marta.st9999
25.02.10,14:16
Ahojte, prosím o radu.
Keďže dotácia z úrade práce k podnikaniu je zdaniteľný príjem musím ho dať do daňového priznania ako môj príjem.Ale v akej čiastke?
V daňovom období kedy som ho prijala dám celý do príjmov, alebo len určitú časť, ktorú som nepreinvestovala zatiaľ. Z toho potom vypočítam 40% plus odvody a zistím moje výdavky, je to tak? poradte prosím.
Timka1
25.02.10,13:19
Ahojte, prosím o radu.
Keďže dotácia z úrade práce k podnikaniu je zdaniteľný príjem musím ho dať do daňového priznania ako môj príjem.Ale v akej čiastke?
V daňovom období kedy som ho prijala dám celý do príjmov, alebo len určitú časť, ktorú som nepreinvestovala zatiaľ. Z toho potom vypočítam 40% plus odvody a zistím moje výdavky, je to tak? poradte prosím.

z tvojej otázky je zrejme, že si uplatňuješ paušál 40%, v tomto prípade celá dotácia v 100% výške vstupuje do zdaniteľných príjmov, aj keď si ju celú nepreinvestovala
marta.st9999
25.02.10,13:29
diky moc potvrdila som si moju domnienku, dočítala som sa to v usmernení DR SR ale nebola som si istá, ale podľa mna to nieje spravodlive, vijde mi kôli tomu o dosť vyššia daň a vyššie odvody na celý ďalší rok.
marta.st9999
25.02.10,13:41
Chcem sa ešte spítať, aké budu prílohy v mojom daňovom priznaní ak som podnikala od 01.02.2009 do konca roka a v januári som bola nezamestnaná bez príjmov. Potrebujem potvrdenie od úradu práce, že som nemala príjmy?
Uplatnujem si paušálne výdavky.
Ešte niečo bude moja príloha?
veronikasad
25.02.10,13:49
Chcem sa ešte spítať, aké budu prílohy v mojom daňovom priznaní ak som podnikala od 01.02.2009 do konca roka a v januári som bola nezamestnaná bez príjmov. Potrebujem potvrdenie od úradu práce, že som nemala príjmy?
Uplatnujem si paušálne výdavky.
Ešte niečo bude moja príloha?
k DP s paušálnymi výdavkami neprikladáš žiadne prílohy. V osobitných záznamoch daňovníka môžeš uviesť obdobie evidencie na úrade práce.

Aké máš príjmy z podnikania ? Nebolo by výhodnejšie viesť účtovníctvo ?
marta.st9999
25.02.10,14:04
Mám málo výdajov, menej ako po vypočítaní 40% z príjmov, teda sa mi asi viac oplati paušálnu daň, ale neda sa ešte niejako znížiť daň?
Takže menusím doložiť žiadnu prílohu.