mifri
26.02.10,08:53
Dobrý deň, prosím o pomoc - FO podáva daňové priznanie typu A, pracovný pomer trval 8 mesiacov, zvyšne štyri mesiace poberala dávku v nezamestnanosti. Otázka - nárok na daňový bonus podľa § 33 zákona je len za mesiace trvania pracovného pomeru alebo za celý rok? Ďakujem
veronikasad
26.02.10,07:55
Dobrý deň, prosím o pomoc - FO podáva daňové priznanie typu A, pracovný pomer trval 8 mesiacov, zvyšne štyri mesiace poberala dávku v nezamestnanosti. Otázka - nárok na daňový bonus podľa § 33 zákona je len za mesiace trvania pracovného pomeru alebo za celý rok? Ďakujem
uveď prosím výšku príjmu
Timka1
26.02.10,07:56
Dobrý deň, prosím o pomoc - FO podáva daňové priznanie typu A, pracovný pomer trval 8 mesiacov, zvyšne štyri mesiace poberala dávku v nezamestnanosti. Otázka - nárok na daňový bonus podľa § 33 zákona je len za mesiace trvania pracovného pomeru alebo za celý rok? Ďakujem

ak splnila podmienku príjem min. vo výške 1773,0 € a samozrejme ďalšie podmienky, má nárok za celý rok vo výške 235,92 €, bez ohľadu na to, že bola evidovaná na úrade práce
mifri
26.02.10,08:27
Ďakujem Vám. Úhrn príjmov od zamestnávateľov 3588,33, základ dane 3247. Mala dvoch zamestnávateľov, u jedného nemala daň, u druhého áno - pravdepodobne z odstupného. Môže sa stať, že vrátia daň, doplatia bonus a vyplatia aj pomernú časť zamestnaneckej prémie? Ďakujem
Timka1
26.02.10,08:29
Ďakujem Vám. Úhrn príjmov od zamestnávateľov 3588,33, základ dane 3247. Mala dvoch zamestnávateľov, u jedného nemala daň, u druhého áno - pravdepodobne z odstupného. Môže sa stať, že vrátia daň, doplatia bonus a vyplatia aj pomernú časť zamestnaneckej prémie? Ďakujem

potom splnila podmienku príjmu na daňový bonus, teda má nárok na 235,92 €.

môžu jej aj vrátiť daň aj doplatiť daňový bonus aj zamestnaneckú prémiu, jedno druhé nevylučuje
Sojka 007
01.03.10,07:06
Čo je to zamestnanecká prémia?
veronikasad
01.03.10,07:10
Čo je to zamestnanecká prémia?
prepáč, ale toto je otázka od samostatného účtovníka vhodná do inej témy

http://www.porada.sk/t105262-uctovnik-samostatno-nesamostatny.html?highlight=%FA%E8tovn%EDk+samosta tne+nesamostatn%FD
Timka1
01.03.10,07:16
Čo je to zamestnanecká prémia?

skús hľadať, napr. aj tu

http://www.porada.sk/t117775-zamestnanecka-premia.html

a nepriznávaj sa, že si samostatný účtovník a nevieš čo to je
Sojka 007
01.03.10,12:13
skús hľadať, napr. aj tu

http://www.porada.sk/t117775-zamestnanecka-premia.html

a nepriznávaj sa, že si samostatný účtovník a nevieš čo to je

Úprimne sa vám ospravedlňujem , že neviem všetko a nie som chodiaca encyklopédia. Personalistiku nemám na starosti, preto ma to zaujíma len okrajovo no v tom čo robím si zákony vždy naštudujem,som samostatná a som aj účtovníčka.Je tu snáď niekto čo vie všetko? To ťažko. Načo by chodil sem na poradu.Chcem vás poprosiť:V budúcnosti mi radšej ani neodpíšte ak to bude takáto forma."a nepriznávaj sa, že si samostatný účtovník a nevieš čo to je[/QUOTE]" Je predsa úplne jedno čo kto má v profile. Každý si tam môže dať čo uzná za vhodné. Každý má tu na porade právo položiť akúkoľvek otázku a každý má právo neodpovedať mu na ňu ak ho to obťažuje.Vôbec sa nenahnevám ak toto právo využijete.Napriek tomu ďakujem za odpoveď.
Sojka 007
01.03.10,12:28
prepáč, ale toto je otázka od samostatného účtovníka vhodná do inej témy

http://www.porada.sk/t105262-uctovnik-samostatno-nesamostatny.html?highlight=%FA%E8tovn%EDk+samosta tne+nesamostatn%FD

