miselito
27.02.10,15:10
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu ohladom kupi bytu. Prepacte ak som v zlej kategorii, ale naozaj som nevedel kam tuto otazku zaradit.
Tento pripad je trosku komplikovany, ale budem sa ho snazit vysvetlit co najjednoduchsie.
Chcel by som kupit 3-izbovy byt, ale je tam komplikovana situacia okolo povodneho nadobudnutia.

Takze, v realitnej kancelarii som si nasiel byt, o ktory mam zaujem a zacal som kupu bytu riesit s touto kancelariou.
Ako som sa dozvedel, pani S., ktora v nom byva si este v roku 2007 zobrala pozicku od nebankoveho subjektu pani K. (150 000 Sk) s tym, ze do roku 2009 to splati. Tento byt pouzila ako zalohu a pravdepodobne to nedokazala splacat a byt bola nutena prepisat na pani K., ktora tento byt v kratkom case predala za smiesnych 300 000 SK panovi V., ktory samozrejme poziadal pani S. o vystahovanie. Ta sa nechcela vystahovat a preto podala na sud a ten vydal predbezne opatrenie, aby ju nevystahovali. A nasledne na to podala pani S. na sud o urcenie vlastnika bytu a tento sud sa tahal az do chvile kym som sa nerozhodol tento byt kupit. Realitka mi povedala, ze sa zmenil nejaky zakon a vraj to, ze jej zobrali byt takymto sposobom bolo nelegalne. Pani S. aj pan V. po rychlej dohode podali na sud o zmier, samozrejme az ked som sa tento byt rozhodol kupit, aby bola z katastra vymazana poznamka o tom, ze sa o byt sudia.
V podstate som tu opisal celu situaciu, v ktorej som sa ocitol, na zaklade informacii, ktore som bol schopny zistit. Nemam uplny prehlad o tom pripade a o tej situacii aj ked si myslim ze realitka by ma o tom mala informovat.
Este jedna spresnujuca informacia, ten byt je pisany na pana V., predava ho oficialne on, ale on z toho dostane ciastku iba nejakych 400 000(asi dlh + uroky) a pani S. zvysok. Pripada mi to cele ako keby pani.K a pan V. spolu spolupracovali.

Este aby som opisal situaciu, cena bytu je, budem sa stale vyjadrovat v byvalych korunach 1 446 000 Sk, hotovost som mal 846 000 SK a banku som ziadal o uver 600 000 Sk, s tym ze som si dal uver pre mladych a rucit som mal tou nehnutelnostou. Banka mi uver nakoniec neschvalila s tym, (neviem ci to dobre popisem lebo si to dobre nepametam a oficialne vyhlasenie preco uver nebol schvaleny mi banka neda) ze sa jedna o rizikovy predmet zabezpecenia. A pani v banke mi povedala, ze na tuto nehnutelnost mi ziadna banka uver neda, pretoze uz to prve nadobudnutie nebolo celkom v ramci zakona a v podstate ta pani K. ziskala ten byt skoro uzernickym sposobom. A odporucila mi aby som dal od toho ruky radsej prec, aby sa mi v buducnosti nestalo, ze mi pride niekto klopat na dvere s tym aby som sa vystahoval.
Este pre informaciu, uver bol z hladiska mojich financii schvalitelny, problem bol iba s tou nehnutelnostou (este to spomeniem na zaver).

Ale aby som sa dostal k tomu o co mi ide. Ja uz som rozhodnuty tuto nehnutelnost nekupit, nemam zaujem o problemy v buducnosti a ta suma nie je 5 korun ako sa hovori.
Ide o to, ze na zaciatku jednania s touto realitkou ohladom bytu ma urgovali s rezervacnou zmluvou na tento byt, kde som musel zlozit ciastku 50 000 Sk a o tuto ciastku mi teraz ide. V tej zmluve bolo uvedene aka bude provizia pre realitku a v podstate cela ta zmluva mi pripadala ako taka poistka pre realitku, ze aby z toho vytrieskali za kazdych okolnosti nejake peniaze. Ta zmluva sa musela par krat prerabat lebo im tam nesedeli udaje a takisto aj proviziu urcili, ze mam zaplatit ja, ale to sa zmenilo po mojom naliehani. Mi to pripadalo ako keby skusali ako moc sa necham oklamat. V tej dobe som este ten byt velmi chcel, ale keby som vedel co vsetko mi zamlcali a ako budu jednat tak nepodpisem absolutne nic.V tej rezervacnej zmluve boli uvedene podmienky, ze ak z mojich dovodov nedojde k podpisaniu riadnej zmluvy tak tych 50 000 Sk prepada realitke, ale ak dojde k nepodpisaniu zmluvy z dovodov zo strany realitky alebo predajcu (pan V.) tak mi bude vratena ta moja suma 50 000 Sk. Ked sa na to pozeram sedliackym rozumom tak kupa nemoze byt uskutocnena z dovodu, ze banka neschvalila uver, pretoze nehnutelnost ktoru ponukaju je rizikova a nebola nadobudnuta celkom legalnym sposobom. Takze v konecnom dosledku je to vinou realitky, ze mi nieco taketo chcela predat. Takze z toho usudzujem, ze tych 50 000 Sk by mi mali vratit. Ked som sa dozvedel, ze mi uver nebude schvaleny, tak som nasledne na to zavolal panovi z realitky, ktory to ma na starosti a ked som mu povedal co mi povedali v banke tak zacal s posmesnymi recami, ze oni su tam amateri, ze oni nevedia v tychto veciach behat a ze tato realitka ich ucila riesit veci ohladom predajov bytov. Co sa mi zdalo trosku na hlavu postavene, ved uznajte co su to za argumenty solidneho realitneho maklera. Neviem ci to tu mozem napisat, ale ta banka, od ktorej som chcel poziciat peniaze je CSOB, nemam s nimi skusenost, ponukali najvyhodnejsie podmienky tak som sa obratil na nich, takze by ma zaujimalo ci su naozaj taki amateri vo veciach ohladom posudzovania zalozenych nehnutelnosti, ako to panko z realitky povedal. Este som mu povedal, ze pani v banke mi povedala, ze na tuto nehnutelnost mi neda ziadna banka uver a na to len s usmevom poznamenal Aaale co by vam len nedali. V skratke - o tom, zeby sa neuskutocnil tento predaj nechcel ani pocut. Takze preto sa bojim o tu sumu 50 000 Sk, keby som bol milionar tak mavnem rukou, ale ta suma nie je najmensia a urcite by mi chybala.

