alicacka
26.02.10,08:04
Dobrý deň,
rada by som sa Vás spýtala, akým spôsobom korigujete zisk alebo stratu u SZČO. Môjmu klientovi vychádza zisk, aj keď nie veľký /zo združenia/, avšak iba vtedy, ak mu nezaúčtujem odpisy. Aj r. 2008 mal stratu. Neviem, či je dobré, aby mal aj za r. 2009 stratu. Aj keď mu tá strata nakoniec aj tak vyjde, lebo ako podnikateľ mal aj mimo združenia výdavky na poistenie. Vy to zvyknete nejako udržiavať, aby mal raz stratu raz zisk /ak sadá/ odpismi ?
Ďakujem Vám za pomoc.
Danila
26.02.10,07:08
Dobrý deň,
rada by som sa Vás spýtala, akým spôsobom korigujete zisk alebo stratu u SZČO. Môjmu klientovi vychádza zisk, aj keď nie veľký /zo združenia/, avšak iba vtedy, ak mu nezaúčtujem odpisy. Aj r. 2008 mal stratu. Neviem, či je dobré, aby mal aj za r. 2009 stratu. Aj keď mu tá strata nakoniec aj tak vyjde, lebo ako podnikateľ mal aj mimo združenia výdavky na poistenie. Vy to zvyknete nejako udržiavať, aby mal raz stratu raz zisk /ak sadá/ odpismi ?
Ďakujem Vám za pomoc.Udržiavame len dobré vzťahy. Čo v účtovníctve neplatí. Tak v zmysle príslušných zákonov účtujeme. Teda poniektorí....Aj keď vieme, že pri rôznom udržiavaní ZD bývajú vcelku slušné provízie.;)
alicacka
26.02.10,07:15
Ďakujem za názor. Ja som teraz myslela naozaj za zákonný spôsob, iné ma ani nenapadlo. Ide o odpisy, ktoré zákon povoľuje prerušiť. Iba na to som chcela počuť Váš názor. Ale ďakujem za za Tvoj.
Danila
26.02.10,08:40
Ďakujem za názor. Ja som teraz myslela naozaj za zákonný spôsob, iné ma ani nenapadlo. Ide o odpisy, ktoré zákon povoľuje prerušiť. Iba na to som chcela počuť Váš názor. Ale ďakujem za za Tvoj.Ja nenamietam. reagovala som na zadanie. A odpisy je možné prerušiť. Ale v Tvojom prípade skutočne k tomu nevidím na základe informácií dôvod.