Lubosch
25.02.10,15:07
Ahojte,
firma chce od noveho zamestnanca, aby pracoval z Home Office a navrhuje mu paušálnu náhradu za prenájom 1 izby - pracovne.

Poraďte v akej výške mesačne by bolo možné pýtať za takýto nájom.

Možno ste sa s tým už stretli, možno si niektorí podnikatelia dávajú do nákladov vlastnej firmy aj prenájom pracovne alebo časti bytu, ak podnikajú z bytu alebo vlastného rodinného domu.

Ďakujem vopred za všetky informácie a prajem pekný deň aj večer.
dstopka
25.02.10,19:46
No osobne by som dal v rozmedzí 100 - 150 €...
endrju
25.02.10,20:09
No osobne by som dal v rozmedzí 100 - 150 €...
V niektorych lokalitach taka suma staci akurat tak na zaplatenie dani vyplyvajucich z prenajmu.
Bez kalkulacie zohladnujucej skutocne naklady je to len "strelba od pasa".
Lubosch
25.02.10,22:14
Aj ja som sa dopracoval k cene v rozsahu 100 - 200 € za mesiac. Ako som zistil ponuka je veľmi pestrá - závisí od lokality, mesta, vybavenia aj dopytu a ponuky na trhu.
Nebol som dostatočne presný pri kladení otázky - tak pre doplnenie: jedná sa o cca 25 m2, izba zariadená nábytkom a pripravená na prácu (pracovný stôl, PC, tlačiareň, internet), ale mimo Bratislavy, bližšie k Trnave, čo však nie je pre zamestnávateľa rozhodujúce, veď sa dohodli o mieste.
Ďakujem vopred za ďalšie podnetné tipy a postrehy. Ľuboš
endrju
26.02.10,19:48
Aj ja som sa dopracoval k cene v rozsahu 100 - 200 € za mesiac. Ako som zistil ponuka je veľmi pestrá - závisí od lokality, mesta, vybavenia aj dopytu a ponuky na trhu.
Nebol som dostatočne presný pri kladení otázky - tak pre doplnenie: jedná sa o cca 25 m2, izba zariadená nábytkom a pripravená na prácu (pracovný stôl, PC, tlačiareň, internet), ale mimo Bratislavy, bližšie k Trnave, čo však nie je pre zamestnávateľa rozhodujúce, veď sa dohodli o mieste.
Ďakujem vopred za ďalšie podnetné tipy a postrehy. Ľuboš
Po upresneni sa viac priklanam k sume 200€. A to budu iba skutocne naklady - ziaden zisk pre zamestnanca (za jeho zisk by mohlo byt povazovane to, ze nemusi chodit na urad prace).
profesional
02.03.10,19:09
Pozor, v pripade ak prislusna izba nebude vedena v zivnostenskom registri a prip. v obchodnom registri ako prevadzkaren, tak to daniari vyhodia z nakladov.