mariana11
26.02.10,17:48
Ide do vymeriavacieho základu na socialne a zdravotné poistenie príspevok na szč z úradu práce?
Xanti
26.02.10,16:51
Ide do vymeriavacieho základu na socialne a zdravotné poistenie príspevok na szč z úradu práce?
Podľa toho či robíš JU alebo paušalne výdavky.
V JU ide spotrebovaná časť príspevku, pri paušalnych výdavkoch ide celý príspevok do príjmov z podnikania.
mariana11
26.02.10,16:57
Toto mi je jasné ale, či sa tento príspevok nemá odrátať z príjmov ktoré sa berú ako VZ na poistné. Zmiatla ma totiž Otázka na stranke Vš. zdr. poistovne.

Vstupuje príspevok na podporu udržania zamestnanosti do vymeriavacieho základu zamestnanca?
Zobraziť odpoveď
V zmysle § 50a odsek 3 zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti v znení neskorších predpisov je príspevok zodpovedajúci sume podľa odseku 1 písmeno b/ pripočítateľnou položkou ku mzde zamestnanca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Nakoľko tento príspevok je príjmom zamestnanca až po odpočítaní povinných odvodov, nezapočítava sa do vymeriavacieho základu.

Ale v § 49 o príspevku na szč tam nič také nie je, tak aby som niečo náhodou nedobabrala....
mariana11
26.02.10,17:05
S DP to nemá nič spoločné. Len ja som im len tak predbezne rátala, kolko budú potom platit odvody. V poisťovni im to povedia presne, len aby som to aj ja mala dobre. Ale asi to bude patriť do VZ
Xanti
26.02.10,17:07
S DP to nemá nič spoločné. Len ja som im len tak predbezne rátala, kolko budú potom platit odvody. V poisťovni im to povedia presne, len aby som to aj ja mala dobre. Ale asi to bude patriť do VZ
Teraz ale som zmätená o akom príspevku to píšeš. O dotácii na samozamestnanie?
Tam je dôležité či vedieť JU abo paušalne výdavky. Podla toho to ovplyvnuje aj VZ.
mariana11
26.02.10,17:10
Je to prispevok na samostatnu zarobkovu činnosť. Robim paušalne výdavky.Tam ide celý príspevok do prijmu naraz.
veronikasad
26.02.10,17:11
S DP to nemá nič spoločné. Len ja som im len tak predbezne rátala, kolko budú potom platit odvody. V poisťovni im to povedia presne, len aby som to aj ja mala dobre. Ale asi to bude patriť do VZ
príspevok na samostatne zárobkovú činnosť vstupuje do vymeriavacieho základu pre platenie odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovne. Preto je na každom živnostníkovi, či sa rozhodne pre vedenie účtovníctva, kedy zdanitelným príjmom je len vyčerpaná časť príspevku, alebo paušálne výdavky, kde v roku poskytnutia príspevku zdaní celú sumu.
mariana11
26.02.10,17:18
ďakujem