knmmiki
25.02.10,23:40
tak mam 18 rokof nikdy som nemal v oblube zeleninu ani ovocie verte mi ci nie doteraz som jedol maximalne jablka a zemiaky nic ine. nechcela mi to verit ani vlastna lekaarka a to len stoho dvovodu ze napriek skoro ziadnemu primu vitamiinou mi testy ukaazali ze mam vsetkeeho dost nic mi nechyyba.
chcem sa spiitat ci to nebude mat neake dvosledky na zdravie v buduucnosti teraz to riesim aspon z casti ruoznymi napojmi tapletami vitaminovimi ale tie tiez nieje moc dobre brat staale.
newiem kto mi poradi/*/ako je to mozne ze dotetaz mam dostatok vitaminou a nebyyvam ani chori neak vazne len mensie prejavy sennej natchy z alergie inak nic:D.
zapomoc dakujem :rolleyes:
Eva333
25.02.10,23:45
Ja si myslim, ze telo si vypyta, co potrebuje, takze sa netrap, ked mas vsetko v poriadku. Aj psychika vela spravi. Ale inac sranda, to by som ani ja neverila. To nemas ani v lete chut na nieco cerstve, co priam kypi zdravim?:)
Psycholog
26.02.10,06:28
Nejste bez vitamínů a zejména ne bez stopových prvků, potřebných pro zdravý růst a život.
Brambory jsou, a hlavně dříve byly, základní živinou a obsahují tyto vitální látky:
vápník, zinek, draslík, fosfor, sodík, křemík a hořčík. Bílkoviny, uhlovodany, trochu tuků, vitamín A a C, dále thiamin, riboflavin a niacin. Kupodivu i kyslík, vodík a dusík. Zlepšují imunitu.
Jablka vpodstatě totéž, jen v jiných gramážích. Časem překyselují organizmus - vhodnější jsou hrušky. Sice bych doporučoval střídat hodně ovoce a zeleniny, protože každý jednostranný příjem stopových prvků a vitaminů vede jinde k podvýživě a poškozování organizmu, což se projeví mnohdy až v pozdějším věku a pak je pozdě. Tablety nic neřeší. Jejich příjem by měl být podpůrný dle tohoto klíče: koupíte tabl. za 100,-, tělo je využije za 20,-, no a za 80,- vyčuráte. Volba je ale jen a jen na Vás.
Pokud by tělu něco chybělo - měla by jste na to přirozenou chuť, neboť chuť na něco signalizuje:
• Sýr signalizuje, že tělo trpí nedostatkem vápníku a fosforu (v taveném sýru bývá obsažen i hliník). Doporučuji však zvýšit raději konzumaci brokolice, protože vápníku i fosforu má v lépe stravitelné formě a mnohem více, má také méně kalorií.
• Banán - dostáváme obvykle při potřebě fosforu, ale v zažívacím traktu jen hnije. Dejte jej raději dobytku.
• Jablka informují o dehydrataci organismu, jejich chroupáním však doplníme vápník, hořčík, fosfor a draslík. Nadýmání z jablek se zbavíme jejich oloupáním, ze slupek je dobrý ovocný čaj.
• Oříšky - znamená potřebu bílkovin, vitamínu B a tuku.
• Slané buráky – je signál, že nám chybí sodík. (Nekonzumujte je však přehnaně u televize i bez této potřeby).
• Slanina – varuje, že nám chybí tuk. Se slaninou však nezapomeňte tělu dodat více vitamínů, které působí proti přehnané invazi dusitanů.
• Kyselé ovoce nebývá tak často projevem gravidity, zejména u mužů, jako spíše počátek jaterních a žlučníkových obtíží.
• Olivy – informují o nedostatku soli v těle.
Jezte s chutí a s rozumem! Petr
petmar
26.02.10,07:27
nedostatok vitamínov škodí gramatike! ;):)
buchač
26.02.10,18:32
tak mam 18 rokof nikdy som nemal v oblube zeleninu ani ovocie verte mi ci nie doteraz som jedol maximalne jablka a zemiaky nic ine. nechcela mi to verit ani vlastna lekaarka a to len stoho dvovodu ze napriek skoro ziadnemu primu vitamiinou mi testy ukaazali ze mam vsetkeeho dost nic mi nechyyba.
chcem sa spiitat ci to nebude mat neake dvosledky na zdravie v buduucnosti teraz to riesim aspon z casti ruoznymi napojmi tapletami vitaminovimi ale tie tiez nieje moc dobre brat staale.
newiem kto mi poradi/*/ako je to mozne ze dotetaz mam dostatok vitaminou a nebyyvam ani chori neak vazne len mensie prejavy sennej natchy z alergie inak nic:D.
zapomoc dakujem :rolleyes:


nedostatok vitamínov škodí gramatike! ;):)

Presne tak , alebo možno ryža mu uškodila ...nejaký akcent pochytil od našich spoluobčanov z Ázie...

....a akurát neviem , či zadávateľ témy sa sťažuje alebo chváli ...že nemá / l žiadnu chorobu ...
Rozalka
26.02.10,19:10
Môj syn má 32 rokov, naposledy jedol ovocie, keď som mu ho vymixovala a nakŕmila ho.
Z ovocia nezjedol 30 rokov nič, zo zeleniny len zemiaky, maximálne cibuľa v potrave - nakrájaná na jemno.
Keď mal 6 rokov a prosila som ho, aby si dal jahôdku, že dostane autodráhu, jeho reakcia bola: pch! to je vydieranie.
V jeho prítomnosti som sa posťažovala detskej lekárke, ona sa spýtala: Peťko, a čo máš rád? a Peťko odpovedal: chlebík s maslom a medom.
Detská lekárka nato (skoro ma porazilo): Mamička, neviem, čo sa sťažujete, v mede všetko. Peťko nič iné nepotrebuje.
gigi24
26.02.10,21:00
nedostatok vitamínov škodí gramatike! ;):)

:))))...asi to nebude tak, ale kazdy sme ini tak na kazdeho ten nedostatok moze inac posobit....ja napriklad tiez ovocie ani zeleninu nepotrebujem a to uz davno nemam 18...ale zase nemozem povedat, ze ovocie nejem...rocne zjem aj dve jablka nejaky ten banan , obcas jahody, ale to je skoro vsetko a zatial zijem, ktovie cim si to telo kompenzuje....mne zelenina ( ,okrem spenatu tiez asi raz do roka), rastie v ustach....ani prehltnut ju nemozem....
Laco-monter
26.02.10,21:07
98 % ľudí vo veku 18 rokov nemá žiadne zdravotné obtiaže.

Až po 40 roku veku sa prejaví "starostlivosť", človeka o jeho organizmus.