Snake88
26.02.10,21:08
Ahoj.
Mám 22 rokov a stále bývam u rodičov, ale v poslednom čase spolu nejak nevychádzame a otec sa mi stále vyhráža, že ma jednoducho odhlási z trvalého pobytu, lebo byt je jeho a ja už potom nemám právo u nich naďalej bývať. Pritom im každý mesiac prispievam na nájomne a nijak ich neobmedzujem ani nijak nenarušujem domácnosť, tak sa chcem spýtať, či majú na to právo?
kaco11
26.02.10,20:40
zdenka131
26.02.10,20:53
arizona
26.02.10,20:59
Si dospelý, takže majú na to právo ak nie si nezaopatrené dieťa. /(nepíšeš, či ešte študuješ, alebo pracuješ...)
Pri žiadosti o zrušenie TP musia byť podpísaní všetci vlastníci bytu, či nehnuteľnosti (nestačí iba jeden ;) )
Snake88
26.02.10,23:52
Takže z 2. a 4. príspevku usudzujem, že na to právo majú a z 3. príspevku, že by mi museli nahlásiť iný TP (resp. ja).
Takže ak je to tak, ako píšu v 2. a 4. príspevku, tak sa mi zdá, že to nejak tento systém nedomyslel, lebo akonáhle skončím školu nemám šancu si v tejto republike ihneď nájsť bývanie, ale prísť o bývanie môžem automaticky ako doštudujem???!!! (Potom je to už len na dobrej vôli rodičov) :confused:
2009
27.02.10,04:19
Ak je byt oboch rodičov porozprávaj sa z mamou. Všetko má riešenie. Držím palce
tetrisss
27.02.10,04:31
Preco s otcom nevychadzas? Pravdepodobne este studujes, tak sa to pokus riesit podobrom, prist o byvanie nie je malickost, na druhej strane rodic by v nejakych beznych konfliktoch nemal dieta vydierat takymto drastickym sposobom, neznasam, ked sa ludia k svojim dospelym detom chovaju ako ku svojmu majetku. Lenze boj s rodicmi je tazky...
uct2007
27.02.10,05:00
A ja to zase poviem z druhej strany : bývame s dcérou 25 ročnou a jej dieťaťom a nie je to vôbec jednoduché. Niekedy sa dospelé deti správajú stále,ako keby mali 10 rokov, spoliehajú sa vo všetkom na rodiča. Takže aj boj s dospelými deťmi je ťažký:)
Stanislav 1975
27.02.10,07:09
A ja to zase poviem z druhej strany : bývame s dcérou 25 ročnou a jej dieťaťom a nie je to vôbec jednoduché. Niekedy sa dospelé deti správajú stále,ako keby mali 10 rokov, spoliehajú sa vo všetkom na rodiča. Takže aj boj s dospelými deťmi je ťažký:)

ja osobne mam ten nazor ze stari a mladi by mali byvat oddelene-predsa len rodicia uz chcu mat nejaky svoj klud a ten rozdiel generacie tam robi velky skok-rodicia predsa len uz maju ine potreby ako deti.
uct2007
27.02.10,07:19
ja osobne mam ten nazor ze stari a mladi by mali byvat oddelene-predsa len rodicia uz chcu mat nejaky svoj klud a ten rozdiel generacie tam robi velky skok-rodicia predsa len uz maju ine potreby ako deti.


Presne !!!!
ale to ani nejde o ten kľud...ale je zaujímavé, že dospelé dieťa často nechápe, že aj rodičia potrebujú byť aj niekedy sami a mať svoje súkromie...to je zaujímavé, mladí si ho vyžadujú od rodičov, ale rodičia to súkromie podľa nich už nepotrebujú :)
anjelanjelský
27.02.10,07:29
Ahoj.
Mám 22 rokov a stále bývam u rodičov, ale v poslednom čase spolu nejak nevychádzame a otec sa mi stále vyhráža, že ma jednoducho odhlási z trvalého pobytu, lebo byt je jeho a ja už potom nemám právo u nich naďalej bývať. Pritom im každý mesiac prispievam na nájomne a nijak ich neobmedzujem ani nijak nenarušujem domácnosť, tak sa chcem spýtať, či majú na to právo?

