tatatata
26.02.10,09:26
prosim vas, vyplnam zivnostnikovi danove priznanie typu B a do riadku 72 mu uvadzam sumu, ktoru za neho odviedol zamestnavatel /pokial bol este zamestnancom/. Na potvrdeni o prijmoch... od zamestnavatela to zamestnavatel uviedol ako: Zrazene prispevky na doplnkove dochodkove sporenie, par. 11 ods 4. pism. a. Ja som jej to uviedla do riadku 72 v danovom priznani. Ale na vypise do soc. poistovne jej to uviedlo do riadku, kde pisu: Vyska prispevkov zaplatenych SZCO v r. 2009. Ale to predsa neplatila ona ako SZCO. Je to spravne?
tatatata
26.02.10,09:08
neviete mi prosim poradit?
katarina.j
26.02.10,09:28
prosim vas, vyplnam zivnostnikovi danove priznanie typu B a do riadku 72 mu uvadzam sumu, ktoru za neho odviedol zamestnavatel /pokial bol este zamestnancom/. Na potvrdeni o prijmoch... od zamestnavatela to zamestnavatel uviedol ako: Zrazene prispevky na doplnkove dochodkove sporenie, par. 11 ods 4. pism. a. Ja som jej to uviedla do riadku 72 v danovom priznani. Ale na vypise do soc. poistovne jej to uviedlo do riadku, kde pisu: Vyska prispevkov zaplatenych SZCO v r. 2009. Ale to predsa neplatila ona ako SZCO. Je to spravne?
z potvrdenia od zamestnavatela zadavas v dan.priznani v r.72/príspevok na doplnk.dôchod.sporenie/, čo mas zo social.poist.-mas predpokladam tu istu sumu,nie? /teda za predpokladu, ze si ako szčo neplatil odvody sam, neuvadzas do kedy pracoval a od kedy je szčo/.
emily 2
14.03.11,14:14
Vyplnam danove priznanie typu A. Na potvrdeni o prijmoch... od zamestnavatela zamestnavatel uviedol : Zrazene prispevky na doplnkove dochodkove sporenie, par. 11 ods 4. pism. a. " sumu cca 60,- € . Od poisťovne dostal potvrdenie, že v roku 2010 bolo zaplatené : o cca 30,- € viac. Ktorú sumu si má uplatniť ?

dakujem
emily 2
14.03.11,15:11
Neviete poradit, nemam skusenosti s doplnkovym poistenim, ci tam mala byt rovnaka suma a niekede je chyba, alebo to treba spocitat?...
emily 2
14.03.11,15:46
posuvam
emily 2
16.03.11,15:22
Vyplnam danove priznanie typu A. Na potvrdeni o prijmoch... od zamestnavatela zamestnavatel uviedol : Zrazene prispevky na doplnkove dochodkove sporenie, par. 11 ods 4. pism. a. " sumu cca 60,- € . Od poisťovne dostal potvrdenie, že v roku 2010 bolo zaplatené : o cca 30,- € viac. Ktorú sumu si má uplatniť ?

dakujem

prosím nevie niekto poradit ?

dakujem
katka50
16.03.11,16:18
Vyplnam danove priznanie typu A. Na potvrdeni o prijmoch... od zamestnavatela zamestnavatel uviedol : Zrazene prispevky na doplnkove dochodkove sporenie, par. 11 ods 4. pism. a. " sumu cca 60,- € . Od poisťovne dostal potvrdenie, že v roku 2010 bolo zaplatené : o cca 30,- € viac. Ktorú sumu si má uplatniť ?

dakujem
Uplatní si sumu, ktorú má uvedenú na potvrdení z poisťovne, pretože suma, ktorá je uvedená na potvrdení od zamestnávateľa mu síce bola zraz. v r.2010, ale nemusela byť aj odvedená v r.2010.
emily 2
16.03.11,16:59
dakujem pekne