svetlana4
28.02.10,20:20
Ahojte, chcem sa s Vami poradit, mozno sa uz niekto stretol s podobnym problemom. Manzel vlastni byt spolu s bratom- maju to na polovicu. V tom byte byvame zatial my, ale chceli by sme ho predat a vyplatit bratovi podiel. V case ked sa byt dedil, tak v byte neboli stierky ani ziadne rekonstrukcia-okna, jadro. Ma jeho brat narok na presnu polovicu zo sumy predaja bytu, aj ked sa nepricinil pri jeho rekonstrukcii ziadnym sposobom? Dakujem
Xanti
28.02.10,19:25
Ahojte, chcem sa s Vami poradit, mozno sa uz niekto stretol s podobnym problemom. Manzel vlastni byt spolu s bratom- maju to na polovicu. V tom byte byvame zatial my, ale chceli by sme ho predat a vyplatit bratovi podiel. V case ked sa byt dedil, tak v byte neboli stierky ani ziadne rekonstrukcia-okna, jadro. Ma jeho brat narok na presnu polovicu zo sumy predaja bytu, aj ked sa nepricinil pri jeho rekonstrukcii ziadnym sposobom? Dakujem
Nie nemá nárok na presnú polovicu, treba zavolať znalca aby ohodnotil byt teraz a určil aká by bola jeho hodnota keby sa nebola urobila rekonštrukcia.

Ak by švagor chcel presnú polovicu, tak by musel zaplatiť presne polovicu vynaložených prostriedkov na upravu a zhodnotenie bytu.

Mali ste súhlas švagra s prerábkou? Je vlastník mal právo o takom čosi rozhodovať.
Petra Nová
28.02.10,19:25
Ahojte, chcem sa s Vami poradit, mozno sa uz niekto stretol s podobnym problemom. Manzel vlastni byt spolu s bratom- maju to na polovicu. V tom byte byvame zatial my, ale chceli by sme ho predat a vyplatit bratovi podiel. V case ked sa byt dedil, tak v byte neboli stierky ani ziadne rekonstrukcia-okna, jadro. Ma jeho brat narok na presnu polovicu zo sumy predaja bytu, aj ked sa nepricinil pri jeho rekonstrukcii ziadnym sposobom? Dakujem
Určite má. Ty budeš žiadať náhradu za stierky a okná a brat zas polovicu obvyklého nájomného za užívanie bytu. Vzájomný rozdiel si vyrovnáte;)
Stanislav 1975
28.02.10,19:35
Nie nemá nárok na presnú polovicu, treba zavolať znalca aby ohodnotil byt teraz a určil aká by bola jeho hodnota keby sa nebola urobila rekonštrukcia.

Ak by švagor chcel presnú polovicu, tak by musel zaplatiť presne polovicu vynaložených prostriedkov na upravu a zhodnotenie bytu.

Mali ste súhlas švagra s prerábkou? Je vlastník mal právo o takom čosi rozhodovať.

Xanti, ja teraz súhlasím skor s petrou,si tiež myslím že má nárok na presnú polovicu,ak sa pred tým nedohodli inak...
Xanti
28.02.10,19:40
Xanti, ja teraz súhlasím skor s petrou,si tiež myslím že má nárok na presnú polovicu,ak sa pred tým nedohodli inak...
Ja medzi mojím a Petriným príspevkom veľký rozdiel nevidím, akurát ja som nespomenula nájomné....

Skús si to Stanko prečítať ešte raz....:D
Stanislav 1975
28.02.10,19:43
Ja medzi mojím a Petriným príspevkom veľký rozdiel nevidím, akurát ja som nespomenula nájomné....

Skús si to Stanko prečítať ešte raz....:D

Ja tam práve vidím úplny rozdiel-ty píšeš niečo o tom aby znalec určil hodnotu bytu pred stierkou :rolleyes::rolleyes::rolleyes:a petra naopak, že má nárok na polovičku-diametrálny rozdiel...-a nieže to teraz upravíš...:cool:
Xanti
28.02.10,19:44
Ak by švagor chcel presnú polovicu, tak by musel zaplatiť presne polovicu vynaložených prostriedkov na upravu a zhodnotenie bytu.


Ja tam práve vidím úplny rozdiel-ty píšeš niečo o tom aby znalec určil hodnotu bytu pred stierkou :rolleyes::rolleyes::rolleyes:a petra naopak, že má nárok na polovičku-diametrálny rozdiel...-a nieže to teraz upravíš...:cool:
Si si istý že to je opak? :D:D:D:Dmimotemy

Stano čítaj celé moje príspevky, nie len prvé dva riadky :D:D:D:D ale pekne som sa pobavila.
svetlana4
28.02.10,19:46
suhlas na papieri nemame, vedel o vsetkom, co sme chceli prerabat
Stanislav 1975
28.02.10,19:48
Si si istý že to je opak? :D:D:D:Dmimotemy

Stano čítaj celé moje príspevky, nie len prvé dva riadky :D:D:D:D ale pekne som sa pobavila.

