cyro1
26.02.10,14:29
chcem sa spýtat či existuje niečo na zosilnenie wifi anteny s notbooku. kolega ma wifi v byte ale ja som dost daleko asi200 metrov. a chcem sa spýtat či bi bolo možne s nejakou antenou ktora zosilni moj wifi signal chytat od neho internet?
Vlado40
26.02.10,14:13
Dá sa zapojiť na zosilnenie signálu medzi stanice ešte jeden wifi router , ale nie na takú vzdialenosť , zrejme medzi bloky.Investovať na anténu na strechu sa neoplatí.

Daj si zaviesť internet sám.
Luky89
26.02.10,15:18
Takže ti máš asi wifi na matičnej doske.
Je niekoľko možností len záleží na cene ktorú si ochotní investovať.
Môžeš kúpiť router a k nemu anténu krorú prichytíš na balkón a ti budeš prjímať wifi signál z toho routra. Alebo kúpiš anténu ďáš ju na balkón k notebooku si kúpiš prídavnu kartu alebo usb modem a tak sa budeš pripájať na kamošov internet. Len tu ide o to že tvoj kamoš má internet a je 200 m od teba a ti si myslíš že budeš mať jeho signál alebo nejak zázrakom chytáš aspoň taký slabý signál že ho tvoj notebook aspoň identifikuje lebo mne sa nezdá aby si na takú vzdialenosť chytal jeho router (lebo wifi signál sú mikrovlné vlny a železobetón funguje ako faradajova klietka) ja som fungoval na podobnom princípe v rodinnom dome ale sme mali očný kontakt anténu som mal vonku zosilnenie 16dbi yagi a bolo to 100m ale nebola to žiadna sláva.
Ak chytáš jeho signál tak si stiahni program netstumbler a zmeraj silu signálu či je tam možnosť staleho signálu alebo len chytáš občasne odozvy keď jeho router dáva naznámosť že je pripravený pripojiť klienta
salvosko
26.02.10,18:30
Na 200m vzduchom potrebujes mat na obidvoch stranach vonkajsiu antenu. Inak to bude vypadavat alebo to pojde priserne pomaly.
arizona
26.02.10,20:45
Väčšinou sa tu stretávame s opačnými otázkami. T.j , že sa ľudia pýtajú ako sa brániť pred tými, čo sa chcú na nich napojiť.

Ten kolega s tým súhlasí, že sa naňho napojíš?:confused::confused::confused:
Vlado40
27.02.10,11:39
chcem sa spýtat či existuje niečo na zosilnenie wifi anteny s notbooku. kolega ma wifi v byte ale ja som dost daleko asi200 metrov. a chcem sa spýtat či bi bolo možne s nejakou antenou ktora zosilni moj wifi signal chytat od neho internet?


Čo ak ten dobrý kolega o 6 mesiacov už nebude dobrý kolega a internet Ti vypne.Čo potom s tými vonkajšími anténami.
Fero11
27.02.10,11:49
V prvom rade anteny sa musia vidiet a potom ak by si musel od NB tahat dlhsi pigtail na ktorom vznikne vacsi utlm, tak by si musel kupit silnejsiu antenu a to by asi nebolo moc hospodarne.

PS a kamarat ma asi domaci router, ktory sa pouziva v interiery
cyro1
27.02.10,13:06
ano ma domaci router.takže asi to nieje dobry napat. a na aku dlžku by to bolo realne keby som mal iba ja antenu?
cyro1
27.02.10,13:19
ešte chcem sa spitat. mam doma wireless G router (belkin( pomože mi ten router na zosilnenie signalu? alebo je to iba na domace širenie wifi signalu?
Fero11
27.02.10,14:25
Najprv napis, ci je schopna tvoja antena vidiet kolegovu antenu ak ano, tak by to nemal byt problem
Vlado40
27.02.10,14:27
Najprv napis, ci je schopna tvoja antena vidiet kolegovu antenu ak ano, tak by to nemal byt problem

Neverím , že ju vidí.Možno , že odrazy .
mecky
27.02.10,15:28
na 200m s obyc antenkami nieje sanca
katka13122
01.03.10,09:22
kupila som si pred 2 mes.wifi bez anteny,teraz som si kupila notebook a mam strasne slaby signal po dome,co stym?poradte
Vlado40
01.03.10,09:29
kupila som si pred 2 mes.wifi bez anteny,teraz som si kupila notebook a mam strasne slaby signal po dome,co stym?poradte

Ak je možnosť na prídavnu anténu , tak si ju kúp,mal by byť vzadu konektor na anténu.Wifi router nemusí mať vonkajšiu anténu.Prelaď si wifi na iný kanál.
Luky89
01.03.10,10:42
Ak je možnosť na prídavnu anténu , tak si ju kúp,mal by byť vzadu konektor na anténu.Wifi router nemusí mať vonkajšiu anténu.Prelaď si wifi na iný kanál.

Poprípade presuň router na iné miesto alebo zosilny vyžarovanie signálu routra v jeho nastaveniach cez internetový prehliadač. Ale kúpiť anténu ak maš konektor na jej pripojenie je najlepšie riešenie.
salvosko
01.03.10,11:35
V dome, hlavne medzi poschodiami byva problem so signalom. Casto je medzi poschodiamia zelezobetonova platna ktora to tieni.
Treba bud silnejsiu antenku na router si kupit alebo ho dat na medziposchodie alebo na kazde poschodie jeden router a tie medzi sebou prepojit.

A este jedna vec, co presne znamena toto:
"kupila som si pred 2 mes.wifi bez anteny"
Takze si si kupila len taky USB bizbas do PC?
Alebo mas WiFi router?
Treba vzdy presne napisat o co ide, tym skor sa prepracujeme k pomoci.
katka13122
01.03.10,11:46
wifi router
salvosko
01.03.10,13:20
wifi router
bez anteny?
aky typ pls?
michalxnet
01.03.10,14:33
v dome/ byte moze pomoct doplnkova parabola na antenu viz. prilozene obrazky
katka13122
01.03.10,19:39
bez antenky LINKSYS vy cisco WAG54G2
sused mi pozicial s antenkou wifi a dolu na prizemi signal slaby,priamo pri wifi signal dobry,nechapeme ako je to mozne
Vlado40
01.03.10,21:36
bez antenky LINKSYS vy cisco WAG54G2
sused mi pozicial s antenkou wifi a dolu na prizemi signal slaby,priamo pri wifi signal dobry,nechapeme ako je to mozne


Vyskúšaj , ak môžeš iný notebook.Chyba môže byť aj v Tvojej karte wifi v notebooku.Pozri sa či nie sú novšie ovládače.Mám wifi cez dve poschodia a v pohode.Chytám aj 20m okolo domu v pohode.


PS.Ak som v izbe je mi teplo , ak som na streche je mi zima , nechápem ako je to možné.
salvosko
02.03.10,07:05
dolu na prizemi signal slaby,priamo pri wifi signal dobry,nechapeme ako je to mozne
To je normal, tak funguje WiFi.