dicinka
27.02.10,14:22
Dobrý deň,

chcem sa spýtať, keď zamestnanec je povinný si zvýšiť základ dane z dôvodu porušenia podmienok /zrušil doplnkové dôchodkové sporenie/ má to vplyv na zamestnaneckú prémiu?
Bude si ju môcť uplatniť?

Ďakujem
dicinka
27.02.10,15:12
Nikto neporadí?
dicinka
27.02.10,15:40
Fakt nikto neporadí?
Anik
27.02.10,15:56
dicinka
1. ak je suma na riadku 36 nižšia ako na r. 37 tak má nárok na zam. prémiu.
2. tú sumu o ktorú je povinný zvýšiť základ dane musí vysporiadať
do 3 rokov, nemusí teraz je to na zváženie, myslím že aj po čiastkach to môžeš rozpúšťať ako to vyhovuje do DP. Možno , že v druhom , alebo 3. roku by to bolo preňho výhodnejšie ak by nemal taký príjem
dicinka
27.02.10,16:06
dicinka
1. ak je suma na riadku 36 nižšia ako na r. 37 tak má nárok na zam. prémiu.
2. tú sumu o ktorú je povinný zvýšiť základ dane musí vysporiadať
do 3 rokov, nemusí teraz je to na zváženie, myslím že aj po čiastkach to môžeš rozpúšťať ako to vyhovuje do DP. Možno , že v druhom , alebo 3. roku by to bolo preňho výhodnejšie ak by nemal taký príjem
On aj keby si zvýšil základ dane o tú čiastku, tak jeho príjem je nižší ako nezdaniteľná čiastka.
Teda nárok na ZP by mu vznikol, ale neviem či by to tak mohlo byť?
Anik
27.02.10,18:16
áno
jeso
27.02.10,19:40
nárok na ZP nevzniká , ak je danovník povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdanitelnej časti základu sdane podľa § 11 ods. 9 -11 - príspevky na DDS , účelové sporenie...


tento rok ZD nezvyšuj - máš na to čas 3 roky od zistenia