esterjuca
28.02.10,12:22
Poprosím, pri vyplňovaní daňového priznania musím zvýšiť základ dane o neuplatnené odpisy a pohľadávky, pretože som prerušil minulý rok živnosť. Poradí mi niekto, do ktorého riadku to mám v daňovom priznaní pre fyzické osoby zapísať? Ďakujem
Timka1
28.02.10,11:29
Poprosím, pri vyplňovaní daňového priznania musím zvýšiť základ dane o neuplatnené odpisy a pohľadávky, pretože som prerušil minulý rok živnosť. Poradí mi niekto, do ktorého riadku to mám v daňovom priznaní pre fyzické osoby zapísať? Ďakujem

Ak nedošlo k obnoveniu živnosti do 31.3.2010, tak upravuješ základ dane podľa § 17 - všetky nevysporiadané pohľadávky a záväzky. Urobíš to cez uzávierkové operácie v peňažnom denníku a tým pádom budeš mať základ dane vyčíslený, v DP to nezapisuješ.
esterjuca
28.02.10,11:37
A v daňovom priznaní v VI. oddieli riadok 43 sa to nezapisuje?
( Položky zvyšujúce základ dane (znižujúce stratu)
podľa § 17 zákona).
Anik
28.02.10,13:52
ja osobne by som dala pohľadávky - neuhradené Fa, ktoré som vystavila do r. 42
a záväzky ako napr. odv. do r. 43 ako pri ukončení živnosti ak je to zle prosím opravte ma
Anik
21.03.10,14:54
prepáčte konečne som ten príspevok našla a pre tých menej zdatných neriešte to takto - chcela som ten príspevok vymazať, alebo opraviť ale nedá sa mi -nechcem niekoho zaviesť
-všetko sa musí vysporiadať v účtovníctve prostredníctvom uzávierkových operácii cez ID ku dňu ukončenia živnosti aj P,Z, M aj zásoby