bjava
27.02.10,07:48
Ako zamestnávateľ mojho zaťa mám veľke problemy s nim v práci a to jeho vyhražaním sa že na mna pošle obchodnu inšpekciu, danove kontroly, a to iba z dovodu, že sa rozvádza s mojou dcerou z jeho viny a chce sa nám všetkym pomstiť, čo neustále vykrikuje. Chcem ho prepustiť z práce, ale sposobom aby to nemalo zly dopad pre mna. Dava si veľky pozor aby nespravil nejaku zavažnu chybu, kde by som ho mohol prepustiť pre porušenie pracovnej displiny. Samozrejme pri plneni jeho uloh-robi managera, vždy nesplni uspokojivo všetky ulohy, ale tie nie su k podnetom k prepusteniu. Ako mam postupovať? potrebujem to riešiť čo najrychlejšie?
Xanti
27.02.10,11:09
Ako zamestnávateľ mojho zaťa mám veľke problemy s nim v práci a to jeho vyhražaním sa že na mna pošle obchodnu inšpekciu, danove kontroly, a to iba z dovodu, že sa rozvádza s mojou dcerou z jeho viny a chce sa nám všetkym pomstiť, čo neustále vykrikuje. Chcem ho prepustiť z práce, ale sposobom aby to nemalo zly dopad pre mna. Dava si veľky pozor aby nespravil nejaku zavažnu chybu, kde by som ho mohol prepustiť pre porušenie pracovnej displiny. Samozrejme pri plneni jeho uloh-robi managera, vždy nesplni uspokojivo všetky ulohy, ale tie nie su k podnetom k prepusteniu. Ako mam postupovať? potrebujem to riešiť čo najrychlejšie?Najrýchlejšie sa ho zbavíš dohodou... Ponúkni mu odstupné + výplatu za výpovednú dobu, aby odišiel hned. A pošli ho kade lahšie.

Ak nechceš riskovať súdny spor tak to okamžite bez jeho súhlasu nepôjde. A kedže je dnes 27.2. a do konca mesiaca ostáva 1 deň tak by si mu mal ešte dnes napísať a doručiť výpoved z nadbytočnosti. Takto sa ho zbavíš už k 1.5.2010 ale ak tú výpoved mu doručíš až v pondelok 1.3.2010 tak bude tvojim zamestnancom až do 31.5.2010

Neváhaj a hned na protipodpis mu doruč výpoved. Pochybujem že sa s ním dohodneš ... lebo z trucu Ti odmietne dohodu o skončení prac. pomeru a aj napr. 5 mesačné odstupné.

A počas výpovednej lehoty mu nezadávaj prácu a nechaj ho pre istotu doma aby Ti nenarobil vo firme viac škody ako úžitku.