Prepáč, ale nepoznáš ma tak isto ako je nepoznám teba.Preto nechápem ako ma môžeš škatuľkovať do nejakej prihlúplej témy.Pred tromi rokmi som mala veľa otázok tohto typu a každý kto vedel odpovedať mi pekne odpovedal bez toho aby zo mňa robil blbca. Táto porada už vážne stráca svoju úroveň vďaka príspevkom ako sú tieto.
Ludula
01.03.10,15:54
Ja si robím DP typ A .Daňový bonus mi bol zamestnávateľom vyplatený na 2 detí za celý rok 2009.Chcem sa opýtať či mám vyplniť oddiel IV. DP keď nežiadam o jeho vyplatenie ani doplatenie.
Ďakujem. Ludula
veronikasad
01.03.10,15:57
Prepáč, ale nepoznáš ma tak isto ako je nepoznám teba.Preto nechápem ako ma môžeš škatuľkovať do nejakej prihlúplej témy.Pred tromi rokmi som mala veľa otázok tohto typu a každý kto vedel odpovedať mi pekne odpovedal bez toho aby zo mňa robil blbca. Táto porada už vážne stráca svoju úroveň vďaka príspevkom ako sú tieto.
Sojka, vôbec z teba nechcem robiť blbca. Ak si pozrieš moje odpovede, minimálne 95 % z nich sú zodpovedané bez akejkolvek narážky na pýtajúceho. Ale takmer vždy si pozriem profil pýtajúceho a inak odpovedám "obyčajnému" živnostníkovi a inak samostatnej účtovníčke, ktorá sa touto prácou živí. K tomu aby som mohla na PORADe radiť mám zaplatený prístup do Draka (čo u teba nevidím) a pravidelne sa zúčastňujem školení. A zamestnanecká prémia nesúvisí len s personalistikou - ak chceš vyplňať daňové priznania FO, znalosť zákonov aj v tejto oblasti je pre teba nevyhnutnosťou.
Timka1
01.03.10,16:03
Ja si robím DP typ A .Daňový bonus mi bol zamestnávateľom vyplatený na 2 detí za celý rok 2009.Chcem sa opýtať či mám vyplniť oddiel IV. DP keď nežiadam o jeho vyplatenie ani doplatenie.
Ďakujem. Ludula