Myslim ze som napisal vsetko co o tom viem a co sa mi podarilo zistit. Ak nie tak kluden dopisem ak bude treba.

Moje otazky su:

1. Mam narok na rezervacnu sumu 50 000 Sk, ked je evidentne, ze uver nebol schvaleny kvoli rizikovej nehnutelnosti? Co bola chyba realitky, ze takyto byt predavala.

2.Pan z realitky sa ohanal tym, ze ked z katastra zmizne poznamka o sudnom konani na tento byt a nasledne ziskam novy list vlastnictva na moje meno, tak, ze v buducnosti mi uz nikto nic nemoze. Je to pravda? Bojim sa toho, ze za nejaky cas poda pani S. na sud o nelegalnosti nadobudnutia nehnutelnosti pani K. tak ze mozem o tento byt prist a neuvidim ani peniaze a ani byt.

3. Je normalne to, ze realitna kancelaria mi sama navrhla aby sme na riadnu zmluvu dali sumu iba 1 000 000 Sk, vraj aby predavajuci platil mensie dane? Ved to je danovy podvod, nie? A ked sa mi cokolvek nepaci na ich konani tak argumentuju tym, ze oni robia tisicky takychto zmluv a predajov, ze oni vedia co maju robit.

Bol by som nesmierne vdacny, keby ste mi poradili ako argumentovat v realitke. Teda argumentovat viem aj ja, ale mysli, ze to nepomoze, tu sumu 50 000 Sk nebudu chciet aj tak vratit. A ja sa nechcem dva roky tahat po sudoch. Takze by som chcel vediet ci mam narok na vratenie tejto sumu realitnou kancelariou. Aj ked si myslim ze stopercentne ano.
Dakujem pekne za vase prispevky a rady.
Pekny den
Laco-monter
27.02.10,14:13
Stručnejšie !!!

Kto má čítať taký obsiahlý a hustý text ???
miselito
27.02.10,14:19
Snazil som sa to co najstrucnejsie. musel som to napisat tak ako to je, inak by vela veci nebolo jasnych.
lubica_02
27.02.10,14:32
Pri podpise zmluvy a zložení zálohy v RK sa obyčajne skladá záloha vo výške provízie RK. Jednoducho Ti odpíšem - ak sa jedná o solídnu RK, tak Ti zálohu bez problémov vrátia, prípadne Ti ponúknu iný byt, ktorý by Ti vyhovoval. Alebo Ti nájdu nejaký iný byt - ak sa Ti vyjadria, že zálohu nevrátia, tlač na nich, nech Ti v rámci zloženej zálohy bezpodmienečne nájdu inú nehnuteľnosť, ktorá Ti bude vyhovovať. Práca RK je podložená Obchodným zákonom, tak treba v tomto zmysle postupovať. Ako posledné, ak by sa nedalo inak, treba im ponúknuť dohodu na pôde súdu .
Petra Nová
27.02.10,15:27
Moje otazky su:

1. Mam narok na rezervacnu sumu 50 000 Sk, ked je evidentne, ze uver nebol schvaleny kvoli rizikovej nehnutelnosti? Co bola chyba realitky, ze takyto byt predavala. -- Ak to bolo tak, že KZ nebola uzatvorená z dôvodov na strane RK, potom niet o čom.

2.Pan z realitky sa ohanal tym, ze ked z katastra zmizne poznamka o sudnom konani na tento byt a nasledne ziskam novy list vlastnictva na moje meno, tak, ze v buducnosti mi uz nikto nic nemoze. Je to pravda? Bojim sa toho, ze za nejaky cas poda pani S. na sud o nelegalnosti nadobudnutia nehnutelnosti pani K. tak ze mozem o tento byt prist a neuvidim ani peniaze a ani byt.- -- Dobre robíš, že sa obávaš, lebo to, že prídeš o byt a možno aj o peniaze Ti reálne hrozí.

