nafeesa
26.02.10,16:34
Sme stavebna firma so sídlom na SK, sme platcani DPH. Dostali sme zakazku v ČR (EU) a aj tam mame realizovat stavbu. Investor je z 3 štatu (Dubai) a aj fakturovať to máme na sídlo v 3 state v Dubaji. Nevieme ako máme s DPH postupovat v rámci dodania práce a ako s materialom. Myslím si: My vystavíme fa s DPH alebo ako ??? A ako si máme odpočítať DPH ? Vráti nám ju štát ? alebo ako ???
nika.sum
26.02.10,16:14
Dodanie stavby, ako mi tu na porade uz bolo vysvetlene je dodanim tovaru podla § 8 odst.1 b). Podla mojho nazoru mali by ste sa v CR registrovat, nakolko, ked spravne rozumiem zakonu miesto dodania je v CR, tak by ste vystavovali faktury s ceskou DPH a tiez by ste si mali narok uplatnit DPH na naklady suvisiace so stavbou v CZ. Neviem, ci podla ceskeho zakona sa tam nahodou nema povinnost registrovat investor, v tom pripade by ste teoreticky mohli preniest danovu povinnost na neho, ale potom by bol zase problem so subdodavatelmi, pretoze vsetko co by sa tykalo stavby by malo byt s ceskou DPH. To je ale moj nazor. Riesila som tu nieco podobne, stavbu do MR, ale este to nemam vyriesene.
IvoM
26.02.10,16:15
Musíte sa registrovať v ČR, miestom dodania je totiž ČR.