áno vyplníš, pretože v riadku 55 zadávaš sumu bonusu na ktorý máš nárok a v r. 57 sumu bonusu priznaného a vyplateného zamestnávateľom, v r. 58 ti vyjde rozdiel, v tvojom prípade 0
susann2
01.03.10,17:39
Sojka, vôbec z teba nechcem robiť blbca. Ak si pozrieš moje odpovede, minimálne 95 % z nich sú zodpovedané bez akejkolvek narážky na pýtajúceho. Ale takmer vždy si pozriem profil pýtajúceho a inak odpovedám "obyčajnému" živnostníkovi a inak samostatnej účtovníčke, ktorá sa touto prácou živí. K tomu aby som mohla na PORADe radiť mám zaplatený prístup do Draka (čo u teba nevidím) a pravidelne sa zúčastňujem školení. A zamestnanecká prémia nesúvisí len s personalistikou - ak chceš vyplňať daňové priznania FO, znalosť zákonov aj v tejto oblasti je pre teba nevyhnutnosťou.
Veronikasad, píšeš že nechceš robiť blbca zo Sojky, ale bohužial ho robíš. Si v téme RO a PO, finančná účtovníčka nemusí robiť žiadne daňové priznanie, stačilo z tvojej strany len málo, prilepiť link na zamestnaneckú prémiu a Sojka ak by mala záujem, mohla si ho pozrieť. Ak si chcela na niečo namietať, tak v prvom rade bolo treba sa obrátiť na moderátora, aby presunul tému, v tejto sekcii nemá čo uvedená téma hladať. Tak ako Sojka aj ja som znechutené z niektorých príspevkov, pretože vyznievajú ako vyvyšovanie sa nad druhými. Každý sme raz začínali, aj ja som nedávno natrafila na jeden list, v ktorom som žiadala vysvetlenie, pre mňa vtedy nezrozuminteľnej veci a po rokoch som sa nemohla vynačudovať, že som také čosi mohla adresovať priamo ministerstvu. Nechápem, prečo by si mal niekto robiť z niekoho posmešky,/vid tému "učtovník samostatno nesamostatný!"/ aj v prípade, že sa to dotyčnej osobe javí ako blbosť, vždy sa predsa dá reagovať primerane, alebo nereagovať vôbec.
Ludula
01.03.10,18:05
Ešte sa chcem opýtať ohľadom daňového bonusu.
Manželke vyplatil DB zamestnávateľ na deti za 1-2/09. Potom išla na materskú dovolenku. Manžel si neskoro uplatnil DB a to na deti za 11-12/09. Manžel si v DP uplatňuje DB za obdobi 3-10/09. Chcem sa opýtať či okrem dokladov ako su rodné listy deti a potvrdenie o poberaní prídavkov na deti treba ešte niečo k DP doložiť. Myslim či treba potvrdenie od zamestnávateľa manželky, že DB za 1-2/09 bol vyplatený a čestné vyhlásenie, že za obdobie 3-10/09 si nik neuplatňoval DB?
Ďakujem. Ludula
jozka56
01.03.10,21:45
Ešte sa chcem opýtať ohľadom daňového bonusu.
Manželke vyplatil DB zamestnávateľ na deti za 1-2/09. Potom išla na materskú dovolenku. Manžel si neskoro uplatnil DB a to na deti za 11-12/09. Manžel si v DP uplatňuje DB za obdobi 3-10/09. Chcem sa opýtať či okrem dokladov ako su rodné listy deti a potvrdenie o poberaní prídavkov na deti treba ešte niečo k DP doložiť. Myslim či treba potvrdenie od zamestnávateľa manželky, že DB za 1-2/09 bol vyplatený a čestné vyhlásenie, že za obdobie 3-10/09 si nik neuplatňoval DB?
Ďakujem. Ludula
Treba potvrdenia o vyplatených DB za 1-2/09 a 11-12/09 a kópie rodných listov detí.
Ludula
02.03.10,05:49
Treba potvrdenia o vyplatených DB za 1-2/09 a 11-12/09 a kópie rodných listov detí.
Vďaka.
Sojka 007
02.03.10,10:12
Sojka, vôbec z teba nechcem robiť blbca. Ak si pozrieš moje odpovede, minimálne 95 % z nich sú zodpovedané bez akejkolvek narážky na pýtajúceho. Ale takmer vždy si pozriem profil pýtajúceho a inak odpovedám "obyčajnému" živnostníkovi a inak samostatnej účtovníčke, ktorá sa touto prácou živí. K tomu aby som mohla na PORADe radiť mám zaplatený prístup do Draka (čo u teba nevidím) a pravidelne sa zúčastňujem školení. A zamestnanecká prémia nesúvisí len s personalistikou - ak chceš vyplňať daňové priznania FO, znalosť zákonov aj v tejto oblasti je pre teba nevyhnutnosťou.
Je zaujímavé, že ja si profil pýtajúceho nikdy nepozriem. Je mi to jednoducho úplne jedno kto sa pýta, aj keby to bol sám Počiatek z MFSR. Aby som Ti ulahodila zmenila som si profil.Netušila som , že je taký dôležitý.:eek: Nenašla som tam ale zaradenie účtovníčka rozpočtovej organizácie takže čokoľvek dám do profilu nikdy nebude sedieť s tým čo robím.:mee:Z toho čo píšeš usudzujem , že robíš účtovníctvo pre podnikateľov ,ja nie. Všetky daňové priznania FO robí naša mzdárka, ja na základe jej podkladov len účtujem do účtovníctva. Okrem toho mám na starosti faktúry,majetok , sklady, pokladňu, smernice a iné veci. Inak chodím na každé školenie RVC , ktoré je zorganizované pre účtovanie rozpočtoviek. Ak je Drak určený aj pre rozpočtovky zriadené obcou rada si ich prístup zaplatím. Inak mi je prístup tam úplne zbytočný. Nehnevám sa,neurazila som sa, nemám dôvod.;) Môjmu mužovi som prvý raz robila daňové priznanie, aby mu vrátili zrážkovú daň. Bola tam kolónka na zamestnaneckú prémiu a bola som zvedavá čo to je.Neživím sa tým. To je jednoducho všetko.
Paula
02.03.10,10:37
Všetky daňové priznania FO robí naša mzdárka, ja na základe jej podkladov len účtujem do účtovníctva.



