erzet
25.02.10,13:51
Fakt som túto tému, ani približnú nemohol nájsť.

V PC mám USB port s dvomi USB-čkami. Jedno USB mi nefunguje, chybu na ovládačoch nehlási. Už viacej krát som formátoval PC (nie kvôli tomu) a stále nefunguje. Keď k nemu, pripojím USB kľúč tak ho nenačíta. Treba vymeniť port alebo môže byť chyba odstrániteľná? Dík
pizzanoel
25.02.10,13:04
Asi nie je zapojený vo vnútri počítača.Skus dat dole kryt s pc a pozri ci ho mas zapojeny...
Vlado40
25.02.10,13:21
Asi nie je zapojený vo vnútri počítača.Skus dat dole kryt s pc a pozri ci ho mas zapojeny...

Je ten port vzadu , alebo vpredu.Ak je vzadu , tak je na pevno na základnej doske .Ak nefunguje , tak s tým nič neurobíš.Ak je vpredu - tak tie majú slabú kabeláž zvykne sa prerušiť kábel .Ak doteraz išiel - tak skontrolu či sa neodpojil káblik, mohol odísť aj konektor -stáva sa to .Ak doteraz nufungoval , tak môže byť zapojený opačne kábel .
erzet
25.02.10,18:42
Je vpredu, nešiel od začiatku, ani odborník nič s tým nespravil tak si myslím že tu sú väčší a viac hláv viac rozumu.
Ale oni sú v páre, tie USB, je možné aby jeden šiel a druhý nie? Môže byť zlé zapojenie - prepojenie niekde vo vnútri, medzi obomi USB-čkami?
Vlado40
25.02.10,18:52
USB vpredu t.j. 4 drátiky + ,-D,+D ,-zem.Ak je konetor po mechanickej stránke v poriadku , tak nie je jedno ako sú zapojené.Samozrejme to platí keď na konci nie je konektor , ale rozvetvené označené drátiky.

Dodám to,platí pre jeden konektor USB.Takže ak na dosku pripojíš kábliky od toho konektora čo nefunguje tak , ako ten čo je v poriadku , tak to pôjde .Na základnej doske sú spolu na jednom konektore.Ak nie , tak konektor je po mechanickej stránke vadný.Niekedy je vadný konektor aj na novej skrinke.

Potrebuješ mať vpredu súčastne obsadené 2 konektory USB ?

Pre menej zdatných pre objasnenie :

Na základnej doske / káblik

1. VCC / +
2. USB0- / -D
3. USB0+ / +D
4. GND / -
salvosko
25.02.10,18:54
Ak sa nemylim tak USB su skoro vzdy v paroch, takze z dvojice ide jeden kabel na zakladnu dosku.
Takze z front panela ti ide z dvoch USB jeden kabel do zakladnej dosky. Ale na konci toho kable moze byt spojeny konektor alebo rozdeleny.
Ak je spojeny - pokazeny konektor na front panely (ja mam to iste, zlomyl sa mi ten jazycek a funguje uz iba jeden).
Ak je rozdeleny na viacero casti tak asi to nebude dobre zapojene do zakladnej dosky.
kabatik
25.02.10,19:20
V správcovi zariadení nemáš nejaký výkričník?
jojom
25.02.10,19:27
No mal som niečo podobné, ale nie od začiatku, na starom PC. Mal som málo usb portov tak som dokúpil dvojport do dosky zozadu. Ked som to zapojil prestal mi ísť jeden z dvoch usb portov vpredu. Ked som ich odpojil tak išiel. Dodnes neviem prečo. Tie pc niekedy už začínajú mať muchy ako ludia. :)
kabatik
25.02.10,19:29
Ak máš zapojenie na doske spojeným konektorom tak by to malo ísť, ale ak zapínaš USB každý káblik zvlášť, tak väčšinou tento problém spôsobuje chyba v zapojení konektoru č.10. Tento Pin č.10 nesmie byť zapojený - Jediný musí zostať voľný. Ten druhý USB je pravdepodobne pin 9. Táto chyba sa môže prejavť aj tým, že zariadenie hlási, že ste zapojili vysokorýchlostný USB do pomalého portu.
erzet
25.02.10,19:38
Mne tam ide deväť káblikov:červený, biely, modrý, biely, čierny, čierny, zelený, žltý, červený
erzet
25.02.10,19:39
V správcovi zariadení nemáš nejaký výkričník?
nie
Vlado40
25.02.10,19:40
Mne tam ide deväť káblikov:červený, biely, modrý, biely, čierny, čierny, zelený, žltý, červený

Sú označené , pozri lepšie .
erzet
25.02.10,19:40
No mal som niečo podobné, ale nie od začiatku, na starom PC. Mal som málo usb portov tak som dokúpil dvojport do dosky zozadu. Ked som to zapojil prestal mi ísť jeden z dvoch usb portov vpredu. Ked som ich odpojil tak išiel. Dodnes neviem prečo. Tie pc niekedy už začínajú mať muchy ako ludia. :)
to je asi môj prípad. Vzadu mám štyri
erzet
25.02.10,19:43
ak tam niečo zasuniem napíše mi neznáme "zařízení"
erzet
25.02.10,19:44
štyri krát som to pozeral. pretože som sa vytrhol z netu.
kabatik
25.02.10,19:46
Máš to zle zapojené. Odfoť zapojenie konektoru na doske a zaves to sem. Pozor, chybným zapojením USB portu môžeš odpáliť dosku!
erzet
25.02.10,19:51
zapojenie USB
Vlado40
25.02.10,19:54
Pozri na zapojenie :

Aj farebne musia ísť rovnako
kabatik
25.02.10,19:55
To čo si odfotil? Myslel som ten 10pinový konektor na doske. Nesmie byť zapojený konektor označený ako USB OC .
erzet
25.02.10,19:57
USB 2
kabatik
25.02.10,20:02
Aky typ dosky je to? Nie je to dobre visieť, ale zdá sa mi, že máš len 8 káblikov. Malo by ich byť 9. Nie je niektorý niekde schovaný pri tých USB konektoroch? mal by to byť šedý káblik.
Vlado40
25.02.10,20:05
Aky typ dosky je to? Nie je to dobre visieť, ale zdá sa mi, že máš len 8 káblikov. Malo by ich byť 9. Nie je niektorý niekde schovaný pri tých USB konektoroch?

Doska s tým nemá nič.Kábliky patria skrinke.USB = 2 x 4 kábliky
erzet
25.02.10,20:07
USB3
kabatik
25.02.10,20:08
Viem, ale chcel som si pozrieť v manuále ako to má byť zapojené a skontrolovať so skutočnosťou. Staršie dosky mali zapojenie pinuč. 10 , ale nové už majú zapojenie len pinu9
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=51015&stc=1&d=1267132086
erzet
25.02.10,20:15
Viem, ale chcel som si pozrieť v manuále ako to má byť zapojené a skontrolovať so skutočnosťou. Staršie dosky mali zapojenie pinuč. 10 , ale nové už majú zapojenie len pinu9
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=51015&stc=1&d=1267132086
ja tam mám aj žltý aj modrý
erzet
25.02.10,20:17
Mám len po dvoch červené a čierne
kabatik
25.02.10,20:27
Na farby moc nepozeraj , ale na to čo je na konektoroch napísané.
Vlado40
25.02.10,20:28
Na tej plastovej koncovke na konci kábla je z boku označenie.
erzet
26.02.10,06:05
Na tej plastovej koncovke na konci kábla je z boku označenie.
Som v práci. Pokračovať budem večer. To označenie na plastovej koncovke na konci kábla musí byť s niečim zhodné na doske?
kabatik
26.02.10,12:58
V návode, ktorý si dostal k doske máš presne napísané ako máš pripojiť USB. nA na každom kábliku máš napísané zase čo to je za káblik.
Vlado40
26.02.10,13:19
Som v práci. Pokračovať budem večer. To označenie na plastovej koncovke na konci kábla musí byť s niečim zhodné na doske?

Pozri si nákres , tak to zapoj.
erzet
26.02.10,18:38
Pozri si nákres , tak to zapoj.
OK. Dík
MikiHalasko
18.05.10,06:09
ahojte!
mam problem s usb vstupmi no nie v pc, ale na monitore.
Dva vstupy, ani jeden sa po zasunuti usb kluca neukaze. Dostal som info ze k tomu treba usb kabel na prepojenie, co sa mi zda hlupost, ked z pc do monitora ide datovy kabel.
mate niekto skusenost?
vdaka
dasoft
18.05.10,06:30
ahojte!
mam problem s usb vstupmi no nie v pc, ale na monitore.
Dva vstupy, ani jeden sa po zasunuti usb kluca neukaze. Dostal som info ze k tomu treba usb kabel na prepojenie, co sa mi zda hlupost, ked z pc do monitora ide datovy kabel.
mate niekto skusenost?
vdaka
Z PC musi ist do monitora aj USB kabel, inak su ti na monitore tie USB konektory nanic.
Ked mas prepojeny monitor iba DVI alebo VGA, tadial USB data neprechadzaju :)
MikiHalasko
18.05.10,06:40
Z PC musi ist do monitora aj USB kabel, inak su ti na monitore tie USB konektory nanic.
Ked mas prepojeny monitor iba DVI alebo VGA, tadial USB data neprechadzaju :)
dakujem, ale nie je to trapne? :)
Chobot
18.05.10,10:50
ahojte!
mam problem s usb vstupmi no nie v pc, ale na monitore.
Dva vstupy, ani jeden sa po zasunuti usb kluca neukaze. Dostal som info ze k tomu treba usb kabel na prepojenie, co sa mi zda hlupost, ked z pc do monitora ide datovy kabel.
mate niekto skusenost?
vdaka

1. Napíš značku a typ monitora - podľa toho zistíme, na čo by mali slúžiť tie USB vstupy (je to na prehrávanie obrázkov? videí? dokáže monitor prezerať dáta na flash médiu?)

2. Z PC do monitora ide videokábel (DVI alebo VGA). Alebo aký dátový kábel máš na mysli?
MikiHalasko
18.05.10,11:02
1. Napíš značku a typ monitora - podľa toho zistíme, na čo by mali slúžiť tie USB vstupy (je to na prehrávanie obrázkov? videí? dokáže monitor prezerať dáta na flash médiu?)

2. Z PC do monitora ide videokábel (DVI alebo VGA). Alebo aký dátový kábel máš na mysli?

hp LP 2065

mal by sluzit pre mna ako tradicny usb vstup v pc, ktory by sa ukazal v mojom pocitaci, popripade aby sa dal pouzit na nom usb token.


(datovy kabel, video kabel - neviem presne terminoligiu - proste kabel s pc do monitora kde do pc ide VGA konektor a do monitora davam DVI konektor )
Chobot
18.05.10,13:25
(datovy kabel, video kabel - neviem presne terminoligiu - proste kabel s pc do monitora kde do pc ide VGA konektor a do monitora davam DVI konektor )

:confused::confused: v monitore DVI a v PC VGA? Nemáš to nejako pomiešané?

Pozri dole konektory - ktorý máš v monitore a ktorý v PC? Ale aj tak, cez tie káble ide len videosignál do monitora, ten kábel nie je dátový, iné údaje sa medzi PC a monitorom cez ten kábel neprenášajú.
PotPalo
18.05.10,21:08
:confused::confused: v monitore DVI a v PC VGA? Nemáš to nejako pomiešané?

Nemusí to mať pomiešané, DVI konektor má okrem digitálneho aj analogový signál, to sú tie 4 kontakty okolo toho najširšieho na kraji. DVI-D (obrázok vyššie, ten vpravo) nemajú tieto kontakty, tie už analogový prenos nepodporujú. Je bežne dostať prepojovací kábel, ktorý je na jednom konci DVI a na druhom klasický VGA. V monitore je síce zapojený DVI koncom, ale použije sa analogový signál.

Niektoré monitory majú USB hub. Pripojí sa USB káblom do PC, potom sa môžu používať USB konektory na monitore. Pri starších monitoroch je to USB 1 čo rýchlosť prenosu, pokiaľ máš USB 2, degraduje na USB 1.
MikiHalasko
19.05.10,05:45
:confused::confused: v monitore DVI a v PC VGA? Nemáš to nejako pomiešané?

Pozri dole konektory - ktorý máš v monitore a ktorý v PC? Ale aj tak, cez tie káble ide len videosignál do monitora, ten kábel nie je dátový, iné údaje sa medzi PC a monitorom cez ten kábel neprenášajú.
ten modry mam v pc , bieli v monitore.
Chobot
19.05.10,06:57
ten modry mam v pc , bieli v monitore.

Tak potom máš tak, ako písal potpalo. A aj s tým USB hubom, pre samotný monitor sú tie USB konkektory nanič. Musíš to prepojiť s PC USB káblom.
Zuziana
20.05.10,12:06
USB kľúč sa mi nedá v PC otvoriť, predtým fungoval. Teraz som ho dala do ntb, hlási, že zariadenie je priprvené, ak ho chcem otvoriť tak mi napíše hlášku, že mám vložiť vymeniteľný disk. Je s tým niečo možné urobiť, alebo hodiť do koša?
Chobot
20.05.10,12:40
USB kľúč sa mi nedá v PC otvoriť, predtým fungoval. Teraz som ho dala do ntb, hlási, že zariadenie je priprvené, ak ho chcem otvoriť tak mi napíše hlášku, že mám vložiť vymeniteľný disk. Je s tým niečo možné urobiť, alebo hodiť do koša?

A nie je možné ho naformátovať?
Zuziana
20.05.10,12:44
Nejde, píše, že v jednotke nie je disketa. Nechápem, on sa prihlási, že je H:
Zuziana
20.05.10,12:55
Pripadám si ako likvidátor usb, jeden som do koša hodila asi v decembri:D