Ultima
28.02.10,16:42
Ahojte, chcela by som od Vás poradiť. Mám totiž problém so zvukom na pc. Ako operačný systém mám Windows 7 Ultimate. Repráky sú zapojené správne aj v pc aj v zásuvke. No zvuk stále nejde. Je zapnutý aj vpravo dole, nie je stlmený. Aj zvuková karta je nainštalovaná správne, všetko by malo byť O.K., a predsa ten zvuk nejde. Z reprákov mi ide len taký čudný syčavý zvuk ale žiadna hudba, či ju pustím cez youtube alebo cez winamp, proste nič. Viete mi niekto poradiť? Vďaka:)
Vlado40
28.02.10,15:58
Zvuková karta má svoj ovládací panel , nemyslím iba ten windows.Akú máš zvukovku.
michalxnet
28.02.10,23:05
Ahoj skus nasledovne:
1. stlac Win+R
2. napis devmgmt.msc , potvrd Enter
3. mal by sa zobrazit Device Manager

Mala by tu byt polozka Sound, video and game controllers (odrazok ako to vyzera je v prilohe )
Pokial tam je pri niektorom zariadeni zlty vykricnik, alebo nieco podobne to znamena, ze mas chybny ovladac a je nutne ho preinstalovat.

Najlepsie by ale bolo zistit aku zakladnu dosku pouzivas.
Stiahni a rozbal si nasledovny subor hwinfo.sk/files/hw32_341.zip
Spusti hwinfo32
Zobrazi sa okno a budem potrebovat udaj Motherboard a Chipset (v prilohe je obrazok so zvyraznenymi udajmi)
Ultima
01.03.10,07:32
No pokial som vsetko spravne pozrela tak zvukovka by mala byt kX 10k1 Audio (3541) - 5.1 Model SB0102.
No vykricnik sa mi zobrazil pri Other Devices - PCI Input Device.
Motherboard tam nie je nic je to prazdne a Chipset VIA K8T900 + VT8237A.
michalxnet
01.03.10,10:40
ktej zvukovej karte kX 10k1 kX 10k1 Audio (3541) - 5.1 Model SB0102 som nic nenasiel, ale mozes pouzit integrovanu zvukovu kartu, stiahni si viaarena.com/Driver/v7300a.zip (daj www pred adresu) nainstaluj restartni.
Ultima
01.03.10,11:43
A to s tym Other Devices - PCI Input Device uz sa potom da do poriadku? Lebo vykricnik iba tam bol tak neviem ci to s tym ma nejaky suvis alebo ziadny.
michalxnet
01.03.10,11:49
Malo by sa to dat doporiadku, je to v podstate zariadenie ktore nieje nainstalovane
Ultima
01.03.10,12:02
No skusila som nainstalovat zvuk nejde, stale len to sumenie...Vyhodilo mi, ze instalacia bola dokoncena ale ze: Jedna zo sucasti nie je spravne nainstalovana vo vasom systeme. skontrolujte subor s priponou log.
michalxnet
01.03.10,12:27
skus zapnut nejaku hudbu.
stlac Win+R a napis Rundll32 Shell32.dll,Control_RunDLL Mmsys.cpl,,0
je tam indikator pri reprakoch ktory by sa mal pohybovat.

pozri obrazok
Ultima
01.03.10,12:52
Jedine co sa mi pohybuje, je Wawe out 4/5. Ako prve tam je SPDIF/AC3 Output - to je iba ze ready ale nehybe sa to a potom ostatne moznosti su Wawe Out-y 6/7 a 8/9 ktore su tiez iba ready a takisto aj Master Mixer.
Ultima
01.03.10,17:26
Ak by ste este niekto vedeli, ze co a ako ozvite sa :-(
Vlado40
01.03.10,21:58
Ak by ste este niekto vedeli, ze co a ako ozvite sa :-(

Máš speakers zapnuté ako predvolené .Daj si odinštalovať zvukovku a reštartuj.Možno nabehne správne.
Ultima
02.03.10,07:39
A to nevadi, ak tam v tej tabulke speakers nie su? lebo ja ich tam vobec nemam, je tam iba to co som pisala v prispevku o tych Wawe Out-och.
PotPalo
02.03.10,10:07
Podľa označenia SB 0102 tej zvukovky sa jedná o Sound Blaster Live! 5.1 (Var Pack). Skús stiahnuť a nainštalovať ovládeče pre ňu. PCI Input device je zvyčajne Game Port, ktorý je na zvukovke, ovládače preň sa nainštalujú s ovládačmi k zvukovke...
Ultima
02.03.10,10:14
Prosim Ta, nevies mi este povedat, kde by som stiahla tie ovladace?
Vlado40
02.03.10,10:32
Prosim Ta, nevies mi este povedat, kde by som stiahla tie ovladace?

