyberiem si (v Tvojom prípade) prostredný oddiel, klik
6. Odenterujem si polohu (robím to skusmo, väčšionou sa strafím na 3-4 pokus)
7. Klik na "hárok s dvojkrížikom", pridám "/" a kliknem na ikonku vedľa s dvomi +
8. Kliky na OK
9. Hotovo. V náhľade stránky si pozriem, kde mám číslovanie umiestnené.
Akurát že tak viem vložiť len čísla stránok, nie formát 1/2 napr. Tak ak sa tu objaví excelák, nech poradí:) a...pardon za terminologiu:)

Urobil som amatérske printscreeny:)

A je to.
Super nápad.;)
pe.pe
26.02.10,20:42
A je to.
Super nápad.;)

No jasnéééé!!!! :D:D:D hneď idem skúšať;)

Vážení priatelia, ÁNO! (po úspešnom očíslovaní strán) :)
sthruska
27.02.10,09:38
Niet nad dobre formulovaný problém :D
PaloPa
27.02.10,13:01
Dobrý deň,
... Potrebujem to zadať v tele formulára, napr. v bunke I25. Ale je to stred stránky, nie koniec ani začiatok...

Ďakujem pekne

V Exceli 2007 je už niečo podobné priamo zabudované:
http://www.nirmaltv.com/2008/10/20/how-to-add-a-watermark-to-excel-sheets/

Ale pre Excel 2003 a nižšie je to problém.
Pripájam riešenie, ako sa niečo podobné dá urobiť.
Upravil som verziu, ktorú mám odloženú už dlhší čas.
Pre číslovanie strán síce dosť nepraktické (aj keď sa chce, dá sa všetko :cool:),
ale napr. na automatickú aktualizáciu obrázka vynikajúce.

Celý postup je popísaný priamo v súbore.

Jediná nevýhoda, nedá sa použiť vlastnosť "Hore opakovať riadky"

Palo
marjankaj
27.02.10,21:05
V Exceli 2007 je už niečo podobné priamo zabudované:
http://www.nirmaltv.com/2008/10/20/how-to-add-a-watermark-to-excel-sheets/

Ale pre Excel 2003 a nižšie je to problém.
Pripájam riešenie, ako sa niečo podobné dá urobiť.
Upravil som verziu, ktorú mám odloženú už dlhší čas.
Pre číslovanie strán síce dosť nepraktické (aj keď sa chce, dá sa všetko :cool:),
ale napr. na automatickú aktualizáciu obrázka vynikajúce.

Celý postup je popísaný priamo v súbore.

Jediná nevýhoda, nedá sa použiť vlastnosť "Hore opakovať riadky"

Palo

Pali naopak, je to veľmi jednoduché. Postup viď príspevok č.8. Pozri aj ukážku. Jediný problém je aby sa v mieste číslovania bolo prázdne miesto.
Ale zadávateľka povedala, že to chce do bunky I25, tak tam som to dal.
PaloPa
28.02.10,07:44
Pali naopak, je to veľmi jednoduché. Postup viď príspevok č.8. Pozri aj ukážku. Jediný problém je aby sa v mieste číslovania bolo prázdne miesto.
Ale zadávateľka povedala, že to chce do bunky I25, tak tam som to dal.

Veru tak Janoslave, máš pravdu,
"švici, trubi, idze" :-)

Človek sa učí stále.

P.
marjankaj
28.02.10,08:41
Veru tak Janoslave, máš pravdu,
"švici, trubi, idze" :-)

Človek sa učí stále.

P.

Pali to som nevymyslel ja ale pe.pe:confused:
michalxnet
01.03.10,02:00
Nieco presne pre vas :)
Najprv si potrebujeme vytvorit niekolko definovanych nazvov.
1. Stlacime CTRL+F3 a zobrazi sa dialog pre definovanie nazvov
2. nadefinujeme nasledovne polia:

RowAfterpgbrk =GET.DOCUMENT(64)
TotPageCount =GET.DOCUMENT(50)
PageOfPages ="Page "&IF(ISNA(MATCH(ROW(),RowAfterpgbrk,1)),1,MATCH(ROW( ),RowAfterpgbrk,1)+1)&" of " & totpagecount + 0*now()
Page 1 of 2
LastRow =IF(ISNA(MATCH(ROW(),RowAfterpgbrk,1)),1,MATCH(ROW (),RowAfterpgbrk,1)+1)<>IF(ISNA(MATCH(ROW()+1,RowAfterpgbrk,1)),1,MATCH(RO W()+1,RowAfterpgbrk,1)+1)
FirstRow =IF(ISNA(MATCH(ROW(),RowAfterpgbrk,1)),1,MATCH(ROW (),RowAfterpgbrk,1)+1)<>IF(ISNA(MATCH(ROW()-1,RowAfterpgbrk,1)),1,MATCH(ROW()-1,RowAfterpgbrk,1)+1)
ThisPage =IF(ISNA(MATCH(ROW(),RowAfterpgbrk,1)),1,MATCH(ROW (),RowAfterpgbrk,1)+1)

3. Nasledne pouzitie je jednoduche zadame do pozadovaniej bunky =PageOfPages pripadne =ThisPage a vrati nam to pozadovany udaj

Pokial chcete zmenit vystu =PageOfPages na inu hodnotu ako Page 1 of 2 upravte nazov PageOfPages kde zmente cerveno vyznacene udaje, musia byt v uvodzovkach.
PageOfPages ="Page "&IF(ISNA(MATCH(ROW(),RowAfterpgbrk,1)),1,MATCH(RO W(),RowAfterpgbrk,1)+1)&" of " & totpagecount + 0*now()

Prikladam vzorovy subor
Prajem prijemny den
PaloPa
03.03.10,14:04
Pali to som nevymyslel ja ale pe.pe:confused:
Vidíš, nieto na tom svete spravodlivosti ani za mak :)
pe.pe, sorry.

Aj keď častejšie sa stretávam s požiadavkou, aby do záhlavia a paty mohla ísť aj grafika (logá a pod.)

MS by už konečne mohol poriešiť. Vždy to treba nejako obchádzať.

P.
IvetaH
03.03.10,17:36
Dobrý večer,
vážení priatelia, ďakujem za všetky názory a návrhy. Ste úplne bezvadní. A to, že hneď nezadefinujem problém ako sa patrí je tým, že riešim doma firemné veci, mám to vytvorené so všetkým čo v sebe odráža firma a keby som to tu "vcapila" a náhodou by sa to dostalo k môjmu zamestnávateľovi, asi by som mala problém. Som z veľkej veľmi veľkej firmy a som rada, že som v nej a chcela by som tu pracovať až do penzie.
Dlho som tu nebola, problém som ešte celkom neporiešila, bola iná robota ale zajtra sa do toho pustím.
Ešte raz srdečná vďaka všetkým