3. Je normalne to, ze realitna kancelaria mi sama navrhla aby sme na riadnu zmluvu dali sumu iba 1 000 000 Sk, vraj aby predavajuci platil mensie dane? Ved to je danovy podvod, nie? A ked sa mi cokolvek nepaci na ich konani tak argumentuju tym, ze oni robia tisicky takychto zmluv a predajov, ze oni vedia co maju robit. -- Never takej realitke a utekaj od nej preč!

Bol by som nesmierne vdacny, keby ste mi poradili ako argumentovat v realitke. Teda argumentovat viem aj ja, ale mysli, ze to nepomoze, tu sumu 50 000 Sk nebudu chciet aj tak vratit. A ja sa nechcem dva roky tahat po sudoch. Takze by som chcel vediet ci mam narok na vratenie tejto sumu realitnou kancelariou. Aj ked si myslim ze stopercentne ano. -- -- To, že sa nechceš súdiť - zrejme na to spoliehajú a z tých rezervačných súm žijú.
majkii
27.02.10,20:45
Takže, ak pani S. a pán V. uzavreli dohodu - zmier a tento súd schválil, tento súdom schválený zmier má účinky právoplatného súdneho rozhodnutia a pani S. sa už nemôže domáhať vlastníctva k bytu. Pán V. je teda právoplatným vlastníkom. To len na okraj.

Druhá vec je, že ak k súdom schválenej dohode medzi pani S a pánom V. došlo až vtedy, keď si začal mať záujem o kupu bytu a RK ťa na túto skutočnosť upozornila až po uzavretí rezervačnej zmluvy, došlo zo strany RK k zamlčaniu podstatných náležitostí v podobe právnej vady k predmetu zmluvy. RK zrejme vedela o v tom čase prebiehajúcom súdnom spore (napr. v LV v poznámke), napriek tomu uzatvorila s tebo rezrvačnú zmluvu, čím ťa uviedla do omylu, lebo nemohla vedieť ako súd rozhodne. Takže podľa môjho názoru ti RK zálohu musí vrátiť, inak ich môžeš žalovať o neplatnosť rezervačnej zmluvy.

Tretia vec je, že ja z osobných skúsenstí nedôverujem žiadnej RK, nech má akékoľvek referencie. Mnohokrát v RK pracujú alebo ich vlastnia ľudia, kt. nemajú ani šajnu ako riešiť zložitejšie právne vzťahy. Zmluvy často krát pripravujú zo všeobecných vzorov dostupných na internete alebo na CD so vzormi zmluv. Nepreverujú si históriu nehnuteľnosti a potom sa ľudia čudujú.
Ja osobne by som nepodpisoval žiadnu rezervačnú zmluvu a už vôbec by som nevyplatil predom zálohu.

V každom prípade bojuj s RK, nenechaj sa znechutiť, a ak to npôjde najdi si právnika, predžalobnou výzvou požiada RK o vrátenie zálohy (zvyčajne ani RK sa nechcú súdiť :)) a zálohu zvyknú vrátiť.
felix1
27.02.10,21:40
Ak sa na vec pozriem co len torochu bez snahy ,,vyhodne,, nieco kupit tato realitka je v pozicii ako predajcovia hodiniek, vrtaciek, zlatych sperkov a podobne na parkoviskach pred obchodnimi centrami v nasich mestach. Pokial bude dostatok kupujucich na ,,vyhodne,, ponukane veci ( ved tu spinavu pracu / kradez za nich urobil niekto iny) budu aj kupujuci. Ak na to doplatia dobre im tak. Podvodnik dobehne chamtivca. Som rad ze tak neuvazujete . Realitke nic nedlzite, pravdepodobnost prislubu uspechu bezproblemoveho prevodu vlastnictva a uzivania nehnutelnosti je ako prislub na vyhru v loterii za 50 000.-SK ...
miselito
01.03.10,07:40
MAJKII dakujem za odpoved tak ako aj vsetkym, ale po precitani tvojich odpovedi sa ta musim par veci spytat a pokusim sa este trochu spresnit situaciu.

O tom, ze podaju (resp. ze sa dohodli pan V. a pani S.) na sud o zmier som sa dozvedel na zaciatku mojho jednania s RK. Ale nic viac, vzdy ked som sa na to spytal, tak mi bolo povedane, ze to bude zo sudu stiahnute, ale nie, ze to uz je uzavrete sudom. Banka potrebovala rozhodnutie zo sudu a oni jej poslali iba potvrdenie, ze bolo podane na sud o zmier, cize z toho usudzujem, ze sud este nerozhodol. Toto je informacia, ktoru nemam nijak potvrdenu a verim, ze od RK sa ani nedockam pravdy. To ze je tam sudny spor vedeli, ale argumentovali tym, ze to bude stiahnute zo sudu.

Stopercent zamlcane mi bolo to, ze pani S. si poziciala peniaze od pani K. a ta to nasledne predala za 300 000 panovi V. O tom som sa dozvedel az z banky, ked som si pozeral papiere.

Mozem argumentovat tym, ze:
1. Uver nebol schvaleny z dovodu, ze nehnutelnost je rizikova (bolo mi povedane v banke) a ze ina banka mi na to uver neda. Bude sa povazovat za porusenie tej rezervacnej zmluvy, ked si odmietnem zobrat iny uver (bez rucenia tou nehnutelnostou) ako ten co som povodne chcel a ktory mi neschvalili? Ja som isiel do toho s tym, ze chcem uver pre mladych
a ten koli nim mozny nebude. Da sa zobrat uver bez rucenia nehnutelnostou, ale tam by bol 12-14 percentny urok a to nechcem. Oni ma nemozu do toho nutit, ci? Ale zaroven nechcem aby to bolo v zmysle, ze ja nieco porusujem.

