habrina08
28.02.10,10:58
Dobrý deň,
hľadala som riešenie môjho problému na stránke Porady, ale márne, nenašla som. Prebrala som účtovníctvo od 1.7.2009. Firma mi odovzdala účtovné zostavy k 30.6., kde je predvaha, výkaz ziskov a strát, hlavná kniha synt.ev. k 30.6. Potrebujem radu, ako mám vlastne pokračovať, aby som spojila 1. polrok s 2. polrokom. Myslím si, že by som to mala k 1.7. nejakými účtami preúčtovať, aby sa mi to zrátalo za celý rok. Neviem to, lebo nemám také skúsenosti. Prosím Vás o radu, ďakujem ☺☺☺
ibiza
28.02.10,10:07
Ja účtujem napr. v omege a tam je pekne v príručke rozpísaný spôsob ako postupovať ak začínate v programe v priebehu účtovného obdobia. Pochopila som to tak, že sa zadajú začiatočné zostatky a obraty. Netreba to nijako preúčtovať.
habrina08
28.02.10,10:17
ja účtujem v MRP, skúsim pozrieť v manuály a na stránke MRP, zatiaľ díky za radu
habrina08
28.02.10,11:40
pozerala som aj manuál a stránku MRP, ale nič som nenašla....neviete niekto poradiť? prosím.....ako by ste to riešili Vy?
Zoltán Kovács
28.02.10,11:50
Konečné stavy k 30.06. nahodiť ako počiatočné stavy. Vrátane aj účtov 5xx a 6xx. A pokračovať v účtovaní.
andreaS
28.02.10,11:53
a dohodit pohladavky a zavazky (v omege mam poznost dat priznak neuctovat, vtedy program neberie do uvahy uctovanie ale zahrnie mi ich do saldokonta aby som mohla robit dalsie uhrady, resp. posielat upomienky...)
Dav
28.02.10,12:07
a dohodit pohladavky a zavazky (v omege mam poznost dat priznak neuctovat, vtedy program neberie do uvahy uctovanie ale zahrnie mi ich do saldokonta aby som mohla robit dalsie uhrady, resp. posielat upomienky...)
V MRP je lepšie rozdeliť pohľadávky a záväzky na uhradené a neuhradené. Neuhradené pohľadávky a záväzky nahrať cez Knihy pohľadávok a záväzkov, a zaúčtovať ich do Denníka. Uhradené pohľadávky a záväzky nahrať do počiatočných stavov, ako píše Zoltán Kovács.
habrina08
28.02.10,12:14
veľmi pekne Vám ďakujem za rady.... ste super..:)