idaret
26.02.10,11:23
Dobry den,
prosim Vas neviete mi niekto poradit, nejaky dobry e-shop s tapetami na stenu? Hlavne nejaky osvedceny a nie prehnane ceny. Dakujem a zelam pekny den..
dalid
26.02.10,10:27
napr.:
http://www.tapety-folie.sk/
http://www.tapety.sk/
http://www.d-interior.sk/vliesove-samolepiace-tapety-na-stenu-predaj-tapeta.html

a konce inych na googli..

ci su ceny akceptovatelne pre teba uz vies ty sam ;)
Lenka1979
03.11.10,08:22
Ahojte, máte niekto skúsenosti s tapetami na stenu? Dajú sa po určitom čase (keď sa mi znepáčia :D) odstrániť?
Ďakujem.
VieraHu
03.11.10,09:00
Ahojte, máte niekto skúsenosti s tapetami na stenu? Dajú sa po určitom čase (keď sa mi znepáčia :D) odstrániť?
Ďakujem.
Všetko sa dá, keď sa chce. Ak sú nalepené tapety papierové, tak po navlhčení idú dolu celkom dobre. Záleží od podkladu a lepidla.
Lenka1979
03.11.10,09:11
Všetko sa dá, keď sa chce. Ak sú nalepené tapety papierové, tak po navlhčení idú dolu celkom dobre. Záleží od podkladu a lepidla.

Ďakujem Vierka, máš s tým skúsenosť? Ja viem,že všetko sa dá keď sa chce... Aké lepidlo treba, aby tapeta potom dobre išla dole?
VieraHu
03.11.10,14:18
Ďakujem Vierka, máš s tým skúsenosť? Ja viem,že všetko sa dá keď sa chce... Aké lepidlo treba, aby tapeta potom dobre išla dole?
Skúsenosti mám, 3 x som sama tapetovala 4-izbový byt. Najhoršia práca je pripraviť steny pre nové tapety - strhnúť staré tapety, vyrovnať prípadné nerovnosti a vymaľovať strop. Ja som používala ako lepidlo DEKORA - maliarsky glej. Pridávalo sa to aj do maliarskych farieb, aby sa farby neotierali. Bolo to v práškovej forme a rozmiešalo sa to vo vode. Lepidlo som nanášala na stenu aj tapetu. Dobre sa s tým robilo a nebolo to ani drahé. Keď som dávala tapety dolu, navlhčila som ich a po chvíli som ich od vrchu ťahala dolu. Niektoré pásy sa mi oddelili celé, s niektorými som si musela pomáhať špachtľou.
Tak prajem veľa pracovných úspechov pri tapetovaní.
terezamaria
03.11.10,15:45
Ahojte, máte niekto skúsenosti s tapetami na stenu? Dajú sa po určitom čase (keď sa mi znepáčia :D) odstrániť?
Ďakujem.

Lenka, pokiaľ budeš lepiť lepidlom rozpustným vo vode, tak sa budú aj ľahko strhávať dole. Namáčali sme ich vodou zmiešanou s octom, nechali pôsobiť a naozaj ľahko sa dávali dole.Boli síce niektoré úseky, ktoré sa museli naozaj škriabať, ale to sa dalo zdolať v pohode.:)
Lenka1979
03.11.10,18:06
Ďakujem dievčatá za odpovede. :)
Obo
06.06.12,17:15
A k teme strhavanie tapiet. Ano všetky idú dole veľmi dobre. Problémy z minulosti boli hlavne pre nekvalitné lepidlá kde bola silná celulóza alebo disperzia. Všetky "moderné" lepidlá v práškovom stave majú dobré vlastnosti pri odstranení tapiet. Treba tapetu dobre navlhčiť a ona povolí. Je to aj zaležitosť podkladu.

Samostatná kapitola je vliesové tapety na stenu. U týchto je strhávanie úplne jednoduché. Celá miestnosť sa dá strhnuť za par minút a to doslova. Je to zaručené vlastnosťami týchto tapiet. Samozrejme je správne lepidlo na tento typ tapiet.
kopretinka
22.05.13,13:52
isteeeeeeeee,po troch rokoch čaká na teba....