pizzanoel
27.02.10,20:33
Ahojte,

Mam taky problem, mam jeden notbook, idem tam nainstalovat OS windows XP, nastavila som boot z USB (nema to cd/dvd mechaniku) a nechce mi to instalovat na obrazovke sa mi ukaze,, No bootable partition in table " pravdepodobne ide o rozdelenie disku, alebo sa mylim? Co s tym mam robit? neviem ako dalej ...:confused:
Dik za rady:
Fero11
27.02.10,19:49
A na usb mas XP ?
mecky
27.02.10,20:01
pravdepodobne flashka nieje bootovacia :)
tu je navod, primarne sice urceny na Eee ale funguje na cokolvek
http://www.mujeee.cz/2008-05-16/instalace-windows-xp-z-usb-klicenky/
pizzanoel
27.02.10,20:06
pravdepodobne flashka nieje bootovacia :)
tu je navod, primarne sice urceny na Eee ale funguje na cokolvek
http://www.mujeee.cz/2008-05-16/instalace-windows-xp-z-usb-klicenky/

Ano asi ma byt fakt bootovacia, len neviem ked z toho spravim bootovaci usb ci sa to bude dat aj bez problemov zmazat a znova plnit poslanie USB...
salvosko
27.02.10,20:09
Ano asi ma byt fakt bootovacia, len neviem ked z toho spravim bootovaci usb ci sa to bude dat aj bez problemov zmazat a znova plnit poslanie USB...
V pohode.
pizzanoel
27.02.10,20:19
Vyzera to celkom dobre aj ked trosku zlozite ale sak skusim a uvidim co to spravi, dufam ze to bude naozaj problem len v tom ze to neni bootovacie usb, inak neviem co ine by to mohlo byt... Ak by vas este nieco napadlo tak to prosim napiste...
Zajtra to vyskusam lebo som uz unavena... tak zajtra sa ozvem ci to pojde, som zvedava...

Dakujem za vase rady a za ten uvedeny link skusim to podla toho...

Zatial pa
salvosko
27.02.10,20:48
Urcite je to v tom ze ten USB neni botovaci, ked to dobre urobis musi to fungat. Ak to podporuje zakladna doska v PC/notebooku.
pizzanoel
28.02.10,09:53
USB mam teda vytvorene presne pdla tych pokynov na tej stranke, dala som to do toho notbook vsetko islo vytvorila sa praticia, naformatovala som zacali sa kopirovat zložky windows XP, potom sa pc resetol a teda teoreticky uz mal nabehnut aj ta uvodna on obrazovka xp a potm podla jednotlivych krokov to nainstalovat no ale nestalo sa ale napisalo mi to ,,Chyba disku, restartujte stlačenim klavesu a ked nieco stlacim tak nic stale to iste... Co s tym teraz??
Vlado40
28.02.10,10:38
Kvôli čomu si potrebovala preinštalovať XP.Boli nejaké problémy s OS.
pizzanoel
28.02.10,10:48
Kvôli čomu si potrebovala preinštalovať XP.Boli nejaké problémy s OS.

Nie, dostala som jeden notbook a nie je tam ziadny operačný system, notbook splna systemove požiadavky pre OS windows XP professional, kedze najprv som sa ho pokusala nainstalovat z kopirovanim instalacneho cd na usb potom som nastavila boot na usb a vypisavalo mi to No bootable in partition in table takze potom som si vytvorila bootovacie USB. Potom som tam dala to usb vsetko sa rozbehlo islo to super vytvorenie partition, sformatovaniee, kopirovanie, potom sa automaticky resetol a uz mi mali nabehnut kroky instalacie XP ale nestalo sa vypisalo mi to Chyba disku resetujte PC a uz sa s tym nedalo ani pohnut takze zase som si spravila na novo USB bootovacie, teraz sa mi to rozbehlo a momentalne sa mi formatuje C: partition
Vlado40
28.02.10,11:02
Dúfam , že si dala pomalé formátovanie , keď predtým vyhodilo chybu disku.
pizzanoel
28.02.10,11:08
Dúfam , že si dala pomalé formátovanie , keď predtým vyhodilo chybu disku.

Jasne ze pomale. Uz mi aj nabehlo ten windows Xp a uz instalujem podla tych krokov dufam ze to bude Ok...:)
pizzanoel
28.02.10,12:23
No, takže MS windows XP je uz nainstalovany, len taky problem ze ked vypnem ten pc alebo ho resetnem a je vytiahnute usb tak sa mi nechce supstit a pise mi to ze operacny system neexistuje ale ked zapojim to usb z ktoreho som ho nabootovala tak uz mi ide zase operacny system. Pritom je to vsetko ulozene nad isku notbooku v tom C. Co s tym ma robit? treba nieco nastavit v Biose?
Vlado40
28.02.10,12:44
V biose treba nastaviť botovanie z HDD ako prvé.
pizzanoel
28.02.10,12:52
V biose treba nastaviť botovanie z HDD ako prvé.