2. Dalsi argument - nesuhlasim s tou sumou na kupnej zmluve - 1000000 ked ho kupujem realne za 1446000.

3. Argument - bol mi zamlcany prvy predaj bytu pani K. panovi V. za 300 000, od zaciatku som bol v tom, ze ten spor bol len medz panom V. a pani S.

Takze asi tolko k tomu, neviem ako viac by som to spresnil. Ja potrebujem mat argumenty aby mi proste nerobili problemy a tie peniaze mi bez sudnych tahanic vratili. Dnes sa mam s nimi stretnut takze potrebujem sa na to poriadne pripravit.
Dakujem vsetkym
miselito
01.03.10,10:42
Dobry den, chcel by som Vas poprosit o radu ohladom kupi bytu. Na tejto stranke som uz tuto ziadost o radu zverejnil ale myslim ze teraz som v lepsiej kategorii. Tento pripad je trosku komplikovany, ale budem sa ho snazit vysvetlit co najjednoduchsie.
Chcel by som kupit 3-izbovy byt, ale je tam komplikovana situacia okolo povodneho nadobudnutia.

Takze, v realitnej kancelarii som si nasiel byt, o ktory mam zaujem a zacal som kupu bytu riesit s touto kancelariou.
Ako som sa dozvedel, pani S., ktora v nom byva si este v roku 2007 zobrala pozicku od nebankoveho subjektu pani K. (150 000 Sk) s tym, ze do roku 2009 to splati. Tento byt pouzila ako zalohu a pravdepodobne to nedokazala splacat a byt bola nutena prepisat na pani K., ktora tento byt v kratkom case predala za smiesnych 300 000 SK panovi V., ktory samozrejme poziadal pani S. o vystahovanie. Ta sa nechcela vystahovat a preto podala na sud a ten vydal predbezne opatrenie, aby ju nevystahovali. A nasledne na to podala pani S. na sud o urcenie vlastnika bytu a tento sud sa tahal az do chvile kym som sa nerozhodol tento byt kupit. Realitka mi povedala, ze sa zmenil nejaky zakon a vraj to, ze jej zobrali byt takymto sposobom bolo nelegalne. Pani S. aj pan V. po rychlej dohode podali na sud o zmier, samozrejme az ked som sa tento byt rozhodol kupit, aby bola z katastra vymazana poznamka o tom, ze sa o byt sudia.
V podstate som tu opisal celu situaciu, v ktorej som sa ocitol, na zaklade informacii, ktore som bol schopny zistit. Nemam uplny prehlad o tom pripade a o tej situacii aj ked si myslim ze realitka by ma o tom mala informovat.
Este jedna spresnujuca informacia, ten byt je pisany na pana V., predava ho oficialne on, ale on z toho dostane ciastku iba nejakych 400 000(asi dlh + uroky) a pani S. zvysok. Pripada mi to cele ako keby pani.K a pan V. spolu spolupracovali.

Este aby som opisal situaciu, cena bytu je, budem sa stale vyjadrovat v byvalych korunach 1 446 000 Sk, hotovost som mal 846 000 SK a banku som ziadal o uver 600 000 Sk, s tym ze som si dal uver pre mladych a rucit som mal tou nehnutelnostou. Banka mi uver nakoniec neschvalila s tym, (neviem ci to dobre popisem lebo si to dobre nepametam a oficialne vyhlasenie preco uver nebol schvaleny mi banka neda) ze sa jedna o rizikovy predmet zabezpecenia. A pani v banke mi povedala, ze na tuto nehnutelnost mi ziadna banka uver neda, pretoze uz to prve nadobudnutie nebolo celkom v ramci zakona a v podstate ta pani K. ziskala ten byt skoro uzernickym sposobom. A odporucila mi aby som dal od toho ruky radsej prec, aby sa mi v buducnosti nestalo, ze mi pride niekto klopat na dvere s tym aby som sa vystahoval.
Este pre informaciu, uver bol z hladiska mojich financii schvalitelny, problem bol iba s tou nehnutelnostou (este to spomeniem na zaver).

