Benq
27.02.10,19:26
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu, sme nová spoločnosť ktorá sa snaží preraziť na trh s niečim novým v oblasti zámkovej dlažby, obkladov a iných bet. výrobkov. Počiatočný elán opadol ked sme začali premýšlať ako zvoliť reklamnú stratégiu. Momentálne sa snažíme osloviť stavebniny a stavebné firmy, taktiež aj letáky do schránok, ktoré by mali upútať na prvý pohľad, ale ohlasy su zatiaľ neni žiadne. Viete mi poradiť aku strategiu zvoliť v tejto oblasti?


Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
Dantess
27.02.10,18:43
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu, sme nová spoločnosť ktorá sa snaží preraziť na trh s niečim novým v oblasti zámkovej dlažby, obkladov a iných bet. výrobkov. Počiatočný elán opadol ked sme začali premýšlať ako zvoliť reklamnú stratégiu. Momentálne sa snažíme osloviť stavebniny a stavebné firmy, taktiež aj letáky do schránok, ktoré by mali upútať na prvý pohľad, ale ohlasy su zatiaľ neni žiadne. Viete mi poradiť aku strategiu zvoliť v tejto oblasti?


Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
Ahoj, stavebniny niesu vec, ktorú predáš letákmi v schránkach. Otázka je koľko si ochotný investovať do marketingu. V prvom rade som si pozrel web stránku, ktorá je dobrá, ale zle sa kliká na pod stránky + nieje žiadne SEO !!! Pod stránky a title niesu nijak vylnené a tak ta google registruje na xtom mieste, no určite nie v predu.

Stavebné firmy by sa ti lepšie oslovovali ak by ste už mali nejaku tu prácu za sebou. Preto treba brat aj male zakazky a potom oslovit vacsie firmy. Pre neznamu firmu (Vás) by bola najlepsia reklama v radiach, novinach + PR články, ktoré súvisia s tematikou. Do reklamy bude treba dať obrovské prachy, tak je na Vás si prepočítať či sa to oplatí, alebo nie...

Kazdopadne do lacnejších investicii treba zapocitat profi SEO 500eur. Co urcite odporučam a dalej je to už len na Vas... Povedz aké máte finančné možnosti a určite sa pridá viac ľudí do diskusie
Benq
27.02.10,18:56
Čo sa týka stavebnín, tam je priorita dohodnúť stretnutie kde im budu odprezentované produkty a taktiež ukázané vzorky plus hotové práce. Čo sa týka peňazí na reklamu tých už veľa nie je, momentálne na reklamu máme 2000 €. Ale v prípade dobrého nápadu nie je problém rozpočet navýšiť.
Dáša_
28.02.10,05:21
V tejto oblasti je bežné, že do stavebnín sa umiestňujú reklamné panely priamo s výrobkami. Ale tak, že panel dáš vyrobiť (pozor na bezpečnosť, nosnosť...), daš ho do ich predajne a ešte im aj zaplatíš, že využívaš ich priestor.
zubro85
28.02.10,15:36
no ja len taka drobnost, na stranke mate ze ste od roku 2000 - 2009 a tu pises ze ste novy, kde je pravda?
Benq
28.02.10,17:30
Sme od roku 2009 stačí si pozrieť výpis ORSR, ale ďakujem za upozornenie toto som si nevšimol.
MatoB
01.03.10,17:42
Reklama hmm to je dlhodoba zalezitost niekomu na stavebniny staci reklama taka, ze ju ani nemusi mat a niekomu nestaci ani vselijaka mozna-nemozna reklama a aj tak nic s toho. Ja by som vo vasom pripade robil na zaciatku drzost ako aj iny nakolko ste stavebna firma chod na zoznam alebo azet a vyhladaj si tam co najviac firiem, ktore sa zaoberaju napriklad predajom stav. materialu respektive firmy ktore by teoreticky mohli vase produkty kupit / predat. Kazdemu poslite ponukovy e-mail (nie spam) a uz niekto na to hadam zareaguje. Skuste aj nejaky naj inzertny casopis - nesetri!!! daj aj na titulku.
Vychadzam s toho ze ste vyrobna firma nie predjca stav. mat.
No a ak dobre uvazujem je marec tak letaky v schrankach asi nebudu mat najlepsiu navratnost - treba rozosielat ked je sezona (ludia a aj firmy v zime chodniky robit nebudu) maj, jun, jul, august a urcite nie ludom v meste.
profesional
02.03.10,09:14
V oblasti stavebnin vedie aktualne cesta len 2 moznymi variantami:

