sportik
28.02.10,20:10
V minulom roku bola znama vedena takmer cely rok na Urade prace, mala jeden prijem z dohody do 2.000 Sk. Je povinna podat danove priznanie? Ak ano, ktoreho typu?
Jej manzel bol cely rok vedeny tiez na Urade prace, nepoberal ziadnu davku. Iba prispevok na byvanie a zo socialky prispevok na lieky. Ma podat danove priznanie?
Xanti
28.02.10,19:11
V minulom roku bola znama vedena takmer cely rok na Urade prace, mala jeden prijem z dohody do 2.000 Sk. Je povinna podat danove priznanie? Ak ano, ktoreho typu?
Jej manzel bol cely rok vedeny tiez na Urade prace, nepoberal ziadnu davku. Iba prispevok na byvanie a zo socialky prispevok na lieky. Ma podat danove priznanie?
Ak známa mala z toho príjmu strhnutú daň tak sa oplatí podať lebo tá dan sa jej vráti.
Je to DP typ A.

Jej manžel nepodáva DP, nakoľko sociálne dávky nie sú zdaniteľnými príjmami.
Timka1
28.02.10,19:13
V minulom roku bola znama vedena takmer cely rok na Urade prace, mala jeden prijem z dohody do 2.000 Sk. Je povinna podat danove priznanie? Ak ano, ktoreho typu?
Jej manzel bol cely rok vedeny tiez na Urade prace, nepoberal ziadnu davku. Iba prispevok na byvanie a zo socialky prispevok na lieky. Ma podat danove priznanie?

1. známa nemusí podať DP ak jej príjem nepresiahol polovicu NČ 2012,85 €, ak však nemala podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa, daň jej strhavali z príjmu, preto by bolo dobré ak by podala DP typ A a daň by sa jej celá vrátila, ak mala podpísané vyhlásenie, nemala žiadnu daň, nemusí podávať

2.manžel - štátne sociálne dávky nie sú zdaniteľný príjem, a preto DP nepodáva
jeso
28.02.10,19:16
Xanti, Timka 1 ste riadne pohotoví ...
sportik
28.02.10,19:25
DAKUJEM.