Skús je to pre Vistu:

http://www.aeonity.com/david/476
Ultima
02.03.10,10:38
Vdaka, ale nenasla som tam akurat ten model SB0102
PotPalo
02.03.10,10:44
Ovládače pre Sound Blaster Live! a iné sú tu:
http://support.creative.com/Products/product_list.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster#
Ale neviem, či sú aj pre Windows 7, to tam akosi nieje spomínané, treba vyskúšať. Tiež tých ovládačov pre Sound Blaster Live! je dosť veľa, niektoré fungujú len s niektorými modelmi SB Live kariet, v tomto má Creative poriadny chaos. Majú dosť debilné usporiadanie stránok, vyhľadávanie ovládačov podľa modelu karty nemajú, no hrôza.
Ultima
02.03.10,10:55
A stahovanie tych ovladacovv je free?
Vlado40
02.03.10,10:57
Tvoja zvukovka , ak je ako prídavna karta , tak vyskúšaj či máš zvuk na zvukovej karte na základnej doske.
Ultima
02.03.10,11:00
a ako to zistim? :-)
Vlado40
02.03.10,11:12
a ako to zistim? :-)

Veď sa pozri na zadnú stranu PC , kde máš káble či tam nemáš aj na inom mieste konektory na zvuk.
Ultima
02.03.10,11:28
No konektorov je tam niekolko ale tie zo zvuku by mali byt spravne, teda tam kde by mali byt tak su tri moznosti na 2 kable a ja som uz vyskusala kombinacie vsetkych a neslo mi to stale.. Vsetko bolo v poriadku. Ale mala som asi tristvrte roka Windows 7 Ultimate skusobnu verziu a teraz koncila a tak mi bola nainstalovana nova. Pc som nemala doma, pretoze som mala veci poschovavane na diskoch ako neviditelne, skryte dokumenty a zabudlo sa pred instalaciou na to, tak som musela dat pc spravit, aby sa nasli, lebo boli dolezite. No odkedy ho mam doma, vsetko ide ako ma jedine zvuk nejde, aj ked mi vyhadzuje, ze zvukovka ja nainstalovana aj vsetko k tomu no neviem...
Vlado40
02.03.10,20:53
No konektorov je tam niekolko ale tie zo zvuku by mali byt spravne, teda tam kde by mali byt tak su tri moznosti na 2 kable a ja som uz vyskusala kombinacie vsetkych a neslo mi to stale.

Už sa tu riešil zvuk a nakoniec bola chyba , zle zapojený kábel.

Tri možnosti zvukovej karty:

1. Zelená zdierka - výstup zvuku na repro

2. Modrá zdierka - vstup line do PC

3. Červená zdierka - vstup pre mokrofón
Ultima
03.03.10,07:11
Je to tak ako pises, su tam tieto tri konektory, lenze kable v nich su spravne zapojene a zvuk aj tak nejde.
pizzanoel
03.03.10,08:29
Aj ti ten zvuk niekedy fungoval?? Možno že su zle nainštalovane ovladače...

Aj ja som mala kedysi podobny problem mam integrovanu zvukovu kartu a raz bol zvuk hrozne divny no nedalo sa to počuvat skusala som vsetko mozne nainstalovat znova som to pozapajala a nic potm uz prisiela aj technik sa nato pozriet a tiez s tym nic nezmohol sam bol v soku z toho zvuku...Povedal ze s takym niecim sa este nestretol. Tak nakoniec som preinstalovala cely windows a nahrala znova vsetky ovladace... a uz bol bez problemov....Pravdepodobne tam bol este nejaky iny nainstalovany program so zvukom a to nerobilo dobre...
Vlado40
03.03.10,08:50
Odinštaluj si zvukovú kartu a reštartuj PC , čo to urobí.
pizzanoel
03.03.10,09:15
Ešte ma napadlo v pravom rohu pc kde mas aj hodiny, sa ti zobrazuje aj ikona hlasitosti a pripadne aj ikona ovladača?
Ultima
03.03.10,10:59
Zvuk fungoval...este pred instalaciou new windowsu slo vsetko okej...ale uz som taky problem mala so zvukovkou, pc mi ju nechcel zobrat, ale potom sme to spravili s bratrancom a slo to az doteraz...on ale teraz nemal casu tak preto som napisala, ci by mi niekto z vas nemohol poradit co s tym.
Ultima
03.03.10,11:00
dobre skusim odinstalovat
Ultima
04.03.10,16:47
No zvuk ide...problem bol v tom, ze kable boli zapojene do integrovanej zvukovky,ktora mi uz davno nejde pricom mam este jednu a v tej kable neboli...Dakujem velmi pekne vsetkym co ste mi pomahali za pomoc :-) Nakoniec to bola moja chyba,lebo som zabudla, ze zvukovky mam dve...Aj tak dakujem este raz a nehnevajte sa :-)
PotPalo
04.03.10,20:20
hmmmm... káble...
to je už druhý prípad v krátkej dobe :D:D:D
Chobot
04.03.10,22:26
hmmmm... káble...
to je už druhý prípad v krátkej dobe :D:D:D

Súhlas, a vždy po otázke, či má všetko správne zapojené, nám užívateľ sväto sväte tvrdí, že áno a my začíname riešiť problém od tej najkomplikovanejšej veci, napr. flashovanie BIOSu, kúpa novej zvuk. karty, inštalácia ovládačov... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ultima
05.03.10,06:08
Chalani, fakt sa nehnevajte :) alee musim podoknut, ze kable boli spravne! :D len v nespravnej karte, na ktoru som v podstate celkom zabudla...pekny den :)