abcd.kates
28.02.10,15:00
čaute, môže si podnikateľ vykonávajúci výkon práce v zahraničí počas tejto doby dávať do nákladov zakúpenie a potom nabíjanie telefónnej karty- zahraničnej? Má aj doklady o kúpe. Používal ju na prácu, pretože slovenskú SIMkartu sas tam neoplatilo. Tú používal na komunikaciu domov. Diky za ospoveď.:cool::cool::cool:
ego.mc
28.02.10,15:35
Môže. Platí pre to ustanovenie § 19 ZoDP:
d) výdavky (náklady) na pracovné cesty, 87) na ktoré vzniká nárok podľa osobitných predpisov, 87)
a ďalej § 4 Z.o cestovných náhradách:
d) náhrada preukázaných potrebných vedľajších výdavkov,
abcd.kates
01.03.10,07:21
ďakujem pekne! A ešte k tomu dotaz: každý nakúpený kredit do telefonu prepočítam kurzom s tým dátumom ako je bloček, že?
ego.mc
01.03.10,12:20
Nie. S dátumom vyúčtovania cesty.
abcd.kates
01.03.10,13:55
Nie. S dátumom vyúčtovania cesty.
vyúčtovania? On je sám živnostník, sám sebe predkladá bločiky.:confused:
abcd.kates
01.03.10,13:58
vyúčtovania? On je sám živnostník, sám sebe predkladá bločiky.:confused:
jáj, myslíš kedy podpisuje cestovné vyučtovanie? Tak to bude zrejme každý posledný deň v mesiaci, nie? Lebo za každý mesiac vypisuje jedno vyučtovanie. Takže dám dátum každý posledný deň v mesiaci, že?
A nevadí že vlastne domov na Slovensko príde až napr. o pol roka?
ego.mc
01.03.10,17:18
Môže to spraviť za celé obdobie vždy po návrate domov zo zahraničia.
Koniec koncom, vtedy mu končí pracovná cesta
abcd.kates
02.03.10,08:47
ďakujem pekne !