To mam, ale nefunguje to napise mi ze ,, operating system not found, uz som vyskusala vsetky moznosti v nastaveni boot ide to len pokial je zapojeny ten USB a je v sekcii boot ako prvy inak sa mi windows nespusti... Kde by mohla byt chyba?
Vlado40
28.02.10,13:04
Pozri sa štart - spustiť napíš -msconfig.exe-enter.Pozri sa do boot z čoho je windows botovaný.Malo by tam byť z C.
pizzanoel
28.02.10,13:14
Pozri sa štart - spustiť napíš -msconfig.exe-enter.Pozri sa do boot z čoho je windows botovaný.Malo by tam byť z C.

Vybehla mi tabulka ,, pomocka konfiguracie systemu a tam je:
Všeobecne - mam zaškrtnute normalne spustenie
potom tam he este system.ini , WIN.INI , služby, pri spusteni

Boot tam nevidim, v biose mam normalne nastaveny ako prvy harddisk ale taksa mi nespusti a musim mat iba USB iba tak to funguje...
pizzanoel
28.02.10,14:27
Neviete niekto co s tym ?
Vlado40
28.02.10,15:07
Je tam boot.ini

Tam by mal byť HDD uvedený
pizzanoel
28.02.10,15:30
V tej tabulke nic nie je boot.ini, presla som uplne vsetko ale nie je to tam...
Dala som to aj cez ,, spustiť,, a napisal ze system windows nemoze najst subor...Ja fakt uz neviem co by to mohlo byt
Vlado40
28.02.10,15:35
ak daš msconfig.exe tak tam nemáš boot.ini
pizzanoel
28.02.10,15:46
ak daš msconfig.exe tak tam nemáš boot.ini

Nie nemam ho mam tam len
všeobecne, SYSTEM.INI , WIN.INI, Služby, pri spustení

a to je všetko nič take tam nie je... že by sa to nenahralo alebo kde by mohla byt chyba ?:confused:
Vlado40
28.02.10,15:55
Daj si prave tlačidlo tento počítač vlastnosti a pozri sa spresnenie , spúšťanie systému ,nastavenie ,čo tam máš napísané .Prípadne klikni na upraviť či máš niečo podobné ako na obrázku.
pizzanoel
28.02.10,15:57
Prikladam aj foto...
pizzanoel
28.02.10,16:00
Daj si prave tlačidlo tento počítač vlastnosti a pozri sa spresnenie , spúšťanie systému ,nastavenie ,čo tam máš napísané .Prípadne klikni na upraviť či máš niečo podobné ako na obrázku.

Mam tam napisane: ,, boot.ini sa neda otvorit. Nastavenie operačného systému a časového limitu nemožno zmeniť" co to znamena? nebodaj mam zase instalovat cely windows aj usb...??? Neda sa to nejako nahrat inak teda dodatočne ??
Vlado40
28.02.10,16:57
Vyskúšaj.Stiahni si tento súbor.V tom súbore je skrytý súbor a ten skopíruj do C.

Nerobil som to , ale je to súbor na ktorý , sa ukladá boot windows.Upravil som ho pre jeden operačný systém.Je to odkaz pre windows profesional lebo neviem aký windows máš.

http://www.filefactory.com/file/b16a94a/n/1.rar

Potom si zapni msconfig či Ti tam naskočí boot.ini.Keď nie , tak reštartuj PC a uvidíš.
pizzanoel
28.02.10,18:37
Vyskúšaj.Stiahni si tento súbor.V tom súbore je skrytý súbor a ten skopíruj do C.

Nerobil som to , ale je to súbor na ktorý , sa ukladá boot windows.Upravil som ho pre jeden operačný systém.Je to odkaz pre windows profesional lebo neviem aký windows máš.

http://www.filefactory.com/file/b16a94a/n/1.rar

Potom si zapni msconfig či Ti tam naskočí boot.ini.Keď nie , tak reštartuj PC a uvidíš.

Stiahla som to dala som to do zložky windows a nič potom som to dal čisto len do C a nebehlo mi Boot.ini v msconfig.exe reštartovala som pc a stale tak isto spusti sa len ak je to usb zapojene. Potom som to este pozrela cce ten msconfig.exe a dala som skontrolovať všetky cesty zavedenia a napisalo Nasledujuci riadok BOOT.INI pravdepodobne nezodpoveda platnemu operačnemu systemu (mam XP professional) A potom tam je otazka chcete ho zo suboru odsranit?

