evčaKA
26.02.10,09:04
Milí poraďáci poraďte, či to mám v JU zaučt.správne: 1.-Nákup PHM - réžia? 2.-U podnikat.stolára nákup vstav.spotrebičov/vst.chladnička/, ktorú zabuduje do kuch.linky - je to tovar, al. materiál? 3.-Platca DPH pri nákupe materiálu na tzv.bločky-sa aj tieto eviduju v záväzkoch? 4.-Je niekde určené či platca DPH-do akej sumy môže prijať úhradu svojej FA v hotovosti,cez PPD? 5.- PlatcaDPH nemá na dodávat.FA/napr.orange a viac/ uvedené svoje IČDPH, iba IČO. Musí to tam byť? Môže si to svoje IČDPH dopísať do FA sám /ručne/?aby bola FA úplná. Alebo čo sa dá robiť?
Zdenka175
26.02.10,08:42
Milí poraďáci poraďte, či to mám v JU zaučt.správne: 1.-Nákup PHM - réžia? 2.-U podnikat.stolára nákup vstav.spotrebičov/vst.chladnička/, ktorú zabuduje do kuch.linky - je to tovar, al. materiál? 3.-Platca DPH pri nákupe materiálu na tzv.bločky-sa aj tieto eviduju v záväzkoch? 4.-Je niekde určené či platca DPH-do akej sumy môže prijať úhradu svojej FA v hotovosti,cez PPD? 5.- PlatcaDPH nemá na dodávat.FA/napr.orange a viac/ uvedené svoje IČDPH, iba IČO. Musí to tam byť? Môže si to svoje IČDPH dopísať do FA sám /ručne/?aby bola FA úplná. Alebo čo sa dá robiť?
Nákup PHM - nákup materiálu
rodina1
26.02.10,09:48
Milí poraďáci poraďte, či to mám v JU zaučt.správne: 1.-Nákup PHM - réžia?- materiál 2.-U podnikat.stolára nákup vstav.spotrebičov/vst.chladnička/, ktorú zabuduje do kuch.linky - je to tovar, al. materiál? - materiál (analytická evidencia - krátkodobý majetok)3.-Platca DPH pri nákupe materiálu na tzv.bločky-sa aj tieto eviduju v záväzkoch? - nie 4.-Je niekde určené či platca DPH-do akej sumy môže prijať úhradu svojej FA v hotovosti,cez PPD? 5.- PlatcaDPH nemá na dodávat.FA/napr.orange a viac/ uvedené svoje IČDPH, iba IČO. Musí to tam byť? Môže si to svoje IČDPH dopísať do FA sám /ručne/?aby bola FA úplná. Alebo čo sa dá robiť? - fa musí dať opraviť do Orangu, nemôže to tam doplňovať ručne. Ak je platiteľ DPH musí tam byť uvedené IČDPH.

Odpoveď v texte
Zoltán Kovács
26.02.10,10:10
Ak spotrebiče budú zabudované do linky, ktorú dodá zákazníkovi prečo by sa malo účtovať na analytickú evidenciu krotkodobý majetok? Podľa mňa postačuje iba material.
rodina1
26.02.10,10:15
Ak spotrebiče budú zabudované do linky, ktorú dodá zákazníkovi prečo by sa malo účtovať na analytickú evidenciu krotkodobý majetok? Podľa mňa postačuje iba material.
Áno, zrejme máš pravdu, akosi som si neuvedomila, že vstavaný spotrebič nemôže byť samostatne (vyzeralo by to hrozne :eek:). Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. :D