Ale aby som sa dostal k tomu o co mi ide. Ja uz som rozhodnuty tuto nehnutelnost nekupit, nemam zaujem o problemy v buducnosti a ta suma nie je 5 korun ako sa hovori.
Ide o to, ze na zaciatku jednania s touto realitkou ohladom bytu ma urgovali s rezervacnou zmluvou na tento byt, kde som musel zlozit ciastku 50 000 Sk a o tuto ciastku mi teraz ide. V tej zmluve bolo uvedene aka bude provizia pre realitku a v podstate cela ta zmluva mi pripadala ako taka poistka pre realitku, ze aby z toho vytrieskali za kazdych okolnosti nejake peniaze. Ta zmluva sa musela par krat prerabat lebo im tam nesedeli udaje a takisto aj proviziu urcili, ze mam zaplatit ja, ale to sa zmenilo po mojom naliehani. Mi to pripadalo ako keby skusali ako moc sa necham oklamat. V tej dobe som este ten byt velmi chcel, ale keby som vedel co vsetko mi zamlcali a ako budu jednat tak nepodpisem absolutne nic.V tej rezervacnej zmluve boli uvedene podmienky, ze ak z mojich dovodov nedojde k podpisaniu riadnej zmluvy tak tych 50 000 Sk prepada realitke, ale ak dojde k nepodpisaniu zmluvy z dovodov zo strany realitky alebo predajcu (pan V.) tak mi bude vratena ta moja suma 50 000 Sk. Ked sa na to pozeram sedliackym rozumom tak kupa nemoze byt uskutocnena z dovodu, ze banka neschvalila uver, pretoze nehnutelnost ktoru ponukaju je rizikova a nebola nadobudnuta celkom legalnym sposobom. Takze v konecnom dosledku je to vinou realitky, ze mi nieco taketo chcela predat. Takze z toho usudzujem, ze tych 50 000 Sk by mi mali vratit. Ked som sa dozvedel, ze mi uver nebude schvaleny, tak som nasledne na to zavolal panovi z realitky, ktory to ma na starosti a ked som mu povedal co mi povedali v banke tak zacal s posmesnymi recami, ze oni su tam amateri, ze oni nevedia v tychto veciach behat a ze tato realitka ich ucila riesit veci ohladom predajov bytov. Co sa mi zdalo trosku na hlavu postavene, ved uznajte co su to za argumenty solidneho realitneho maklera. Neviem ci to tu mozem napisat, ale ta banka, od ktorej som chcel poziciat peniaze je CSOB, nemam s nimi skusenost, ponukali najvyhodnejsie podmienky tak som sa obratil na nich, takze by ma zaujimalo ci su naozaj taki amateri vo veciach ohladom posudzovania zalozenych nehnutelnosti, ako to panko z realitky povedal. Este som mu povedal, ze pani v banke mi povedala, ze na tuto nehnutelnost mi neda ziadna banka uver a na to len s usmevom poznamenal Aaale co by vam len nedali. V skratke - o tom, zeby sa neuskutocnil tento predaj nechcel ani pocut. Takze preto sa bojim o tu sumu 50 000 Sk, keby som bol milionar tak mavnem rukou, ale ta suma nie je najmensia a urcite by mi chybala.

Myslim ze som napisal vsetko co o tom viem a co sa mi podarilo zistit. Ak nie tak kluden dopisem ak bude treba.

Moje otazky su:

1. Mam narok na rezervacnu sumu 50 000 Sk, ked je evidentne, ze uver nebol schvaleny kvoli rizikovej nehnutelnosti? Co bola chyba realitky, ze takyto byt predavala.

2.Pan z realitky sa ohanal tym, ze ked z katastra zmizne poznamka o sudnom konani na tento byt a nasledne ziskam novy list vlastnictva na moje meno, tak, ze v buducnosti mi uz nikto nic nemoze. Je to pravda? Bojim sa toho, ze za nejaky cas poda pani S. na sud o nelegalnosti nadobudnutia nehnutelnosti pani K. tak ze mozem o tento byt prist a neuvidim ani peniaze a ani byt.

3. Je normalne to, ze realitna kancelaria mi sama navrhla aby sme na riadnu zmluvu dali sumu iba 1 000 000 Sk, vraj aby predavajuci platil mensie dane? Ved to je danovy podvod, nie? A ked sa mi cokolvek nepaci na ich konani tak argumentuju tym, ze oni robia tisicky takychto zmluv a predajov, ze oni vedia co maju robit.

Mozem argumentovat tym, ze:
1. Uver nebol schvaleny z dovodu, ze nehnutelnost je rizikova (bolo mi povedane v banke) a ze ina banka mi na to uver neda. Bude sa povazovat za porusenie tej rezervacnej zmluvy, ked si odmietnem zobrat iny uver (bez rucenia tou nehnutelnostou) ako ten co som povodne chcel a ktory mi neschvalili? Ja som isiel do toho s tym, ze chcem uver pre mladych
a ten koli nim mozny nebude. Da sa zobrat uver bez rucenia nehnutelnostou, ale tam by bol 12-14 percentny urok a to nechcem. Oni ma nemozu do toho nutit, ci? Ale zaroven nechcem aby to bolo v zmysle, ze ja nieco porusujem.

2. Dalsi argument - nesuhlasim s tou sumou na kupnej zmluve - 1000000 ked ho kupujem realne za 1446000.

3. Argument - bol mi zamlcany prvy predaj bytu pani K. panovi V. za 300 000, od zaciatku som bol v tom, ze ten spor bol len medz panom V. a pani S.

