kozlíček
25.02.10,14:21
Dobrý deň!Chcel by som poprosiť poraďákov-zahradkárov o radu,alebo skúsenosti,kedy sadia cibuľku na jar čo najskôr.Ďakujem!
durisovad
25.02.10,14:51
Ako prve sadim vzdy cibulu a hrasok. Aj ked by boli neskorsie na jar mraziky, neublizia. Sadim hned ako je mozne podu pokopat a pokial je este v pode dost vlahy.
janka51
25.02.10,17:45
Ja jednu hriadku sadím na jeseň a druhu skoro na jar, hneď ako zem rozmrzne.
kozlíček
26.02.10,10:50
Ako prve sadim vzdy cibulu a hrasok. Aj ked by boli neskorsie na jar mraziky, neublizia. Sadim hned ako je mozne podu pokopat a pokial je este v pode dost vlahy.
Ďakujem a prajem veľkú zdravú tohoročnú úrodu!
kozlíček
26.02.10,10:50
Ja jednu hriadku sadím na jeseň a druhu skoro na jar, hneď ako zem rozmrzne.
Taktiež ďakujem a nech sa v záhrade darí podľa predstáv!
janka51
26.02.10,12:57
Taktiež ďakujem a nech sa v záhrade darí podľa predstáv!
Ďakujem podobne a skús nasiať aj so semiačka a na jesen ju posaď len ju dávaj hlbšie do zeme. Sadím ju aj hustejšie a v polovici mája si už ju pretrhávam a mám krásnu už svoju cibuľku. Ešte nikdy som nemusela prvú cibuľku kupovať v zelenine.;):rolleyes::)
Karmenka
27.02.10,17:53
my sadíme cibuľku len na jar a to v 3 políčkach, jedno políčko je len samá cibuľka, ktorá si pekne rastie až do jej zberu na zimné uskladnenie. V ďalšom políčku kde posejeme mrkvu tak medzi riadky nasadíme cibuľku, tá vzíde skôr ako mrkva a tak potom vieme kde ma vzchádzam mrkva. Tak isto aj pri petržlene a len túto cibuľku si podľa potreby berieme a do zberu mrkvy a petržlenu uz jej tam niet :-) Sadíme už takto hádam 20 rokov.
durisovad
27.02.10,18:25
Ja zvyknem spolu s mrkvou a petrzlenom sadit redkvicky, nielen do jednej hriadky ale aj v hriadke do jedneho riadku. Redkvicka rychlo vzide aj dozrie, postupne ju vytrham a necham dorast mrkvu a petrzlen.