Prečo sa radšej neosamostatníš?
Viem, že je ťažké platiť nájomné a všetky výdavky sama, ale raz to aj tak príde a čím skôr si zavedieš vlastný spôsob života, tým lepšie pre teba.
kaco11
28.02.10,05:38
ale zadávateľka témy, ak som správne pochopila ešte študuje. To je jedna vec. A druhá je, že sama veľmi dobre viem aké ťažké je sa osamostatniť. Minimálne na začiatku ak nemá vysoký príjem potrebuje pomoc niekoho. Podnájom je na dnešnú dobu nereálny. Môj názor a ak zarábam 20 tis. tak platiť úver, nájom, jedlo a ešte aj napríklad dochádzať do práce je viac než problematické
Stanislav 1975
28.02.10,06:04
ale zadávateľka témy, ak som správne pochopila ešte študuje. To je jedna vec. A druhá je, že sama veľmi dobre viem aké ťažké je sa osamostatniť. Minimálne na začiatku ak nemá vysoký príjem potrebuje pomoc niekoho. Podnájom je na dnešnú dobu nereálny. Môj názor a ak zarábam 20 tis. tak platiť úver, nájom, jedlo a ešte aj napríklad dochádzať do práce je viac než problematické

No ale napríklad si predstav,že v tých hladových dolinách niekde na strednom alebo východnom Svk, má tých 20tisíc bývalých korún možno aj celá rodina dokopy a musia nejako žiť...
anjelanjelský
28.02.10,07:01
ale zadávateľka témy, ak som správne pochopila ešte študuje. To je jedna vec. A druhá je, že sama veľmi dobre viem aké ťažké je sa osamostatniť. Minimálne na začiatku ak nemá vysoký príjem potrebuje pomoc niekoho. Podnájom je na dnešnú dobu nereálny. Môj názor a ak zarábam 20 tis. tak platiť úver, nájom, jedlo a ešte aj napríklad dochádzať do práce je viac než problematické

Ak študuje, môžu si prenajať jeden byt viacerí dokopy a skladať sa na nájomné, alebo si môže prenajať len jednu izbu.
Začiatky bývajú vždy ťažké.
Ale samozrejme, každý máme na to iný názor.
Evanka
28.02.10,09:33
Ahoj.
Mám 22 rokov a stále bývam u rodičov, ale v poslednom čase spolu nejak nevychádzame a otec sa mi stále vyhráža, že ma jednoducho odhlási z trvalého pobytu, lebo byt je jeho a ja už potom nemám právo u nich naďalej bývať. Pritom im každý mesiac prispievam na nájomne a nijak ich neobmedzujem ani nijak nenarušujem domácnosť, tak sa chcem spýtať, či majú na to právo?

Od roku 2006 po novelizácii zákona: Zrušenie trvalého pobytu môže vlastník (vlastníci) nehnuteľnosti návrhom na zrušenie trvalého pobytu, s platným občianskym preukazom a s listom vlastníctva k predmetnej nehnuteľnosti.

Návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.
kaco11
28.02.10,12:57
No ale napríklad si predstav,že v tých hladových dolinách niekde na strednom alebo východnom Svk, má tých 20tisíc bývalých korún možno aj celá rodina dokopy a musia nejako žiť...

Tak to hej. To beriem, ale zase na druhej strane si vezmi. V BA v petržalke platí kamarát nájom 7000 sk, ja v šamoríne 3000 sk. V senci som mala 2500. Je to troška rozdiel nie? Ja nehovorím, že sa im tam žije lahko, ale medzi niektorými regionmi sú tie rozdiely niekedy az priepastne. Pochopiteľne adekvátne aj v platoch. Ja som len povedala, že aj u mna bol zaciatok ťažký. Dnes máme čo robiť dvaja, aby sme žili. nefunguje mi áčko, ýpsilon. problem.
šafko
07.03.10,19:37
No ja to viem tak ,že rodič do je povnní sa starat o dieťa do jeho 25r.
Stanislav 1975
07.03.10,19:43
No ja to viem tak ,že rodič do je povnní sa starat o dieťa do jeho 25r.

No nieje to celkom tak- áno, do 25 rokov,ale iba ak ide o nezaopatrené dieťa, ak už nieje nezaopatrené, tak už zaňho niesú zodpovední rodičia od 18 rokov...
Stanislav 1975
07.03.10,19:44
Tak to hej. To beriem, ale zase na druhej strane si vezmi. V BA v petržalke platí kamarát nájom 7000 sk, ja v šamoríne 3000 sk. V senci som mala 2500. Je to troška rozdiel nie? Ja nehovorím, že sa im tam žije lahko, ale medzi niektorými regionmi sú tie rozdiely niekedy az priepastne. Pochopiteľne adekvátne aj v platoch. Ja som len povedala, že aj u mna bol zaciatok ťažký. Dnes máme čo robiť dvaja, aby sme žili. nefunguje mi áčko, ýpsilon. problem.

áčko a ypsilon už fungujú???:D
Xanti
07.03.10,19:47
No ja to viem tak ,že rodič do je povnní sa starat o dieťa do jeho 25r.
Myslíš asi tento §


§ 62

(1) Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.tam nepíšu, že do 25 rokov. :D Ale dávam do pozornosti aj tento §


§ 66

Deti, ktoré sú schopné samy sa živiť, sú povinné zabezpečiť svojim rodičom primeranú výživu, ak to potrebujú.zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-rodine/
kaco11
08.03.10,07:05
áčko a ypsilon už fungujú???:D


občas. V robote nám blbne notebook. snažím sa ho nerozbiť:)