mares
28.02.10,17:34
Poprosím Vás o radu. Dôchodca si uplatňuje daň z úrokov na VK. Poberá len predčasný star. dôchodok, ktorý je vyšší ako NČD. Musím v III.odd. r. 29 a r.3O uviesť aj ročný dôchodok? Potvrdenie o výške dôch. treba tiež ?a od koho? /soc. poisť?/ Viem, že v DP nepíšem NČD, lebo dôchodok je vyšší /§11.ods.2 zák.595/2003 ZDP.Ďakujem za radu. Pekný večer.
Xanti
28.02.10,17:39
Skús si prečítať túto tému http://www.porada.sk/t132107-dp-dochodcu.html

Výška dôchodku sa vpisuje do DP podľa požiadaviek DU. Jeden DU sce druhý nesce.
kamila60
28.02.10,17:39
Treba uviesť výšku dôchodku, mám to potvrdené od správkyne a ak vypisuješ DP cez portál drsr, tak ťa to ani nepustí ďalej, pokiaľ zaškrtneš, že je dôchodca, pýta aj výšku dôchodku. Práve som tu zadávala otázku týkajúcu sa úrokov. Práve pri tom sedím a mám potvrdenie z banky, kde mám na jednom potvrdení sumu výnosov 276,85 a zrazenú daň 101,16. Neviem, ako na to banka prišla, keďže daň má byť 19%. Môžem sa spýtať, či na potvrdení, ktoré máš ty, je daň 19% zo sumy výnosov? A ja mám len zlé potvrdenie, alebo som už úplne mimo?
Katija
28.02.10,17:51
Skús si prečítať túto tému http://www.porada.sk/t132107-dp-dochodcu.html

Výška dôchodku sa vpisuje do DP podľa požiadaviek DU. Jeden DU sce druhý nesce.:) Moja skúsennosť o tomto je tu a v nasledujúcich príspevkoch tej témy: http://www.porada.sk/1044225-post55.html
Xanti
28.02.10,17:52
:) Moja skúsennosť o tomto je tu a v nasledujúcich príspevkoch tej témy: http://www.porada.sk/1044225-post55.html
No ja hovorím, jeden sce druhý nesce. U dôchodcov čo som robila DP nepýtali. :D
Katija
28.02.10,17:59
No ja hovorím, jeden sce druhý nesce. U dôchodcov čo som robila DP nepýtali. :D :D Ani u mňa nepýtali, lebo mali.
mares
28.02.10,18:28
Ja mam na výpise z banky aj daň, asi ti to zle vpísali, veď je ako uvádzaš 19% . Prosím ťa výšku dôchodku za celý rok resp. potvrdenie pýtať od koho od soc. poisťovne? Díky.
Timka1
28.02.10,18:29
Potvrdenie o vyplatenom dôchodku vydá na požiadanie Sociálna poisťovňa