danastefan
28.02.10,14:22
Dobrý,chcem sa spýtať ak syn živnostníka v júni 2009 ukončil vysokú školu a vek 25 rokov dosiahol až v polovici júla,či si môže ešte za obdobie 01 - 06. 2009 nárokovať naň daňový bonus.Vďaka peknú nedeľu
veronikasad
28.02.10,15:12
Dobrý,chcem sa spýtať ak syn živnostníka v júni 2009 ukončil vysokú školu a vek 25 rokov dosiahol až v polovici júla,či si môže ešte za obdobie 01 - 06. 2009 nárokovať naň daňový bonus.Vďaka peknú nedeľu
DB si môžete uplatniť do mesiaca, v ktorom vykonal štátnu záverečnú skúšku (nie do termínu promócie).
Adula
28.02.10,15:17
Môže si daňový bonus uplatniť daňovník, ktorý zomrel 03.12.09 prostredníctvom daňového priznania, keďže za december mu nebol vyplatený, lebo mal PN?
HankaS
28.02.10,15:38
Podľa mňa áno.
HankaS
28.02.10,15:41
Ako je to vlastne u študentov vysokých škol. Počas štúdia na vysokej škole tiež majú nárok na bonus. Im sa berie školský rok tak ako stredoškolákom
od septembra do augusta, pokiaľ študujú.? Tak im aj dávate bonus.?
Nemá niekto presne rozpis tých mesiacov pri jednotlivých skúškach, napri. aj opravných atď, pri ukončení VŠ. Ďakujem.
danastefan
28.02.10,17:08
a ako to je ked dovrši vek 25 rokov v polovici mesiaca rata sa mu este DB za ten mesiac alebo len adekvátna časť dní alebo len za mesiace do predu
ego.mc
28.02.10,17:22
Keďže splnilo podmienku na začiatku mesiaca, patrí mu bonus aj za celý tento mesiac. viď § 33 ods.5 ZoDP.
Timka1
28.02.10,17:35
a ako to je ked dovrši vek 25 rokov v polovici mesiaca rata sa mu este DB za ten mesiac alebo len adekvátna časť dní alebo len za mesiace do predu

daňový bonus sa neprepočítava na dni, ale na mesiace, tak ako bolo napísané už, len potvrdzujem, že ak bola podmienka poberania splnená začiatkom mesiaca, nárok je za celý mesiac
ego.mc
28.02.10,17:50
Ako je to vlastne u študentov vysokých škol. Počas štúdia na vysokej škole tiež majú nárok na bonus. Im sa berie školský rok tak ako stredoškolákom od septembra do augusta, pokiaľ študujú.? Tak im aj dávate bonus.?
Nemá niekto presne rozpis tých mesiacov pri jednotlivých skúškach, napri. aj opravných atď, pri ukončení VŠ. Ďakujem.
Vysokoškoláci majú akademický rok ;), ten tiež trvá od 1. septembra do 31. augusta.
Nárok na bonus vzniká, ak dieťa študuje prezenčne (nie externe) a to od zápisu na vysokú školu do skončenia štúdia. Buď riadneho, alebo iného podľa § 65 a § 66 Zákona o vysokých školách.
Nárok na daňový bonus je aj počas obdobia od ukončenia prvého stupňa VŠ (ak nepresiahlo štandardnú dĺžku) do zápisu na druhý stupeň(najneskôr v októbri).
Pričom musia byť samozrejme dodržané ostatné podmienky nároku na daňový bonus podľa ZoDP.