bluenancy
26.02.10,20:05
Predtým, ako môjmu notebooku skončila 2-ročná záruka, bol v oprave (bez problémov uznaná reklamácia), kde mu bola vymenená základná doska.Chcel by som vedieť: predĺži sa záruka na celý notebook len o čas, ktorý strávil v oprave?Mám opäť 2-ročnú záruku na vymenenú súčiastku, v tomto prípade spomínanú základnú dosku?

ĎAKUJEM :)
Vlado40
26.02.10,19:13
Záruka sa predlžuje o dobu , keď bol v servise.Takže skončí aj záruka na základnú dosku.
diry
27.02.10,10:38
Na základnú dosku je opäť záruka 2 roky odo dňa opravy. Ja mám ASUS, po 22 mesiacoch mi odišla doska - bez problémov mi ju v záruke vymenili. Teraz mi po 21 mesiacoch od opravy zase odišla doska, tak som im zavolal, dohodol odvoz, potvrdili mi, že je to doska - vymenili mi ju zadarmo a notebook zase fachčí!
Vlado40
27.02.10,11:01
Mne odišiel procesor DualCore po 28 mesiacoch.Vymenili ho v rámci záruky.Keď si teraz dám online stav záruk ,tak ten nový procesor tam vôbec nie je evidovaný.V evidencií je iba ten prvý procesor , ktorý je teraz po záruke a je tam poznámka , že bol reklamovaný a reklamácia vybavená výmenou za nový procesor a je tam číslo nového procesora.

Príklad mám HDD .

Záruka 36 mesiacov.Po 30 mesiacoch reklamácia - výmena za nový kus.Zase po 30 mesiacoch reklamácia - výmena za nový kus.Po 30 mesiacoch reklamácia - výmena za nový kus.To zrejme nie.

Možno si mal iba šťastie a zrejme dobrého servisáka. Notebook je celok a záruka zanikne spoločne.
diry
27.02.10,18:41
Asi ťažko šťastia - ASUS servis pre ČR a SK je v Ostrave, volal som, aby som im to vysvetlil a výsledok ako som povedal. Kupovaný bol v IX/2006. Záruka na súčiastku je tiež 24 mesiacov.
zdenka131
27.02.10,19:48
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti .
profesional
02.03.10,15:02
Vymenena vec sa povazuje za novu. Toto neplati ak tato je sucastou technologickeho celku. Takze ak slo o notebook kde tento bol zapecateny zarucnou nalepkou aby si ho nemohol otvorit, tak zaruka na zakladnu dosku osobitne neplynie, lebo ty si kupil notebook a nie hrbku komponentov. Ak tam zarucna nalepka nebola a je to skladackovy laptop, tak na zakladnu dosku plynie nova zaruka.

Na dobu co bol notebook v service sa plynutie zarucnej doby pozastavilo a teda sa o tuto dobu predlzuje na cely notebook.
diry
02.03.10,17:14
Notebook je značkový - ASUS a opakovane mi potvrdili, že na vymenenú súčiastku sa predlžuje záručná lehota o záruku tej vymenenej súčiastky, v tomto prípade základnej dosky o 24 mesiacov. Pretože NB je už po záručnej lehote, tak na ostatné už záruka neplatí! Základná doska keď nevydrží zase 24 mesiacov, tak mi ju opäť vymenia (aj donekonečna)! Je to bežný postup dobrého predajcu.