Peter 72
27.02.10,22:55
Vedel by mi prosím niekto poradiť, či je možná účasť na občianskom (nie trestnom) súdnom pojednávaní počas dočasnej práceneschopnosti? Predpokladám, že nie je, ale možno je taká možnosť, pokiaľ ju povolí lekár. Nikde som sa k tejto tématike nedopracoval a nemám ani predstavu, ktorý zákon alebo iná forma legislatívnej úpravy by to mohla riešiť. To isté by som sa chcel opýtať na prípad podania trestného oznámenia občanom, ktorý je na PN, či môže fyzicky - osobne takéto oznámenie podať? Ďakujem za cenné rady.
Katy a R
27.02.10,22:12
Máš na mysli, že či nepôjde o porušenie liečebného režimu:confused: či..
Je taká možnosť - keď niečo súrne potrebuješ vybaviť ... nahlásiť to na SP (presný termín).

... ale väčšinou je PNka využívaná ako dôvod neúčasti na pojednávaniach;)
Peter 72
28.02.10,06:34
No práve som myslel ten opačný prípad, nie keď mám PN, že sa nezúčastnim na súde ospravedlnením, ale keď som sa zúčastnil súdu-pojednávania počas PN. Ide o to, či to nemôže byť napadnuteľné druhou stranou, že všetky úkony sú neprávoplatné pokiaľ sa na to príde, alebo že je pojednávanie neplatné. Niečo v tomto duchu. Tzn. či som oprávnený robiť akékoľvek právne úkony, čo sa týka súdov a polície počas PN, ktoré niekto nemôže potom napadnúť, že sú neprávoplatné, lebo som bol PN, z čoho potom môže byť ďalší postih. Ďakujem za všetky cenné rady a poznatky.