:confused:
Daň. priznania robí mzdárka?
adi11
02.03.10,10:54
:confused:
Daň. priznania robí mzdárka?
V RO a v PO sa robí ročné zučtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti a daňového bonusu na základe podpísanej žiadosti zamestnanca.
Paula
02.03.10,10:57
V RO a v PO sa robí ročné zučtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti a daňového bonusu na základe podpísanej žiadosti zamestnanca.


:)
adi11
02.03.10,10:59
:confused:
Daň. priznania robí mzdárka?
Sopjka určite myslela na ročné zučtovanie preddavkov na daň
Sojka 007
02.03.10,11:32
V RO a v PO sa robí ročné zučtovanie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti a daňového bonusu na základe podpísanej žiadosti zamestnanca.
Presne toto som myslela. Školy sú oslobodené od dane , daň platia len za podnikateľskú činnosť ak ju vôbec vykonávajú.My podnikateľskú činnosť nemáme , preto len mzdárka robí ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov.Máme však iných výkazov viac ako dosť, ktoré by ste nám rozhodne nezávideli.:)
blazonko
05.03.10,09:22
Veronikasad, píšeš že nechceš robiť blbca zo Sojky, ale bohužial ho robíš. Si v téme RO a PO, finančná účtovníčka nemusí robiť žiadne daňové priznanie, stačilo z tvojej strany len málo, prilepiť link na zamestnaneckú prémiu a Sojka ak by mala záujem, mohla si ho pozrieť. Ak si chcela na niečo namietať, tak v prvom rade bolo treba sa obrátiť na moderátora, aby presunul tému, v tejto sekcii nemá čo uvedená téma hladať. Tak ako Sojka aj ja som znechutené z niektorých príspevkov, pretože vyznievajú ako vyvyšovanie sa nad druhými. Každý sme raz začínali, aj ja som nedávno natrafila na jeden list, v ktorom som žiadala vysvetlenie, pre mňa vtedy nezrozuminteľnej veci a po rokoch som sa nemohla vynačudovať, že som také čosi mohla adresovať priamo ministerstvu. Nechápem, prečo by si mal niekto robiť z niekoho posmešky,/vid tému "učtovník samostatno nesamostatný!"/ aj v prípade, že sa to dotyčnej osobe javí ako blbosť, vždy sa predsa dá reagovať primerane, alebo nereagovať vôbec.

Aj ja sa musím zastať Sojky. Ja som tiež účtovníčka a aj na porade pomôžem ak viem. Ale tiež sa mi už stalo, že som sa musela opýtať to, čo niekomu pripadá ako obyčajná banalita. Nehovoriac o tom, že Sojka sa pýtala na niečo, čo s jej prácou nesúvisí. Neviem ako ty, ale ja tiež neovládam zákon o dani z príjmov ani zákon o odmeňovaní zamestnancov ani iné podobné zákony, lebo sa to mojej práce vôbec netýka. To je úloha mzdárky. Až pôjdem robiť mzdárku, potom si tie zákony naštudujem. Sojka, z takýchto pripomienok, ako samostatno nesamostatný účtovník si nič nerob. Vieš koľko učiteľov SJ neovláda gramatiku?:D