Gunka
26.02.10,12:04
Ahojte poradáci!
Som tu nová dúfam, že som správne vybrala tému. Mám takýto problém ostal mi záväzok z roku 2008, klientka stratila doklad o úhrade. Ale má to uhradené, ako mám teraz postupovať, dodávateľ jej dal potvredenie, že to má uhradené.Môžem to dať do výdavkov v roku 2009, keď v JÚ je výdavok v deň úhrady a tá je v roku 2008.Či to mám zo záväzkou vyradiť len bez toho, aby som to dala do VODZ. ďakujem
Zoltán Kovács
26.02.10,11:07
Ahojte poradáci!
Som tu nová dúfam, že som správne vybrala tému. Mám takýto problém ostal mi záväzok z roku 2008, klientka stratila doklad o úhrade. Ale má to uhradené, ako mám teraz postupovať, dodávateľ jej dal potvredenie, že to má uhradené.Môžem to dať do výdavkov v roku 2009, keď v JÚ je výdavok v deň úhrady a tá je v roku 2008.Či to mám zo záväzkou vyradiť len bez toho, aby som to dala do VODZ. ďakujem

Do výdavkov r. 2009 to nepatrí. Buď podať DDP za rok 2008, alebo len v knihe záväzkov uhradiť, bez zápisu do peňažného denníka.
Zita5
26.02.10,11:10
Ak by sa jednalo o vyššiu sumu , že by to malo dopad za daň z príjmu a platby do fondov , tak by som podala DDP za rok 2008 . Ak je to nezaujímavá suma, tak by som postupovala ako píše Zoli.