papulisko
28.02.10,18:22
Viem, že sa už o autokredite popísalo veľa, ale nikde som nenašiel odpoveď na moju otázky:
- kúpené osobné vozidlo na autokredit, dohodnuté je splácanie v troch splátkach - raz ročne. otázka znie - DPH sa dá uplatniť hneď pri kúpe auta, alebo pri splatených splátkach vo výške splatenej DPH ?
- kúpené osobné vozidlo na autokredit, splátkový kalendár je dohodnutý na 36 mesiacov. otázka je rovnaká, DPH sa nárokuje pri kúpe vozidla, alebo podľa výšky splatených splátok ?
Ďakujem za odpovede
invest
28.02.10,18:19
Na osobné auto si DPH uplatniť nemôžeš
Rozalka
28.02.10,18:33
Prečo by sa nemohla uplatniť aj z osobného auta?


Pasuliatko, záleží od dokladov, ale predpokladám, že pri kúpe.
Autokredit je len spôsob úverovania.
invest
28.02.10,18:42
Ospravedlňujem sa, nezaregistrovala som zmenu od 1.1.2010. Nabudúce najskôr naštudujem zmenu v zákone
Rozalka
28.02.10,18:44
Nič v zlom, ja len, že zajtra je už 1.marca ..........
invest
28.02.10,18:53
Nič v zlom, ja len, že zajtra je už 1.marca ..........
nekupujeme auto každý deň ;), ale máš pravdu, keď niečo neviem na 100 % mám byť radšej ticho.
tuta
28.02.10,18:53
Nič v zlom, ja len, že zajtra je už 1.marca ..........

mimotemy
Máš pravdu Rozalka, zajtra je 1. marca a portál daňovej správy stále štrajkuje :)
Inga6
28.02.10,18:54
Ja som tuna riesila autokredit posledne dni, tak som celkom v obraze:).
Podla mojich znalosit a kusenosti si DPH mozes uplatnit v plnej vyske hned pri kupe auta a jeho zaradeni do pouzivania. Auto si normalne zaradis do majetku a odpises celu DPH.

Autokredit ako poskytnuty uver je uz bez DPH. Tam len splacas istinu z uveru, urok a ak mas aj poistne, tak aj to. Vsetko je uz bez DPH.

My sme sice kupovali auto este v roku 2008 ako uzitkove, ale platilo to tak, ako teraz .
Mali sme aj danovu kontrolu, aj kontrolu kvoli DPH a vsetko bolo OK.
Rozalka
28.02.10,19:57
mimotemy
Máš pravdu Rozalka, zajtra je 1. marca a portál daňovej správy stále štrajkuje :)

......... zato my musíme stíhať všetko načas!
papulisko
01.03.10,08:19
ďakujem za odpovede, keď to prešlo aj daňovou kontrolou aj kontrolou na DPH, tak by to malo byť v poriadku
papulisko
01.03.10,16:26
este jednu otazku mam k tomu, v pripade, ze je vozidlo na leasing, postupuje sa rovnako, alebo v tomto pripade je to tak, ze sa uplatnuje DPH zo zaplatenych splatok ? cize uplatnim tiez na zaciatku, alebo uplatnujem postupne pocas trvania leasingu ?
viem, ze to je mimo autokredit, ale v podstate to s tym suvisi :)
Rozalka
01.03.10,18:03
Pri lízingu si odpočítavaš DPH z prvej (veľkej) splátky podľa faktúry a ďalej postupuješ podľa splátkového kalendára.
papulisko
02.03.10,05:46
ďakujem, myslel som si, len som sa potreboval uistiť :)