Takze asi tolko k tomu, neviem ako viac by som to spresnil. Ja potrebujem mat argumenty aby mi proste nerobili problemy a tie peniaze mi bez sudnych tahanic vratili. Dnes sa mam s nimi stretnut takze potrebujem sa na to poriadne pripravit.
Dakujem vsetkym

A ospravedlnujem sa za velmi dlhy text, ale inak sa to nedalo vysvetlit
kaco11
01.03.10,16:34
miselito pre budúcnosť ťa poprosím v rámci prehľadnosti pokračovať už v načatej téme, prípadne poprosiť admina o presunutie témy do správnej sekcie. V pôvodnej téme si dostal nejaké odpovede, ale pre upresnenie by bolo fajn keby si tu zverejnil tú rezervačnú zmluvu. Čo je v nej presne napísané. Pretože odstúpenie od zmluvy môže byť spôsobené resp. nekúpenie bytu môže byť spôsobené aj treťou stranou /banka/. To nedokážeš jednoducho ovplyvniť. Ale bolo by vhodné vidieť zmluvu. Čo sa týka tej ceny na zmluve. Ano zvykne sa to robiť. Ale musia s tým súhlasiť obidve strany. To je na ich dohode. Ale je to černota. Predpokladám, že to chcú urobiť kvôli tomu, že majiteľ tam nemá trvalý pobyt 2 roky resp. nie je vlastníkom nehnuteľnosti 5 rokov a vtedy musí platiť pri predaji bytu daň.

1. je treba vidieť zmluvu, čo je v nej
miselito
02.03.10,07:19
Kaci11 prepac ale som tu pomerne novy a este neviem co a ako...
Prikladam sem rezervacnu zmluvu aby ste mi vedeli lepsie poradit.

Ostatne veci platia ako som napisal v mojom dlhom prispevku. Ide mi o to ci mozem pouzit uvedene argumenty v clanku.
Dakujem
miselito
03.03.10,10:10
Ahojte,
mozete mi niekto prosim poradit? hore vyssie som prilozil aj PDF subor s rezervacnou zmluvou...
Potrebujem vediet coho sa mozem chytit pri argumentovani, ci mi bude stacit to, ze ma uplne neinformovali o tom co bolo v pozadi nadobudnutia bytu terajsim majitelom a to, ze mi banka neschvalila uver koli tomu, ze ta nehnutelnost nieje v poriadku a je rizikova.
Dakujem
kaco11
04.03.10,12:34
teraz troska nerozumiem tej sume. Na rezervačnej zmluve máš napísanu plnu sumu 1,5 mil. Píše sa tam o nejakej prílohe. Je tam presne konkretizovaná nehnuteľnosť a majiteľ nehnuteľnosti???? Je tam niekde podpísaný?

Nepredpokladám, že by si sa vedel celkom dobre ohánať vyjadrením pracovníčky banky, že nehnuteľnosť je riziková, pretože nikto ti to na papieri nedá.
kaco11
04.03.10,12:34
posúvam
hena22
04.03.10,12:50
skús si na www.katasterportal.sk pozrieť LV k danému bytu. Tam uvidíš, či je už právne čistý alebo je na ňom stále nejaká ťarcha.
Predpokladám, že tá ťarcha tam stále je, ako inak by banka zistila, že je rizikový...
Pokiaľ je tam ťarcha, obchod sa neuskutoční vinou RK resp. predávajúceho a si z toho vonku.
miselito
04.03.10,17:31
Na tej rezervacnej zmluve je 1,5 miliona a na riadnej chceli mat 1 milion rovny...
V prilohe tej rezervacky je vypis z katastra kde je uvedeny ten majitel...je tam aj poznamka o tom ze je sudne konanie na ten byt...vcera som sa stretol s realitakmi a ukazovali mi papier zo sudu ze tam je zmier a uz sa caka len na pravoplatnost rozsudku...ja som o tom vedel ale zamlcali mi to akym sposobom terajsi majitel nadobudol tu nehnutelnost...cele som to popisal v tom dlhom clanku...
Ide o to, ze keby mi povedali tuto informaciu celu tak ako som sa neskor dozvedel v banke tak by som ani rezervacnu nepodpisal a siel by som od toho prec...lenze to mi zamlcali a ja som sa to dozvedel a videl som vsetky papiere okolo toho az v banke ked mi neschvalili ten uver...
ja si myslim ze je to dostatocny dovod na to aby mi tie peniaze vratili pretoze mi zamlcali dost podstatne veci...
A dalsia vec, banke nevadila ta poznamka o sudnom konani, ta bude vymazana z katastra ale kvoli tomu ze to cele nadobudnutie nebolo celkom legalne mi uver neschvali...
miselito
08.03.10,08:41
Zdravim vsetkych,
dakujem za prispevky ale este by som som potreboval malicku radu.
Bol som v tej realitke a prislo uz rozhodnutie sudu, teda ze sa sudny proces na ziadost pani S. zastavuje...
Chcem sa spytat. Bude to v poriadku ked sa ta pani S. do 15 dni neodvola(co ma narok) a rozsudok nadobudne pravoplatnost? V realitke mi povedali ze sa da urobit aj vyhlasenie, ktore urobia pani S., pani K. a pan V. ze sa vzdavaju vsetkych narokov a prav na byt.
Budem mat potom v buducnosti nejaku zaruku, resp. istotu toho ze mi ten byt nemoze nikto zobrat?
Moc by ste mi pomohli.
Dakujem
kaco11
08.03.10,11:18
co bolo v tom papieri napisane?
miselito
08.03.10,11:29
To boli rozhodnutia zo sudu. presne boli dve, pretoze pani S. podala na sud o vlastnictvo k bytu aj proti panovi V. a aj proti pani K.
A pisalo sa tam, skusim co najpresnejsie lebo to nemam pri sebe: Sud rozhodol o zastaveni konanania proti pani K. a panovi V. na zaklade navrhu pani S. A ze do 15 dni sa da odvolat.. Ohladom odvolania by som chcel vediet ako si dokazem zistit ci do 15-tich dni podala to odvolanie, lebo nerad by som podpisal zmluvu a ona sa v zapeti odvola...
A neviete ako by mal vyzerat taky papier o tom ze sa vzdavaju vsetkych pravnych narokov na byt (este ho nemam).
miselito
11.03.10,10:51
Ahojte,
potreboval by som radu ohladom bytu, ktory chcem kupit. Uz tu mam vytvorenu temu ale v nej uz nikto neodpoveda a preto som pridal tento novy prispevok.

