ludmila66
27.02.10,20:35
SZČO si uplatňuje paušálne výdavky. Jeho príjem sú vystavené faktúry, ale on zaplatil druhému živnostníkovi 2 faktúry za vykonanú prácu. Tieto 2 faktúry si započíta do výdavkov a ešte 40% z príjmov, alebo len 40% a tie 2 faktúry si nemôže dať do výdavkov. Prosím pomôžte!!!!!
Zoltán Kovács
27.02.10,19:36
SZČO si uplatňuje paušálne výdavky. Jeho príjem sú vystavené faktúry, ale on zaplatil druhému živnostníkovi 2 faktúry za vykonanú prácu. Tieto 2 faktúry si započíta do výdavkov a ešte 40% z príjmov, alebo len 40% a tie 2 faktúry si nemôže dať do výdavkov. Prosím pomôžte!!!!!

Ani náhodou. Keď si uplatňuje paušálne výdavky, tak v tých 40% má všetko okrem odvodov do SP a ZP.
Tweety
27.02.10,19:36
SZČO si uplatňuje paušálne výdavky. Jeho príjem sú vystavené faktúry, ale on zaplatil druhému živnostníkovi 2 faktúry za vykonanú prácu. Tieto 2 faktúry si započíta do výdavkov a ešte 40% z príjmov, alebo len 40% a tie 2 faktúry si nemôže dať do výdavkov. Prosím pomôžte!!!!!
Druhá možnosť je správna.
andreaS
27.02.10,19:52
http://www.porada.sk/t105973-pausalne-vydavky.html ...

za ten rok sa nezmenilo nic, tak nechapem ako sa to neda zapamatat... :rolleyes: a dokonca sa mi mari ze presne takto isto znejuca otazka tu uz bola aj nedavno... (len netusim kto)

nabuduce ked budes riesit nejaky problem, tak prosim zadaj otazku do existujucej temy, aby porada bola prehladnejsia... dakujem (nielen ja) :)
ludmila66
28.02.10,12:59
ďakujem, ale nenašla som taký problém.
andreaS
28.02.10,13:19
no tak to je zvlastne, kedze prilozeny link je tvoja otazka spred roka... :rolleyes: