gridaZ
28.02.10,11:24
Dobry deň.Chcem sa spytať či postupovali spravca bytov a domovnik v zmysle zakona ak neinformovali vlastnikov bytov o zakazke pri ktorej nebola zvolana domova schôdza ani predložene ponuky od firmi a ani zmluva nieje.Suma celej zakazky presiahla 10000eur.Preto sa pytam môže spravca z domovnikom zaplatiť sumu z našich penazi bez toho aby sme to vedeli?
sito
28.02.10,11:42
Dobry deň.Chcem sa spytať či postupovali spravca bytov a domovnik v zmysle zakona ak neinformovali vlastnikov bytov o zakazke pri ktorej nebola zvolana domova schôdza ani predložene ponuky od firmi a ani zmluva nieje.Suma celej zakazky presiahla 10000eur.Preto sa pytam môže spravca z domovnikom zaplatiť sumu z našich penazi bez toho aby sme to vedeli?

Zákon 182/1993, § 8b, odsek 3

(3) Pri obstarávaní služieb a tovaru je správca povinný dojednať čo najvýhodnejšie podmienky, aké sa dali dojednať v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Správca je povinný riadiť sa rozhodnutím nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome o výbere dodávateľa.
gridaZ
28.02.10,11:47
Ďakujem Vam.A chcem sa spytať keď nepredložili nič ani zmluvu o dielo ako by sme mali postupovať?
sito
28.02.10,11:53
Požiadať ho o vysvetlenie, ak bude pre vlastníkov nedostatočné, a nemal to odsúhlasené v zmluve o výkone správy, prípadne zjednaná náprava. Ostáva vám len podať na správcu trestné oznámenie a prípadnú spôsobenú škodu vymáhať cez súd.