tomgunny
27.02.10,08:58
Dobrý deň, chcem sa opýtať, mali sme autonehodu pri ktorej do nášho auta narazil pán, ktorý si svoju vinu uznal. Poistovňa vyplatila autoservis, kde bolo naše auto opravované bez amortizácie, ktorú si vraj máme zaplatiť my. Spomínaný vinník nehody prisľúbil, že to zaplatí on, ale tereaz nedvíha telefón a ja sa chcem opýtať, či je možné súdnou cestou vymáhať od neho tieto peniaze...
holubička1
27.02.10,08:42
Dobrý deň, chcem sa opýtať, mali sme autonehodu pri ktorej do nášho auta narazil pán, ktorý si svoju vinu uznal. Poistovňa vyplatila autoservis, kde bolo naše auto opravované bez amortizácie, ktorú si vraj máme zaplatiť my. Spomínaný vinník nehody prisľúbil, že to zaplatí on, ale tereaz nedvíha telefón a ja sa chcem opýtať, či je možné súdnou cestou vymáhať od neho tieto peniaze...Skúsiť so súdom - to je na dlhé lakte, mám s tým osobnú skúsenosť z leta a po zistení možnej úspešnosti som to vzdala, lebo vraj zo zákona na to nemáme právo. My sme mali čelnú zrážku auto "totálka" poisťovňa vyplatila smiešnu sumu a litera zákona bola splnnená aj podľa právnika, aj poisťovne či vinníka, potom je to len o vzájomnej dohode, môže byť občiansko právny súd, ale ťažko na ňom uspejete:(
Stanislav 1975
27.02.10,09:14
Dobrý deň, chcem sa opýtať, mali sme autonehodu pri ktorej do nášho auta narazil pán, ktorý si svoju vinu uznal. Poistovňa vyplatila autoservis, kde bolo naše auto opravované bez amortizácie, ktorú si vraj máme zaplatiť my. Spomínaný vinník nehody prisľúbil, že to zaplatí on, ale tereaz nedvíha telefón a ja sa chcem opýtať, či je možné súdnou cestou vymáhať od neho tieto peniaze...

nie,nie nemate narok na ziadny doplatok amortizacie/mali ste si inak uplatnovat skodu z havarijneho poistenia a tam by to bolo bez amortizacie vsetko vyplatene.
preboha
22.12.10,16:20
nie,nie nemate narok na ziadny doplatok amortizacie/mali ste si inak uplatnovat skodu z havarijneho poistenia a tam by to bolo bez amortizacie vsetko vyplatene.
a čo keď amortizácia nebola určená správne? ani tak nie je žiadny nárok?
matt66
23.12.10,10:10
Môžte požiadať poisťovňu o výpočet a ten dať preveriť súdnemu znalcov. Ich zoznam nájdete na jaspi.justice.gov.sk
zk24
23.12.10,10:15
Dobrý deň, chcem sa opýtať, mali sme autonehodu pri ktorej do nášho auta narazil pán, ktorý si svoju vinu uznal. Poistovňa vyplatila autoservis, kde bolo naše auto opravované bez amortizácie, ktorú si vraj máme zaplatiť my. Spomínaný vinník nehody prisľúbil, že to zaplatí on, ale tereaz nedvíha telefón a ja sa chcem opýtať, či je možné súdnou cestou vymáhať od neho tieto peniaze...


Ak on mal zaplatene PZP a nahlasil sposobenu dopravnu nehodu, nicoho zleho sa nedopustil. Voci vinnikovi nehody nemate ziadne dalsie naroky.

Uz je to len vec poistovni a poisteni (HP)
soundarea
30.12.10,18:18
Myslim, ze sa da uplatnit cast plnenia zo zakoneho poistenia vynnika a zvysok z vaseho havarijneho. takto si pokryjete celu skodu.
bubkoch
01.01.11,14:40
Myslim, ze sa da uplatnit cast plnenia zo zakoneho poistenia vynnika a zvysok z vaseho havarijneho. takto si pokryjete celu skodu.

okrem spoluucasti v HP, tú vo vacsine pripadov bude musiet znasat poskodeny ...

ono to funguje tak, ze celu skodu zaplati poistovna z HP, poskodeny doplati spoluucast, a nasledne poistovna vymaha regres od poistovne vinnika z jeho PZP ... ak plnenie z PZP je vyssie ako to co zaplatila poistovna z HP, zvysok dostane poskodeny, ale vacsinou poskodeny nedostane uz nic lebo amortizacia je vacsia ako spoluucast
hadam to niekto pochopi :D
preboha
12.01.11,18:25
Myslim, ze sa da uplatnit cast plnenia zo zakoneho poistenia vynnika a zvysok z vaseho havarijneho. takto si pokryjete celu skodu.
pre soundarea - načo je dobré hovoriť svoje nepodložené predstavy? Toto je porada, ak radu neviete poskytnúť voľný čas sa dá stráviť aj inak.....