Veronika48
25.02.10,21:26
Ahojte, potrebovala by som radu ako zmeniť jazyk slovníka vo worde - na slovenčinu (vo výbere možností nie je), lebo čeština počiarkuje dobre napísané slová ako gramaticky nesprávne. Tiež sa mi stalo, že mi to automaticky prepisovalo (upravovalo) slová - t. j ako by mohli byť v češtine. A neviem, prečo jeden súbor po otvorení mi ukazuje jazyk slovníka - slovenčina, ale tento druhý súbor mi ukazuje čeština - a pritom je to rovnaký program (word). Ďakujem za radu
buchač
25.02.10,20:52
Ahojte, potrebovala by som radu ako zmeniť jazyk slovníka vo worde - na slovenčinu (vo výbere možností nie je), lebo čeština počiarkuje dobre napísané slová ako gramaticky nesprávne. Tiež sa mi stalo, že mi to automaticky prepisovalo (upravovalo) slová - t. j ako by mohli byť v češtine. A neviem, prečo jeden súbor po otvorení mi ukazuje jazyk slovníka - slovenčina, ale tento druhý súbor mi ukazuje čeština - a pritom je to rovnaký program (word). Ďakujem za radu

Word , ktorý ..???

..asi 2007 ...lebo aj mne to robilo zo začiatku , vždy som opravil počeštené slová ....potom sa to samo od seba ...." bože , zázrak " :D.... nejak upravilo teraz funguje normálne , v slovenčine .

Akceptuje ju , aj pravopis opravuje ....
Vlado40
25.02.10,20:54
Nástroje - Jazyk - Nastaviť jazyk - vybrať slovenčina ako predvolený.

Alebo zrušiť nekontrolovať gramatiku.

Možno je zapnutá kontrola automatický zistiť jazyk , preto čeština.
sthruska
26.02.10,06:43
Pozor! Čeština môže byť nastavená aj v samotnom dokumente.
Môj postup (hlavne pri preberaní cudzích dokumentov) je vybrať celý text ( + A) a nastaviť slovenčinu. Pritom mám vypnuté automatické nastavovanie/prepínanie klávesnice. Aj tak sa prepína.
Vie niekto poradiť ako sa toho zabaviť? Nie je to až tak dôležité, ale občas to naštve.
Blankake
26.02.10,06:47
Pozor! Čeština môže byť nastavená aj v samotnom dokumente.
Môj postup (hlavne pri preberaní cudzích dokumentov) je vybrať celý text ( + A) a nastaviť slovenčinu. Pritom mám vypnuté automatické nastavovanie/prepínanie klávesnice. Aj tak sa prepína.
Vie niekto poradiť ako sa toho zabaviť? Nie je to až tak dôležité, ale občas to naštve.
Tú češtinu máš nastavenú v dokumente s českým textom?
výška 6
13.09.12,07:34
Ďakujem za radu, pomohlo to :)