uno81
25.02.10,14:41
Milí poradáci,,môj počítač ma riadne skúša:rolleyes:
Dnes som klikla na Tento počítač a čo nevidím..zmizol mi disk-kam preboha:confused::confused:
Mám tu dva..jeden hlavný a tento záložný,no a práve ten mi neukazuje..poradte prosím,čo s tým..prečo z ničoho nič zmizol a ako to napraviť-dakujem všetkým !!
Vlado40
25.02.10,13:45
Reštaruj PC a všimni si či Ti ho načitáva pri štarte.Niečo ako Master HDD alebo Slave HDD.Ak máš novšie PC , tak pri štarte stlač F11.Nabehne Ti ponuka z čoho má PC nabotovať tam si pozri či je tam aj ten HDD , ktorý vo Windows neukazuje.
uno81
25.02.10,13:51
juj,Ty si poklad:-))ked mám teda dva disky,tak by mi malo ukázať zjavne oba,že?no idem skúsiť
uno81
25.02.10,14:03
Tak dakujem za radu,už sa objavil:):):)len nechápem,akomohol zrazu zmiznúť,ked pri poslednom spustení tam bol:rolleyes:asi by som si mala konečne kúpiť poriadny comp a nie len meniť črevá-síce za lepšie,ale predsa len staré!bodík..dakujem
Vlado40
25.02.10,14:10
Občas sa to stane a niekedy ho vo windows treba ešte pripojiť cez ovládacie panely - nástroje pre správu - správa počítača - správa diskov.Ak je to IDE kábel cez ktorý je disk zapojený , tak tie sa zvyknú prelomiť , aj to môže byť príčina.Ak sa to bude opakovať vymeň kábel IDE.
uno81
25.02.10,14:13
Občas sa to stane a niekedy ho vo windows treba ešte pripojiť cez ovládacie panely - nástroje pre správu - správa počítača - správa diskov.

Oki..budem na to myslieť;) dakujem opäť za rýchlu pomoc!!pekný den
salvosko
25.02.10,18:48
Len dodam ze to moze byt predzvest toho ze raz zmizne a uz sa neobjavi ... zalohovat inde cim skor vsetko dolezite!!!
uno81
27.02.10,13:37
Len dodam ze to moze byt predzvest toho ze raz zmizne a uz sa neobjavi ... zalohovat inde cim skor vsetko dolezite!!!

Bože nestraš:eek::eek::eek::eek:mám tam foto a videá a všetko pekné pre mna...už som začala so zálohami,ale nechce sa mi--xixi a externe disky kolko vydržia ako záloha len??či je lepšie dať to na cd,alebo dvd?
sthruska
27.02.10,14:13
Kúp si samostatný disk na zálohovanie a spúšťaj/zapájaj ho len v prípade potreby.
salvosko
27.02.10,14:43
DVD maju zivotnost tak 10-20 rokov, BluRay az 50.
Externy disk tiez tak 10-20 rokov ale dobre ho sem tam preformatnut.
Treba zalohovat to ako bez vynimky, potom bude plac, par zakaznikov uz som zazil ...
sthruska
27.02.10,15:26
//DVD maju zivotnost tak 10-20 rokov
To si podľa mňa poriadne prehnal. Ešte treba brať do úvahy poškodenie počas manipulácie alebo zle uskladnenie. Preto som odporúčal HD.
salvosko
27.02.10,20:08
Aj 20-30 rokov maju zivotnost DVD-RAM.
S takym DVD sa nemanipuluje.
BD az 50 rokov ale udajne specialne az 100 rokov.
HDD prave treba kazdych cca 5 rokov obcerstvit lebo zabudne data = tak ako disketa ale tam to bolo aj po mesiacoch niekedy.
uno81
28.02.10,11:25
DVD maju zivotnost tak 10-20 rokov, BluRay az 50.
Externy disk tiez tak 10-20 rokov ale dobre ho sem tam preformatnut.
Treba zalohovat to ako bez vynimky, potom bude plac, par zakaznikov uz som zazil ...

