kolomankraslan
26.02.10,10:37
Dobry den chcel by som sa spytat ako by sa dalo spravit to ale ci skor nie je nejaky formular na to ze manzelkin otec by nam pozical auto na sluzobne ucely za 0 euro ako by sa to dalo .
A potom co vsetko musime pletit ak mame auto ako sluzobne predpokladam cestnu dan-- kolko to ciní? a co sa este plati?
Vopred vam dakujem za odpovede a s pozdarvom ostavam.
rickman
26.02.10,10:54
A k comu je to dobre?
kolomankraslan
26.02.10,16:51
podla mna to je preto dobre lebo mam vydaje na auto s cim si znizujem dane predpokladam ci to je uz benzin pneumatiky, oprava a podobne podla mna a ak nie tak ma prosim opravte.
veronikasad
26.02.10,17:45
Dobry den chcel by som sa spytat ako by sa dalo spravit to ale ci skor nie je nejaky formular na to ze manzelkin otec by nam pozical auto na sluzobne ucely za 0 euro ako by sa to dalo .
A potom co vsetko musime pletit ak mame auto ako sluzobne predpokladam cestnu dan-- kolko to ciní? a co sa este plati?
Vopred vam dakujem za odpovede a s pozdarvom ostavam.
Uzatvoríš so svokrom nájomnú zmluvu, splníš si oznamovaciu povinnosť na daňovom úrade. Do 31.1. nasl. kal. roka podáš DP k dani z mot. vozidiel a daň zaplatíš - výška dane závisí od objemu valcov mot. vozidla a sadzby v konkrétnom kraji.

Pozor - pri prenajatom mot. vozidle si nemôžeš uplatňovať vo výdavkoch ovpl.základ dane paušálne náhrady za auto.