Danila
27.02.10,06:20
Ospravedlňujem sa verejne všetkým tiežúčtovníkom na našej Porade. Tým, čo sedia na slovenských daňových úradoch nesiahajú ani po členky. Tiežúčtovníci a tiežekonómovia dovolili šlohnúť milióny EUR na DPH naším drahým spoluobčanom, a riaditeľ DÚ v BB sa na kamery vyjadruje akoby sa nič nestalo a pán minister financií sa tiež nečerveňá... Hlavy nepadajú.... a ani nebudú....
Prepáčte mi tiežúčtovníci, ste len slabý harmanček oproti drahoplateným daňovým tiežúradníkom z našich daní.......Nech žije slovenská ekonomika a jej odborníci.......vďaka čomu som si mohla konečne zadať prvú tému. Historické okamihy zažívame na dennom poriadku. Len tak ďalej, voľby sú pred dverami.....:)
Dáša_
27.02.10,06:10
mňa by strašne zaujímalo, ako sa niečo takéto môže stať bez účinnosti daňových úradníkov.
obzvlášť, ke´d v roku 2007 ohlasovali najväčší daňový podvod v hostorii slovenska a tiež súvisel s rovnakými záležitosťami.
Zoltán Kovács
27.02.10,06:46
Mohli by ste sem hodiť aj nejaký link? Aby som bol v obraze.... Ďakujem.
Maruška54
27.02.10,06:48
Zoltán Kovács
27.02.10,06:51
Vďaka.
Robina
27.02.10,07:26
No tak ja si myslím, že niečo takéto bez zázemia na daň. úradoch nie je možné. V zmysle pokynov, ktoré dostávajú sú povinní pri opakovaných nadmerných odpočtoch vykonávať kontroly oprávnenosti. Alebo je to zázemie niekde vyššie?
Zoltán Kovács
27.02.10,11:20
Je to divadielko pre "obyčajných" občanov. Veď už sa volebnieva, a potrebujú vykázať, že akí sú úžasní v boji proti podvodom, korupcii....... Naháňajú si hlasy do volieb.
Prečo to neurobili pred rokom, alebo ešte skôr? Preto lebo do tohtoročných voľbách sa na to zabudne. A toto je pre nich červený bodík...
Robina
27.02.10,11:30
No áno, ale tie peniaze budú chýbať nám všetkým či bude tá alebo tá vláda. Kto vráti tie peniaze? Ťažko - ťažko
Zoltán Kovács
27.02.10,11:37
Naši vnuci.....
Jara
27.02.10,11:43
Nemáš a nemáme šancu zistiť, ktoré a koľko peňazí sa rozkrádlo v tomto štáte. Môj názor je asi taký ako Zoliho. Idú voľby, tak sa vykrikuje. Táto kauza sa bude ťahať ako soplík a pochybujem, že budú padať aj hlavy. Viď napr. Majský, sedí si v teple, dovolenkuje, deti sa maju fajn a vôbec ale úplne vôbec nič sa nedeje ani neudeje. No kto má prachy tak sa má aj dobre... Tak to je na Slovensku. No a tých pár ľudí ma toľko peňazí, že sa im fakt nič nestane. Takže si myslím, že úbohí účtovníci a ekonómovia, čo dennodenne sedia za papiermi a trápia sa, aby všetko bolo v súlade so zákonom, nespia celkom v poriadku, lebo aj v snoch účtujú a zároveň pochybujú či niekde nespravili nejakú chybu, mimochodom - za pár drobných € radšej pracujme, zbytočná naša debata...
Danila
27.02.10,14:02
Je to divadielko pre "obyčajných" občanov. Veď už sa volebnieva, a potrebujú vykázať, že akí sú úžasní v boji proti podvodom, korupcii....... Naháňajú si hlasy do volieb.
Prečo to neurobili pred rokom, alebo ešte skôr? Preto lebo do tohtoročných voľbách sa na to zabudne. A toto je pre nich červený bodík...Zoli, ale na Porade nie sme celkom obyčajní, sme trošku ekonomicky mysliaci. U mňa vždy bola DPH - premenovaná - daň preosiata hovniválmi.:) Ty vieš rovnako ako ja, že pri takých sumách nadmerných odpočtov sa zvyknú robiť miestne zisťovania. A nerobia sa. Aj tá najblbšia teta na DÚ pri predkladaní daňových hlásení musela pochopiť, že je už zošrotované celé Slovensko, vrátane susedných krajín. A žiadne divadielko by sa nekonalo, keby nás neupozornili odborníci zo zahraničia, kam sme fiktívny šrot vyviezli. A naša polícia sa hrdí pred kamerami. Lebo jej práve podhodili zlodeja. Inak by do volieb a ani po voľbách necekli. Lebo dojná krava ešte nezdochla, a kamarát taky rád.:);)