V skratke pre tych, ktorim sa to nebude chciet citat:
-chcem kupit byt o ktory sa byvala majitelka sudila pretoze sposob nadobudnutia druhymi osobami nebol celkom OK. V podstate za 150 000Sk co si poziciala prisla o byt lebo nim rucila.. Potom sa s obidvomi osobami sudila a nedavno, ked ho chce predat, stiahla svoj navrh v celom rozsahu zo sudu proti obidvom osobam.

A moja otazka je:
- mam ja v buducnosti nejaku istotu, ze nepridem o byt a o peniaze, ked rozhodnutie sudu nadobudne pravoplatnost? sud zastavil toto konanie v celom rozsahu, ale este to nema pravoplatnost...nerad by som to kupil a potom to pani opet cele napadne na sude. V realitke mi este hovorili ze sa moze urobit vyhlasenie zo strany vsetkych zucastnenych ze sa zriekaju akychkolvek pravnych narokov na byt.
Budem to mat tymto sposobom pravne podchytene a osetrene aj v pripade zeby to potom napadla?

A posledna otazka, ako si zistim, ze sa pani neodvolala alebo niekto iny zucastneny v tom sudnom procese? pretoze na odvolanie maju 2 tyzdne a to je aj doba nadobudnutia pravoplatnosti... rad by som sa vyhol tomu, ze podpisem zmluvy a zistim neskor ze podal niekto z nich odvolanie.

Dufam, ze mi pomozete, pretoze momentalne nemam peniaze na zvys a netusim kolko by si pravnik vypytal za tuto radu..

Dakujem
miselito
11.03.10,10:54
Este doplnenie...
Pod tymto odkazom je moja stara tema a ak by mal niekto chut vediet o celej situacii viac tak tu si to moze precitat...

http://www.porada.sk/t133336-kupa-necisteho-bytu.html
Stanislav 1975
11.03.10,10:55
Ahojte,
potreboval by som radu ohladom bytu, ktory chcem kupit. Uz tu mam vytvorenu temu ale v nej uz nikto neodpoveda a preto som pridal tento novy prispevok.

V skratke pre tych, ktorim sa to nebude chciet citat:
-chcem kupit byt o ktory sa byvala majitelka sudila pretoze sposob nadobudnutia druhymi osobami nebol celkom OK. V podstate za 150 000Sk co si poziciala prisla o byt lebo nim rucila.. Potom sa s obidvomi osobami sudila a nedavno, ked ho chce predat, stiahla svoj navrh v celom rozsahu zo sudu proti obidvom osobam.

A moja otazka je:
- mam ja v buducnosti nejaku istotu, ze nepridem o byt a o peniaze, ked rozhodnutie sudu nadobudne pravoplatnost? sud zastavil toto konanie v celom rozsahu, ale este to nema pravoplatnost...nerad by som to kupil a potom to pani opet cele napadne na sude. V realitke mi este hovorili ze sa moze urobit vyhlasenie zo strany vsetkych zucastnenych ze sa zriekaju akychkolvek pravnych narokov na byt.
Budem to mat tymto sposobom pravne podchytene a osetrene aj v pripade zeby to potom napadla?

A posledna otazka, ako si zistim, ze sa pani neodvolala alebo niekto iny zucastneny v tom sudnom procese? pretoze na odvolanie maju 2 tyzdne a to je aj doba nadobudnutia pravoplatnosti... rad by som sa vyhol tomu, ze podpisem zmluvy a zistim neskor ze podal niekto z nich odvolanie.

Dufam, ze mi pomozete, pretoze momentalne nemam peniaze na zvys a netusim kolko by si pravnik vypytal za tuto radu..

Dakujem

dobre ti radím-radšej ruky preč od toho bytu-nevieš čo koho napadne napr. o rok...
buchač
11.03.10,10:57
Ahojte,
potreboval by som radu ohladom bytu, ktory chcem kupit. Uz tu mam vytvorenu temu ale v nej uz nikto neodpoveda a preto som pridal tento novy prispevok.

V skratke pre tych, ktorim sa to nebude chciet citat:
-chcem kupit byt o ktory sa byvala majitelka sudila pretoze sposob nadobudnutia druhymi osobami nebol celkom OK. V podstate za 150 000Sk co si poziciala prisla o byt lebo nim rucila.. Potom sa s obidvomi osobami sudila a nedavno, ked ho chce predat, stiahla svoj navrh v celom rozsahu zo sudu proti obidvom osobam.

