bz5
25.02.10,12:40
Nájde sa tu skúsený záhradkár alebo záhradkárka, ktorý by mi vedel poradiť, či môj plánik výsadby pre tento rok je prijateľný :). Hlavne čo sa týka toho či tá ktorá zelenina je vhodne zasadená vzhľadom na predplodinu, resp. či sú dobre zvolené susediace druhy zeleniny. Tento rok budem bohužiaľ už sadiť sama a tak by sa mi dobrá rada či usmernenie zišli.

Plánik, ktorý je urobený na počítači, tak tak sme mali zasadené minulý rok. a to dopísané cez to sú moje tohtoročné plány...
Silvernola
26.02.10,15:33
Niečo si môžeš vybrať z tohoto
Delvita
27.02.10,14:35
Z hladiska predplodiny a kombinacie druhov som nenasla zavaznejsiu chybu v plane. Ale treba zobrat do uvahy aj roky dozadu. Ak si pamatate alebo mate plany, treba zohladnit ze napr. cibuloviny, hrach, uhorky potrebuju odstup 4 az 5 rokov
wabi
28.02.10,01:05
Zas až takú vedu z toho prosím vás nerobte. Iste je dobre striedať plodiny, ak však hovoríme o malých rozlohách hriadok v záhradke, tak škodcovia nemajú problém sa presunúť o pár metreov a čo sa týka zloženia pôdy, aj tak musíte hnojiť a tým dodávate do pôdy potrebné živiny, tiež kopaním a hrabaním sa pôda premiešava. V porovnaní s ostatnými podmienkami ako napríklad výživa, závlaha, agrotechnické termíny, kvalita a pH pôdy podnebie je zohľadňovanie predplodín z viac ako 2 sezón v malej pestro vysadenej záhrade úplne zanedbateľné.