Kde sa normalne nachadza tento boot.ini je to zakomponovane na instalacnom cd OS ( ze by sa to zle nakopirovalo) alebo sa to vytvara ked vytvoreni bootovanehe usb ?
Vlado40
28.02.10,18:45
Písal som , že do C .Tam sa aj nachádza.Tak sa teraz pozri prave tlačidlo tento počítač ... ako je to tam.Pozri sa na USB zrejme je tam.Keď už to máš v boot.ini to je dobre len to treba upraviť.
mecky
28.02.10,18:59
no zarazilo ma ze ten postup nefnguje ako ma :( osobne som ho neskusal ale mam potvrdene ze je funkcny

ak sa dokazete dostat do recovery console (treba v podstate opetovne spustit instalaciu win), tak by mohlo pomoct prikaz
fixboot c:
Vlado40
28.02.10,19:00
Nemáš náhodou rozdelený disk z ktorého botuje windows.To čo som poslal je na jeden disk.
pizzanoel
28.02.10,19:04
Písal som , že do C .Tam sa aj nachádza.Tak sa teraz pozri prave tlačidlo tento počítač ... ako je to tam.Pozri sa na USB zrejme je tam.Keď už to máš v boot.ini to je dobre len to treba upraviť.

No je to aj v Tento pc, vlasntosti, spresnenie cize tam to je len ked resetnem ten nootbook tak nereaguje a stale len cez usb sa spusta pozerala som to aj na usb aj som to dala vyhladat no nenasla som to je tam strasne toho vela a aj som pouzila funkciu vyhladat a nic. Ja uz teda fakt neviem.
Rozmyslam ze si znova vytvorim nove usb na bootovanie mozno by to pomohlo... Mozno sa to tam zle nakopirovalo a nenainstalovalo to na disk C. Len by som chcela vediet ci ten subor je sucastou instalacneho cd operacneho systemu alebo je to sucast postupov bootovania USB ?
Vlado40
28.02.10,19:12
Skús si zapnúť PC cez F8 a skús niektorú ponuku napr. nudzového režimu , obnova ...

Skus ešte raz :

http://www.filefactory.com/file/b06833b/n/2.rar
Vlado40
28.02.10,19:19
Ak budeš ešte raz inštalovať vytiahni USB pri prvom reštarte.Musí už byť nastavené bootovanie z HDD. Ak to windows bude pýtať , tak to tam daj , ale ináč nie.Musí najprv nabehnúť windows z HDD a vtedy si urobí ten súbor boot.ini z HDD .
Vlado40
28.02.10,20:00
Ja by som vytvorill ISO súbor z toho CD Windows . Uložil by som ho do notebooku .Pripojil k virtuálnej CD mechanike a spustil inštaláciu z windowsu ako inovácia alebo tak nejako , alebo hoci aj novú inštaláciu.
pizzanoel
28.02.10,20:15
No teraz som si vsimla jednu vec v tych pokynoch kde sa vytvara to bootovacie usb j to z tej stranky http://www.mujeee.cz/2008-05-16/instalace-windows-xp-z-usb-klicenky/

a je tam napisane ,,Po dokončení přenosu dat se skript zeptá “Would like to USB drive to be preferred boot drive” a my klikneme opětovně na Yes."
Co teda v preklade znamena Bude usb preferovana zavadzacia jednotka a ja som dala ano jak to pisali. Nemoze to byt ono ? Alebo som si to inak vysvetlila?
Vlado40
28.02.10,20:21
To by malo byť v poriadku.
pizzanoel
28.02.10,20:23
Možno to zavadzacia je myslene ako ze len z nej sa bude dat spustat windows, lebo sak v biose bude nastavena ako prva...
Vlado40
28.02.10,20:29
Ak zapneš msconfig pri vloženom USB nie je tam potom boot.ini.Musí tam byť na tom USB keď z toho bootuje.
pizzanoel
28.02.10,20:32
Ak zapneš msconfig pri vloženom USB nie je tam potom boot.ini.Musí tam byť na tom USB keď z toho bootuje.

Hej jasne ze to tam musi byt kedze len z usb sa to spusta, len kde to v tom usb najdem ?
Vlado40
28.02.10,20:33
Teraz som to prečítal.Tak sa pripravuje kľúč usb , keď je na ňom komplet windows.Niečo podobné ako live XP , ktoré beží iba z CD.

Keď už beží Windows urob si ten ISO obraz windows XP.
pizzanoel
28.02.10,20:35
Inak ked som ten windows instalovala tak mi aj nieco vybehlo ze nenasla sa teraz neviem ci aplikacia alebo co ale asi to bolo hento, nestihla som to cele precitat hned to zmyslo ...
Vlado40
28.02.10,20:38
Hej jasne ze to tam musi byt kedze len z usb sa to spusta, len kde to v tom usb najdem ?