Asi kúpim externý...je to zjavne najjednoduchšie;)pokial sa nepokazí aj ten:---:---bodík neskor..nedá sa;)
A zisťujem,že odkedy chodím na Poradu,už nemusím otravovať večne oprsklého suseda,s vašou pomocou to dokážem aj sama:):):):)Ďakujem!
Vlado40
28.02.10,11:28
Je dobre , že si medzi nami.
lenkak
28.02.10,14:44
Nám odišiel práve externý hdd, šťastie, že zálohy boli ešte aj v druhom pc. Síce nám ho vymenili v rámci reklamácie, pretože od kúpy k jeho odídeniu prešlo len pár mesiacov. Aj také sa stáva. Odvtedy vždy máme viac záloh, nespolieham sa len na jednu.
salvosko
28.02.10,18:41
Ano treba do dat na 2 rozne media ... ja mam disk v mirore (2 rovnake vzdy v sync ked odide jeden ostane to na druhom) plus mam veci na dalsom disku nezavisle a este na DVD, hlavne fotky.
uno81
28.02.10,21:01
Je dobre , že si medzi nami.

Ešte ma znovu vydajte a som happy:---:---:---:---
uno81
28.02.10,21:05
Nám odišiel práve externý hdd, šťastie, že zálohy boli ešte aj v druhom pc. Síce nám ho vymenili v rámci reklamácie, pretože od kúpy k jeho odídeniu prešlo len pár mesiacov. Aj také sa stáva. Odvtedy vždy máme viac záloh, nespolieham sa len na jednu.

Tak toto je hrôza..tristo záloh,aby človek mal-a mne sa do toho tak nechce:cool: ALE: Radšej makať,ako plakať:):):)
misoft
28.02.10,21:07
nemusím otravovať večne oprsklého suseda
a aspoň môžeš dokázať tomu susedovi, že už nie je "nenahraditeľný" :D:D:D, že si vieš poradiť aj sama!

Ešte ma znovu vydajte a som happy:---:---:---:---
Aj taká služba sa na Porade poskytuje?:D
uno81
28.02.10,21:10
Ano treba do dat na 2 rozne media ... ja mam disk v mirore (2 rovnake vzdy v sync ked odide jeden ostane to na druhom) plus mam veci na dalsom disku nezavisle a este na DVD, hlavne fotky.


Disk v mirore:rolleyes:ešte ,že si to ako tak vysvetlil,lebo by si ma týmto zas "odpálil"..:---Ja odborník jak des:---
No zjavne viete,o čom píšete..tak to šupnem na viac medií:cool:
uno81
28.02.10,21:12
a aspoň môžeš dokázať tomu susedovi, že už nie je "nenahraditeľný" :D:D:D, že si vieš poradiť aj sama!

Aj taká služba sa na Porade poskytuje?:D

Sused sa už odsťahoval a je ešte otrasnejší,tak som mu to už vysvetlila,že porada mi pomáha:---


A to len skúšam,či aj to tu nefunguje:):):)
lenkak
28.02.10,21:17
miroring - v skratke zrkadlenie, musí isť o dva rôzne disky, to čo nahráva jeden, nahráva i druhý.
uno81
28.02.10,21:23
miroring - v skratke zrkadlenie, musí isť o dva rôzne disky, to čo nahráva jeden, nahráva i druhý.


Jaj Lenka....Teba si tiež nechám "na dráte stále:):) dakujem za rady!
Vlado40
28.02.10,21:26
miroring - v skratke zrkadlenie, musí isť o dva rôzne disky, to čo nahráva jeden, nahráva i druhý.

Ako keby uno81 bolo duo ?
uno81
28.02.10,21:28
Ako keby uno81 bolo duo ?


Tak to si mi veľmi pekne názorne vysvetlil Vladko:):):)
sthruska
01.03.10,07:46
//plus mam veci na dalsom disku nezavisle a este na DVD, hlavne fotky.
A potom to všetko dať na jedno miesto. Keď už sme takí paranoici, tak je dobré držať zálohy na rôznych miestach (doma, v kancelárii). Profesionáli si robia 5 až 6 záloh. CD, DVD apod. drž na suchom tmavom mieste.
uno81
01.03.10,07:50
//plus mam veci na dalsom disku nezavisle a este na DVD, hlavne fotky.
A potom to všetko dať na jedno miesto. Keď už sme takí paranoici, tak je dobré držať zálohy na rôznych miestach (doma, v kancelárii). Profesionáli si robia 5 až 6 záloh. CD, DVD apod. drž na suchom tmavom mieste.

No toto mi už pripomína balzamovanie tiel:---:---:---:--- Bolo by to smiešne,dať si všetky zálohy na jedno miesto a zabudnúť kde:---
sfinks
27.03.10,06:54
tento prispevok ma dobre pobavil .. je to niekedy funny citat :)
uno81
27.03.10,08:18
tento prispevok ma dobre pobavil .. je to niekedy funny citat :)

Samozrejme som rada,že sa bavíš:):):)