anitah
27.02.10,17:39
Bol niekto v Stockholme, mate skusenosti s cestovanim v tomto meste, co je zaujimave vidiet, jednoducho ak mate, tak dajte cestovatelske tipy na zrychlenu - dvojdnovu prehliadku mesta. Vdaka
ilona
27.02.10,18:18
Bola som v Stokholme v oktobri minulého roka.Je to krásne mesto.Ak chceš čo najviac vidieť doporučujem ísť do informačnej kancelárii,kde si kúpiš kartu a s ňou budeš mať zľavy na všetky stupi do múzei a na cestovanie.Potom si kupiť prehliadku mesta autobusom,tá trvá asi 2 hodiny,výklad máš asi v 6 jazykoch a potom prehliadku loďou,tá trvá tiež asi 2 hodiny a výklad tiež v 6 jazykoch.S tou kartou máš už zadarmo vstup do metra a tak môžeš chodiť kde si vytypuješ.Hneď po príchode sme si zobrali mapy,máš ich na letisku,aut.stanici,skrátka všade a tak sme stihli za 3 dni prejsť skoro všetko.Až neletíš zajtra,tak až budem mať trošku čas napíšem viac,čo sa oplatí vidieť a ak sa chceš na niečo konkrétne spýtať,ak budem vedieť odpoviem.
anitah
27.02.10,19:58
Vdaka za odpoved, letime az koncom marca. Teda co by si mi mohla prosim ozrejmit:cesta z letiska (Skavsta) - omrkla som to cez net je tam system busdopravcov podobne ako inde a asi je to aj najrychlejsi sposob, ubytovanie budem riesit tak tyzden pred odletom to su najlepsie ceny aj v lepsich hoteloch - ak mas nejaky tip,porad tiez, dalej - co sa naozaj oplati vidiet a pod. Budem vdacna.
ilona
28.02.10,09:45
Ak náhodou letíš s Ryanairom tak Vás doprava zo Skavsty bude stáť polovicu-dve osoby za cenu jedného,majú tam vlastné autobusy. Tá karta je Stokholmská karta a je s ňou zadarmo vstup do väčšiny múzei.Ubytovanie je tam drahé mi sme si dovolili jedine hostel v blízskosti kráľovského paláca. Jednoznačne musíte vidieť Vasa múzeum, čo je zreštaurovaná 6 poschodová loď z roku 1600.Krásny je skanzen-je to dedina,priamo v meste všetko zozbierané od minulého storočia a všetko tam funguje.Je tam aj PIPI a Emil. Neodoláte kráľovskému palácu ,Nobelové múzeum a radnica,kde sa udeľujú Nobelové ceny. Metrom sa dostanete na okraj mesta na televíznu vežu a výhľad stojí za to.
Ak ešte niečo tak napíš.
anitah
28.02.10,19:22
Zatial vdaka, ta doprava ma celkom potesila, prezrela som si ceny no niektore vychadzaju ako ceny letenky, ale to je asi vsade v europskych mestach tak. Ak ma nieco napadne, este ta poziadam o radu. Tipy su dobre.
KMSport
28.02.10,20:39
Az budes v Gamla Stan pri stanici metra nezabudni si odfotit obrovske potkany:D "trochu" sa to tam vymklo kontrole a behaju tam aj cez den...
anitah
01.03.10,17:46
:eek:super tip, vďaka aj zaň:)
KEJKA
20.10.10,06:07
pridám otázku do tejto témy, aby som nezakladala novú.........
prednedávnom som niekde neviem kde zachytila reklamu na all inclusiv let Viedeň-Stockholm so všetkými poplatkami aj transferom na letisko do Viedne za 69 EUR. Ak ste si to niekto všimli, je to aká spoločnosť? A platí to ešte? Alebo som zle videla.
Prosím súrne, namotala som kamarátku a neviem viac podrobností.
KEJKA
20.10.10,09:57
posúvam...............
doktor23
20.10.10,11:46
myslím, že Austrian Airlines
KEJKA
21.10.10,15:19
nie, majú letenky od 145 EUR vyššie
pe.pe
21.10.10,18:29
Kejka, je to austrian. V specialnej akcii redticket.

www.austrian.com

vlavo dole pozri.
nej
24.08.11,15:51
fakt nechcem aby som vyznel ako stručný *** čo sa nerád baví s ľuďmi, to nie. Ale pred cestou do Stocku pomôže jeden už pár rokov starý cestopis, no potvrdzujem že je stále aktulny aj doprava. www.stockholm.naetoo.com
len my sme na jar mali zavretu vežu Kaknastornet lebo sme trafili práve asi jediný pracovný den kedy bola zatvorená v roku kvoli nejakej prerábke.