gbt
02.10.05,14:08
ahojte
poradte mi prosim co je najlepsie urobit, ket FO uhradila doslu fakturu zo svojho sukromneho uctu....???
Ma si tie peniaze vyziadat spat a uhradit z firemneho uctu?
Alebo ake najjednoduchsie a samozrejme najlepsie riesenie by ste mi poradili?
Dakujem
KEJKA
02.10.05,12:27
ja si tú sumu pošlem z firemného účtu na súkromný, uvediem VS podľa faktúry.
Nesúhlasí síce č. účtu podľa DF, ale účtujem ako inokedy (úhrada faktúry).
Zuziana
02.10.05,12:27
Ja tieto prípady účtujem, ako výdaj z pokladne a priložim kópiu výpisu z banky, ale nech sa snažia nerobiť to.
ALDA
02.10.05,12:47
ja si tú sumu pošlem z firemného účtu na súkromný, uvediem VS podľa faktúry.
Nesúhlasí síce č. účtu podľa DF, ale účtujem ako inokedy (úhrada faktúry).
A pre istotu prikladám výpis z BU-súkromný.
gbt
02.10.05,16:25
ma obidva ucty v tej istej banke, takze na vypise bude vidiet komu to poslal... ak by prisla kontrola, preslo by to, keby videli komu to poslal? i ked bude tam variabilny symbol DF a kopia vypisu zo sukromneho uctu???
KEJKA
02.10.05,16:42
preto je vhodné si doplniť aj výpis zo súkromného účtu. Ide o to aby sa to dalo vysvetliť a obhájiť. Predpokladám podľa seba, že ide len o chybu, ktorá sa nevyskytuje často. Treba si dávať pozor, no chybička sa stane.
Johanka
02.10.05,16:42
Ja takéto platby účtujem v rámci uzávierkových operácií cez interný doklad, prikladám výpis zo súkromného účtu.
gbt
02.10.05,16:45
stalo sa to len nahodou, pretoze to bola platba robena cez internetbanking, takze FO si zabudla vybrat ucet, cez ktory to mala zrealizovat.....
milan134
17.02.08,15:19
Ako začínajúci podnikatel som si nezriadil podnikatelsky účet a platby faktur firemného mobilného telefonu a firemného pripojenia internetu som platil zo súkromného bankového účtu, až teraz som si uvedomil aký vznikol tým problém keď účtovníčka mi to nevie dat do podnikateľských nákladov a do daňového priznania. Existuje nejaké riešenie? Za pomoc vopred ďakujem.
ego.mc
18.02.08,08:42
Podnikateľ nemusí mať zriadený špeciálny podnikateľský účet. Účet, ktorý používa v súvislosti s podnikaním (môže ich byť aj viac) musí zapísať do DP. A samozrejme obraty na týchto účtoch zapisovať v peňažnom denníku.
Ak účtovníčka má problémy so zaúčtovaním, poraďte jej Poradu.:):)
gbt
18.02.08,12:10
Ibaze v penaznom denniku, kde ti bude uctovnicka evidovat tvoj vypis zo sukromneho BU musia byt zaevidovane aj tvoje sukromne platby a aj vsetky platby, ktore z tohto uctu odisli resp. ktore nan prisli. Myslim, ze je velmi zbytocne, aby sa niekto hrabal v tvojich sukromnych "peniazoch".

Na tvojom mieste by som si bud zriadila firemny bankovy ucet, alebo, ak platis iba mobil a internet, uhradzaj to v hotovosti. Mozno ucet vobec nepotrebujes.
JAJA11
18.02.08,12:16
Ibaze v penaznom denniku, kde ti bude uctovnicka evidovat tvoj vypis zo sukromneho BU musia byt zaevidovane aj tvoje sukromne platby a aj vsetky platby, ktore z tohto uctu odisli resp. ktore nan prisli. Myslim, ze je velmi zbytocne, aby sa niekto hrabal v tvojich sukromnych "peniazoch".

Na tvojom mieste by som si bud zriadila firemny bankovy ucet, alebo, ak platis iba mobil a internet, uhradzaj to v hotovosti. Mozno ucet vobec nepotrebujes.

A zároveň je to práca navyše pre účtovníčku, ktorú si samozrejme dá zaplatiť. Takže nakoniec ušetrené peniaze na poplatkoch v banke, môžu byť minuté za prácu účtovníčke. Treba si spočítať, čo je výhodnejšie. :rolleyes:
rodina1
19.02.08,10:13
Dobrý deň,
čo robiť v prípade, ak je z podnikateľského účtu zaplatená faktúra za súkromný telefón? Ide o platcu DPH, jednoduché účtovníctvo. ďakujem
KvetkaK
19.02.08,10:15
Dobrý deň,
čo robiť v prípade, ak je z podnikateľského účtu zaplatená faktúra za súkromný telefón? Ide o platcu DPH, jednoduché účtovníctvo. ďakujem
Zaúčtuješ to v peňažnom denníku ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. ;)
rodina1
19.02.08,13:44
Ďakujem.
milan134
20.02.08,01:51
ego.mc, gbt, JAJA11 - velmi dakujem za odpovede a pomoc.:)
nika.sum
02.03.09,10:55
Ahoj, ja to mam tiez problem, zivnostnik, nema podnikatelsky ucet, len sukromny, z ktoreho platil odvody do SP, ZP, fir.mobil a tiez mu prisli nan asi tri platby za faktury, kt. vystavil. Co mam teraz urobit? Nema ho oznamený na DU. Mam zauctovat cely vypis aj so sukromnymi platbami?
Minuly rok som ho na to upozornila, ale bol na pausalnych vydavkoch a vtedy mal z uctu zaplatene len poistne, ziadne prijate platby. Zmena u neho k lepsiemu nenastala :-(
ego.mc
02.03.09,11:28
Ak je tých podnikateľských obratov veľa, bude jednoduchšie zaúčtovat celý výpis, než by to mal "preháňať" cez pokladňu.
V DP ho musí uviesť tak či tak, lebo ho použival v súvislosti s podnikaním.
JAJA11
02.03.09,11:30
Ahoj, ja to mam tiez problem, zivnostnik, nema podnikatelsky ucet, len sukromny, z ktoreho platil odvody do SP, ZP, fir.mobil a tiez mu prisli nan asi tri platby za faktury, kt. vystavil. Co mam teraz urobit? Nema ho oznamený na DU. Mam zauctovat cely vypis aj so sukromnymi platbami?
Minuly rok som ho na to upozornila, ale bol na pausalnych vydavkoch a vtedy mal z uctu zaplatene len poistne, ziadne prijate platby. Zmena u neho k lepsiemu nenastala :-(

Ono sa treba rozhodnúť podľa toho, či tam má veľa súkromných platieb. Ak je ich veľa, účtovala by som to cez pokladňu, len platby, ktoré sa týkajú podnikateľských činností. Treba ho však upozorniť, že tie výpisy z banky musí doložiť k dokladom a potom má daňový úrad prehľad o všetkých jeho pohyboch. Ak mu to nevadí a je pre neho tých cca 1200 Sk za rok veľa, nechala by som ho používať len súkromný účet. Ak však má veľa pohybov, snažila by som sa ho presvedčiť na podnikateľský účet. Veď ak si budete účtovať za každú. aj súkromnú položku, tak to môže mať ešte aj drahšie. :rolleyes:
nika.sum
02.03.09,11:55
Ma tam dost sukromnych platieb, urcite viac ako tych co sa tykaju podnikania, uz som mu pohrozila, ze by mohol mat pokutu (nema oznameny ucet na DU) , urobim to cez tu pokladnu, tak som to aj povodne planovala, dufam ze si spravi ucet zvlast na podnikanie. Dakujem velmi pekne za radu