1. varianta je - presadit sa u projektantov a stavebnych dozorov - treba pre nich robit workshopy, seminare, posielat im drobne "prezenty" a proste sa stale pripominat. Vascina stavebnikov sa dnes radi bud s projektantom alebo stavebnym dozorom a daju v prvom rade na jeho nazor. Stavbarina je prilis narocne odvetvie na to aby bezny clovek dokazal sam si urobit vyber vacsiny veci. Tkze v prvom rade ta musia odporucat projektanti a stavebni dozori. Nikdy nie je na skodu snazit sa s nimi uzavriet aj zmluvu o sprostredkovani ze z kadeho obchodu co dohodia alebo doporucia dostanu iste percenta. Naklady na nieco take nie su vonkoncom horibilne. A hlavne ak budu mat projektanti a stavebni dozori pocit ze Vam na nich zalezi, budu Vas odporucat radi a casto.
Rada c. 1 znie: Hyckat a obskakovat si projektantov a stavebnych dozorov.

2. varianta je - guerilla marketing - takze zaklad je okazat sa odlisit produktom do tej miery, ze si vytvoris v podstate vlastny trh. Inak ta prevalcuje konkurencia z krajin s lacnou pracovnou silou. Dolezite je poskytnut ludom nie produkt, ale pocit zvyseneho uspokojenia toho preco si produkt kupuju. V prvom rade je dolezite aby si zacal budovat "novy image" vyrobku. Takze, ponukni napr. 10 rocnu zaruku na produkty. A riadne to treba vykricat do sveta ze na Vase produkty je 10 rocna zaruka. Lebo to ako dlho stavebnikovi nieco vydrzi je pri stavbach pre neho velmi dolezite. Kedze stavba nie je vec ktora by mu mala sluzit len 2 roky. Treba ponuknut klientom napr. nonstop bezplatnu (0800) linku kde budu moct kedykolvek zavolat a poradite im. A obzvlast by som takuto linku spropagoval u stavebnych firiem. By si sa cudoval ako casto ludia aj z najrenomovanejsich stavebnych firiem musia riesit na stavenisku technicke a prakticke problemy a casto ich to stoji vela casdu a penazi. Tymto stylom to treba robit.

Rada c. 2 znie: Daj zakaznikom to, co je pre nich skutocne dolezite. Nie produkt, ale pocit uspokojenia a tym sa odlis. Napr. stavebnym firmam ponukni bezplatnu konzultacnu linku a stavebnikom 10 rocnu zaruku.

Celkovo ti mozem povedat, ze letaky v schranke su peniaze vyhodene do WC.

SEO na webe je fajn. Avsak len v tom pripade, ak sa dokazes na webe znacne odlisit od konkurencie. Neodsudzujem SEO. Avsak to je asi len 20 % snahy co musis ohladom webu urobit. V prvom rade musis poznat moderne marketingove strategie predaja na webe. Darmo ta vyhladavac vyhody medzi prvymi povedzme 5 vysledkami vyhladavania, ak toho kto na web pride ten web nezaujme, alebo v nom nevzbudi okamzite pocit ze toto je presne to co chcel a hladal. Na to su dnes moderne strategie a na webe sa manipuluje s ludmi uplne uzasne. Lebo tam aj ked s nimi manipulujes, oni si to neuvedomuju a teda im to nevadi. Zatial co v sobonom zivote si ludia manipulaciu uvedomuju a vadi im.