Otvor si USB daj si zobraziť skryté súbory a tak daj hľadať.
pizzanoel
28.02.10,20:38
Teraz som to prečítal.Tak sa pripravuje kľúč usb , keď je na ňom komplet windows.Niečo podobné ako live XP , ktoré beží iba z CD.

Keď už beží Windows urob si ten ISO obraz windows XP.

tej vete som neporuzemala, co to presne znamena?
Vlado40
28.02.10,20:41
tej vete som neporuzemala, co to presne znamena?


USB kľúč si robila určite na inom notebooku, alebo PC.Ak je tam CD mechanika , tak si urob virtuálny obraz CD windows ,skopiruj na USB ,alebo to notebooku , pripojíš k virtuálnej mechanike a normálne inštaluješ z prostredia windows.

http://www.free-downloads.net/programs/Alcohol_52__Free_Edition
pizzanoel
28.02.10,20:47
No uz to mam z toho usb ten boot.ini aj som ho dala do c a stale je to take iste nic sa nedeje a len z usb pritom je to to iste zkopirovane z usb...:confused:
Vlado40
28.02.10,20:48
No uz to mam z toho usb ten boot.ini aj som ho dala do c a stale je to take iste nic sa nedeje a len z usb pritom je to to iste zkopirovane z usb...:confused:

Vieš to poslať na stiahnutie, treba to upraviť.
pizzanoel
28.02.10,20:54
Vieš to poslať na stiahnutie, treba to upraviť.

tu to je :
http://www.filefactory.com/file/b0686f1/n/boot_z_usb.rar
Vlado40
28.02.10,21:14
Skús :
url]http://www.filefactory.com/file/b0687bd/n/4.rar[/url]

Presne to som čakal , je to ta iba z boot z USB ,ale ja nejaké blbosti.
pizzanoel
28.02.10,21:19
http://www.filefactory.com/file/b0687bd/n/4.rar

Nejde stale to iste- iba z usb...
Vlado40
28.02.10,21:24
Toto tam nemá čo robiť :

GUI Mode Setup Windows XP, Continue Setup + Start XP

Zrejme na tom USB je ešte niečo okrem boot.ini.

Skús to ISO.
pizzanoel
28.02.10,21:27
Toto tam nemá čo robiť :

GUI Mode Setup Windows XP, Continue Setup + Start XP

Zrejme na tom USB je ešte niečo okrem boot.ini.

Skús to ISO.

Ok zajtra vyskusam, lebo som uz z toho unavena... dakujem za všetky rady, vsak zajtra sa urcite ozvem...
Vlado40
28.02.10,21:33
pizzanoel
01.03.10,12:25
Ešte skus raz :

http://www.filefactory.com/file/b068848/n/5.rar

Dakujem za link ale aj tak to nefungovalo...

Tak potom som sa rozhodla znova to preinstalovat a na ten krok co som pisala ze Would like to USB drive to be preferred boot drive pisali ze mam dat Ano tak ja som teraz dala nie a vytvorila som si usb bootovaci kluc a nainstalovala som windows XP ked sa nainstaloval tak som skontrolovala ci sa tam nachadza ten boot.ini a nachadzal sa tak som resetla pc a v biose som nastavila ako prve bootovacie zariadenie HDD a pekne sa same spustilo. :)Takze tam bol ten pes zakopany, chyba je v tom postupe na tej stranke...na miesto ano ma byt nie...

No teraz by ma zaujimalo kde najdem nejake ovladace na zakladnu dosku a zvukovu kartu lebo mi nefunguje zvuk asi to bude tým... Nevies nahodou kde najdem ovladace ? mam tam nainstalovany aj everest a ukazuje mi toto:
Hardver- zariadenie PCI

Intel 82801DBMICH4-M AC´97 Audio controller A-1 ( pravdepodobne to bude zvukove zariadenie ma to ikonu zvuku...)
No a nazov zakladnej dosky mi dava IBM ThinkPad X31

Kde nieco take najdem?

diky
pizzanoel
01.03.10,14:40
Takze driver k zvukovej karte som uz konecne nasla:)... len k zakladnej doske sa mi nedari najst:rolleyes: tak ak by niekto vedel... tak prosim najde vediet...
Vlado40
01.03.10,21:09
pizzanoel
02.03.10,09:15
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-43800.html

Dakujem za link ale na tej stranke som uz bola vcera stiahla som si par driver k zvuk.karte, bleutooth... Nevidim tam ale driver Motherboard - zakl.doska.
Vlado40
02.03.10,09:23
Ak Ti v správcovi zariadení neukazuje žiadný problém , tak nie je čo riešiť.
PotPalo
02.03.10,09:51
Keď sa jedná o Intel, nehľadaj Motherboard, ale hľadaj Intel Inf
pizzanoel
02.03.10,11:37
Ok, dakujem Vám už som to našla...:)