A moja otazka je:
- mam ja v buducnosti nejaku istotu, ze nepridem o byt a o peniaze, ked rozhodnutie sudu nadobudne pravoplatnost? sud zastavil toto konanie v celom rozsahu, ale este to nema pravoplatnost...nerad by som to kupil a potom to pani opet cele napadne na sude. V realitke mi este hovorili ze sa moze urobit vyhlasenie zo strany vsetkych zucastnenych ze sa zriekaju akychkolvek pravnych narokov na byt.
Budem to mat tymto sposobom pravne podchytene a osetrene aj v pripade zeby to potom napadla?

A posledna otazka, ako si zistim, ze sa pani neodvolala alebo niekto iny zucastneny v tom sudnom procese? pretoze na odvolanie maju 2 tyzdne a to je aj doba nadobudnutia pravoplatnosti... rad by som sa vyhol tomu, ze podpisem zmluvy a zistim neskor ze podal niekto z nich odvolanie.

Dufam, ze mi pomozete, pretoze momentalne nemam peniaze na zvys a netusim kolko by si pravnik vypytal za tuto radu..

Dakujem

Nechci .........;)

Nikdy si nemôžeš byť ničím istý ...ani vlastným nosom medzi očami ...príde právnik fikaný , dokáže , že má papier , že je na tento podaný exekučné konanie ...vezmú Ti ho ...

Len na súde ...
kyblik
11.03.10,11:27
miselito. Si určite vo veľkom tlaku. Dal si niekomu 50 litrov a on Ti ich nechce vrátiť. Dookola sa všetkých pýtaš čo robiť. Bola tu viackrát rada, že ten byt nemáš kupovať, keďže to vyzerá ako mačka vo vreci. Mne to pripadá tak, že my radíme nekupuj a žiadaj od realitky prachy späť, oni už prachy dať nechcú a hľadajú spôsob ako Ti tie prachy nevrátiť. Samozrejme ich už nezaujíma, čo sa tam môže ešte prihodiť a prirodzene sa od všetkých možných ďalších problémov budú dištancovať. Urob čo chceš - ja osobne by som zobral zmluvu a podal trestné oznámenie.

PS: nevytváraj nové témy:cool: nekopíruj znovu zadanie - napíš "posúvam"... To, že nikto neodpovie je možno aj preto, lebo rady si už dostal...:confused: Tu totiž nie je veľa možností...
miselito
11.03.10,12:24
Oki oki, ved sa nehnevajte, ze s tym stale otravujem...
V podstate ani ja nechcem ten byt v takom stave ze sa budem strachovat ci ma vystahuju alebo nie...
Ja pojdem aj za pravnikom nech mi to potvrdi aby som mal argumenty.
Ale myslim ze na sude ohladom vratenia 50 000 nepochodim, v realitke mi povedali ze oni ma nemuseli informovat o celom tom nadobudnuti majetku, ze dolezite je ten konecny stav...ze kvoli ochrane osobnych udajov..
vraj mi malo stacit to ze som vedel ze tam bol sud o ten byt a to je vsetko...takze si neviem predstavit na zaklade coho dam trestne oznamenie...
viktorviktor
11.03.10,13:30
..........takze si neviem predstavit na zaklade coho dam trestne oznamenie...

na predsa že máš dôvodné podozrenie z podvodného konania realitky, ktorá ti ohľadom bytu zamlčala podstatnú vec že vec ohľadom bytu nie je súdne ukončená a vylákala od teba peniaze (nepredávajú prvý byt(, veď keď bežia lehoty odvolávať sa a preťahovať konanie sa dá dlho teda uviedla ťa do omylu, za základe toho si im dal éčka.
miselito
11.03.10,13:52
ono ja som vedel ze tam je sudne konanie, ale mi nepovedali z dovodu ochrany osobnych udajov, ze pred tym tam bola jedna osoba s ktorou sa byvala majitelka tiez sudila, pretoze ten byt jej bol zobrany skoro uzernickym sposobom.. Proste za 150 000 Sk co si pozicala jej zobrali byt...pretoze asi nesplacala...
potom sa zmenil zakon ze sa to uz tak nemoze a preto sa sudila...
a toto mi zamlcali, teda ze tam bol takto zobrany ten byt. a realitka sa ohana tym ze ona nas nemusela informovat o tom lebo to je zo zakona o ochrane osobnych udajov
hanelie
11.03.10,13:55
informácia o priebehu konania nie je zneužitie osobných údajov
buchač
11.03.10,14:15
informácia o priebehu konania nie je zneužitie osobných údajov

...na to je dokonca právny nárok ....vyšetrovateľ je dokonca povinný povoliť nahliadnuť do spisového materiálu a informovať o priebehu vyšetrovania ...
bonita
23.05.10,05:12
Miselito, ako to skoncilo? Kupil si byt, vratili ti zalohu? Ci?
miselito
23.05.10,17:58
Ahojte,
takze byt som nakoniec kupil...ta pani stiahla zo sudu vsetky navrhy a dohodla sa s tou nebankovkou, ze ho preda a dlh vyplati...aj sa tak stalo, a vsetci mi podpisali vyhlasenie ze sa vzdavaju akychkolvek pravnych narokov na ten byt...
tuto stredu mi boli vlozene vlastnicke prava do katastra...
takze dufam ze uz tych ludi neuvidim a budem tam spokojne byvat...
Dakujem vsetkym za rady