sisa 7
27.02.10,07:08
Ahojte!
Minulý rok sme mali dohodárov, ktorých sme odhlasovali v septembri. Teraz idem prihlásiť nových. Pri registrácii do soc. poisťovne mám uviesť registračné číslo, ktoré zamestnávateľovi bolo pridelené minulý rok, alebo dostane zasa nové? A musím znova poslať kópiu živnostenského listu zamestnávateľa? Ďakujem vopred
Ejo
27.02.10,06:34
Ahojte!
Minulý rok sme mali dohodárov, ktorých sme odhlasovali v septembri. Teraz idem prihlásiť nových. Pri registrácii do soc. poisťovne mám uviesť registračné číslo, ktoré zamestnávateľovi bolo pridelené minulý rok, alebo dostane zasa nové? A musím znova poslať kópiu živnostenského listu zamestnávateľa? Ďakujem vopred
Všetko znovu.
Zoltán Kovács
27.02.10,06:48
Všetko znovu.

Prečo?

VeĎ nevieme, či má firma okrem dohodárov aj stálych zamestnancov. Ak má tak firmu nie je potrebné nanovo prihlasovať.
Ak nemá, tak najprv je potrebné zistiť či firma vôbec bola odhlásená (nezdá sa mi, že sa firma odhlásila z SP)
sisa 7
27.02.10,06:56
Firma stálych zamestnancov nemá. Keď sme posielali Odhlásenie zamestnancov, priložili sme aj registračný list zamestnávateľa -odhlášku. Takže teraz firme bude pridelené nové registračné číslo?
Ejo
27.02.10,06:57
Prečo?

VeĎ nevieme, či má firma okrem dohodárov aj stálych zamestnancov. Ak má tak firmu nie je potrebné nanovo prihlasovať.
Ak nemá, tak najprv je potrebné zistiť či firma vôbec bola odhlásená (nezdá sa mi, že sa firma odhlásila z SP)
Súhlasím s tebou. Ja som automaticky myslela, že je zamestnávateľ odhlásený zo SP, vtedy treba znovu všetko. Ak zamestnáva aj stálych, tak otázku ohľadne dohodárov nechápem, však prihlasuje ich tak isto ako stálych..
Ejo
27.02.10,06:58
Firma stálych zamestnancov nemá. Keď sme posielali Odhlásenie zamestnancov, priložili sme aj registračný list zamestnávateľa -odhlášku. Takže teraz firme bude pridelené nové registračné číslo?
Ja mám skúsenosť, že pridajú to isté.
sisa 7
27.02.10,07:03
A ešte sa spítam, či ich môžem prihlásiť mailom, bez reg. čísla a potom do troch dní poslať registračné listy zamestnávateľa + zamestnancov(dohodárov)
Ejo
27.02.10,07:13
A ešte sa spítam, či ich môžem prihlásiť mailom, bez reg. čísla a potom do troch dní poslať registračné listy zamestnávateľa + zamestnancov(dohodárov)
Ja ich radšej mailom prihlásim, vyplním tie údaje, ktoré o viem o zamestnávateľovi /IČZ neuvádzam, až keď mi pošlú/.
sisa 7
27.02.10,07:15
Ďakujem ti moc Ejo za rýchlu radu.
rogalo
27.02.10,07:30
Neviem o aký počet dohodárov ide, ale tuším už od 5 /počítajú sa aj dohodári/ registračný list a a výkazy posielaš elektronickou formou
Zoltán Kovács
27.02.10,08:03
Neviem o aký počet dohodárov ide, ale tuším už od 5 /počítajú sa aj dohodári/ registračný list a a výkazy posielaš elektronickou formou

Platí len v tom prípade, ak firma už je registrovaná. Pri "novej" registrácii firmy najprv je potrebné získať IČZ, a potom podpísať dohodu o EZU. Hranica je 5 zamestnancov. A kým SP vyhotový grid kartu to trvá aj 2 týždne, a osobne je potrebné prevziať na pobočke.
zvs-enco
21.07.10,06:02
Prajem všetkým pekný deň,
prosím o radu: keď máme 135 zamestnancov v TPP , koľko dohodárov môžeme zamestnať.Ďakujem pekne Viki.
Tweety
21.07.10,06:05
Prajem všetkým pekný deň,
prosím o radu: keď máme 135 zamestnancov v TPP , koľko dohodárov môžeme zamestnať.Ďakujem pekne Viki.
Koľko potrebujete, ZP to nedefinuje.
zvs-enco
21.07.10,06:19
Veľmi pekne ďakujem, ale ešte jedna otázočka, a u živnostníkov nemusíme sledovať počet?
Tweety
21.07.10,06:22
Veľmi pekne ďakujem, ale ešte jedna otázočka, a u živnostníkov nemusíme sledovať počet?
Nie, tých predsa neidete zamestnať na dohodu, či áno? Oni by mali svoje práce fakturovať, pretože práca na dohodu je ZČ.
zvs-enco
21.07.10,07:51
Ešte raz ďakujem za rýchlu odpoveď.Áno, oni dávajú faktúru.Mne sa jednalo čiste len o počet, či sa sleduje počet dohodárov a počet živnostníkov.S pozdravom Viki.