petri515
26.02.10,13:20
Ako postupovat pri poskytnuti vozidla na sukromny ucel zamestnancovi, treba uplatnit DPH na vystupe?
Zoltán Kovács
26.02.10,13:43
A fakturujete to tomu zamestnancovi?
Nakoľko v spojitosti touto problematikou mi napadá jediny toto:

§5 Zákona o dani z príjmov
(3) Príjmom zamestnanca je aj

a) suma vo výške 1 % zo vstupnej ceny vozidla podľa § 25 za každý aj začatý kalendárny mesiac poskytnutia motorového vozidla zamestnávateľa na používanie na služobné a súkromné účely. Ak ide o prenajaté vozidlo, vychádza sa z obstarávacej ceny vozidla u pôvodného vlastníka, a to aj v prípade, ak dôjde k následnej kúpe prenajatého vozidla. Ak v obstarávacej cene vozidla nie je zahrnutá daň z pridanej hodnoty, 6) na účely tohto ustanovenia sa o túto daň cena zvýši,
petri515
26.02.10,15:07
Zamestnancovi nefakturujeme. Jedna sa mi o to, ze ak uplatnime plny odpocet DPH pri kupe vozidla a nepouzivame ho na 100% v suvislosti s podnikanim, ci treba vratit cast uplatnenej DPH statu napr. pri pouziti na auta na sukromny ucel.