Inuska17
28.02.10,18:56
Už viem, že evidenčný list dôch.poistenia treba do 3 dní zaslať do SP. Ale ak mám v ňom uvedený vymeriavací základ za január, za február ešte nemám urobené výplaty a pracovný pomer skončil 28.2.2010 mal by sa aj február dostať do vymeriavacieho základu? Tzn., že musím pracovníkovi urobiť aj do 3 dní výplatu za február až keď výplatný termín je 15.3.2010?
drobeceva
28.02.10,18:08
Už viem, že evidenčný list dôch.poistenia treba do 3 dní zaslať do SP. Ale ak mám v ňom uvedený vymeriavací základ za január, za február ešte nemám urobené výplaty a pracovný pomer skončil 28.2.2010 mal by sa aj február dostať do vymeriavacieho základu? Tzn., že musím pracovníkovi urobiť aj do 3 dní výplatu za február až keď výplatný termín je 15.3.2010?
ELDP vystúpených zamestnancov robím až po mesačnej uzávierke výplat. Robím to už roky tak, zatiaľ neboli zo strany SP žiadne výhrady. Ak by som chcela odovzdať do troch dní, musela by som výplaty robiť hneď. Nakoľko mzdy uzatvárame až po ukončení mesiaca na "vytýkačke", nie je to možné.
Timka1
28.02.10,18:12
Už viem, že evidenčný list dôch.poistenia treba do 3 dní zaslať do SP. Ale ak mám v ňom uvedený vymeriavací základ za január, za február ešte nemám urobené výplaty a pracovný pomer skončil 28.2.2010 mal by sa aj február dostať do vymeriavacieho základu? Tzn., že musím pracovníkovi urobiť aj do 3 dní výplatu za február až keď výplatný termín je 15.3.2010?

tiež som to už raz riešila na Sociálnej poisťovni, ukončený PP bol v priebehu mesiaca .... takže som nemohla ani náhodou ev. list odovzdať do 3 dní ..... keďže mzdy robíme až po skončení mesiaca, pracovníčka mi povedala, že sú radi ak zamestnávateľ ho dorúči do 30 dní, teda rešpektujú to, pretože je ix zamestnávateľov, ktorí si túto povinnosť vôbec nesplnia :)
Inuska17
01.03.10,17:08
ďakujem