samozrejme že opak- švagor nič nemusí doplácať za stierku,žiadny odhadca pred a po rekonštrukcii-proste má nárok teraz hned na polovičku a basta...a čo keď tá stierka napr.znížila cenu bytu?Nie každý chce rekonštruovaný byt, takže vobec nieje isté, že zvýšil cenu bytu...
svetlana4
28.02.10,19:48
brat zas polovicu obvyklého nájomného za užívanie bytu - nerozumiem, od nas?
Xanti
28.02.10,19:49
Určite má. Ty budeš žiadať náhradu za stierky a okná a brat zas polovicu obvyklého nájomného za užívanie bytu. Vzájomný rozdiel si vyrovnáte;)


samozrejme že opak- švagor nič nemusí doplácať za stierku,žiadny odhadca pred a po rekonštrukcii-proste má nárok teraz hned na polovičku a basta...a čo keď tá stierka napr.znížila cenu bytu?Nie každý chce rekonštruovaný byt, takže vobec nieje isté, že zvýšil cenu bytu...
Joj Stano zamotal si sa , ved aj Petra píše o náhrade, nielen ja. Prosím čítaj, nedomýšlaj si. mimotemy
svetlana4
28.02.10,19:50
tak tato odpoved sa mi nepaci :-)) ja chcem aj dorovnavku, to patri k prispevku :Stanislav 1975
samozrejme že opak- švagor nič nemusí doplácať za stierku,žiadny odhadca pred a po rekonštrukcii-proste má nárok teraz hned na polovičku a basta...a čo keď tá stierka napr.znížila cenu bytu?Nie každý chce rekonštruovaný byt, takže vobec nieje isté, že zvýšil cenu bytu...
Stanislav 1975
28.02.10,19:50
brat zas polovicu obvyklého nájomného za užívanie bytu - nerozumiem, od nas?

Nie nie,to petra myslela obrazne- žiadne doplatky,nič- presne si to dáte na polku a hotovo...
Stanislav 1975
28.02.10,19:51
Joj Stano zamotal si sa , ved aj Petra píše o náhrade, nielen ja. Prosím čítaj, nedomýšlaj si. mimotemy

Petra to myslela ironicky- o tom nájomnom-žiadna dorovnávka...
Petra Nová
28.02.10,19:51
brat zas polovicu obvyklého nájomného za užívanie bytu - nerozumiem, od nas?

A prečo nie? Veď ste bývali aj v jeho byte.
Xanti
28.02.10,19:52
brat zas polovicu obvyklého nájomného za užívanie bytu - nerozumiem, od nas?
No áno lebo ste užívali aj jeho polovicu bytu, a má právo na zaplatenie polovice nájomného. Teda vy ste užívali byt, platili ste energie a podobne. Ale keby si taký byt dala do prenájmu, tak získaš dajme tomu do vačku 100 eur, tak švagor by mal nárok na 50 € lebo je vlastníkom polovice.

Ale tiež mal platiť polovicu nákladov na rekonštrukciu. Tak by mal nárok na presnú polovicu hodnoty bytu.
Stanislav 1975
28.02.10,19:52
Petra to myslela ironicky- o tom nájomnom-žiadna dorovnávka...

keby oni chceli za stierku-ja by som chcel za nájom, chápeš xanti?
Xanti
28.02.10,19:54
keby oni chceli za stierku-ja by som chcel za nájom, chápeš xanti?
Jaaaaaaj Stanko,
sorry ale rekonštrukcia bytu výjde na 16 000 euro, myslím že ten rozdiel v tej polovici nájomného a v polovici ceny rekonštrukcie bude dosť markantný nemyslíš?
svetlana4
28.02.10,19:55
A prečo nie? Veď ste bývali aj v jeho byte.
nielen v jeho byte, iba v polovicke :-) ale on neplatil najomne ani energie ani dan, nic...
Xanti
28.02.10,19:56
No áno lebo ste užívali aj jeho polovicu bytu, a má právo na zaplatenie polovice nájomného. Teda vy ste užívali byt, platili ste energie a podobne. Ale keby si taký byt dala do prenájmu, tak získaš dajme tomu do vačku 100 eur, tak švagor by mal nárok na 50 € lebo je vlastníkom polovice.

Ale tiež mal platiť polovicu nákladov na rekonštrukciu. Tak by mal nárok na presnú polovicu hodnoty bytu.


nielen v jeho byte, iba v polovicke :-) ale on neplatil najomne ani energie ani dan, nic...
Ved tu ti to vysvetlujem.

Keby ste byt prenajali, tak tvoj švagor má z toho peniaze a tiež by neplatil energie.
Stanislav 1975
28.02.10,19:57
Jaaaaaaj Stanko,
sorry ale rekonštrukcia bytu výjde na 16 000 euro, myslím že ten rozdiel v tej polovici nájomného a v polovici ceny rekonštrukcie bude dosť markantný nemyslíš?

to je dosť diskutabilné, nevieme kolko tam oni sami bývali a pod-ja na švagrovom mieste by som trval na presnej polovičke, ak by sme pred tým neboli dohodnutý inak-však ked mám byt ktorý mam len na polku,tak budem opatrný s nejakými vačšími investíciami(keď viem,že moja je len polka), nie?;)
Petra Nová
28.02.10,19:57
keby oni chceli za stierku-ja by som chcel za nájom, chápeš xanti?
mimotemy Tééda Stanko, máš ma prečítanú:D
svetlana4
28.02.10,19:59
Ved tu ti to vysvetlujem.

Keby ste byt prenajali, tak tvoj švagor má z toho peniaze a tiež by neplatil energie.
Ja rozumiem, my sa len tomu chceme vyhnut, a nejak mu vysvetlit, ze mu nedame polovicu, co uz teraz vieme, ze bude problem.
Stanislav 1975
28.02.10,19:59
mimotemy Tééda Stanko, máš ma prečítanú:D

šak nenadarmo som vyštudoval za dochtora...:D:D:D
Xanti
28.02.10,20:00
Ja rozumiem, my sa len tomu chceme vyhnut, a nejak mu vysvetlit, ze mu nedame polovicu, co uz teraz vieme, ze bude problem.
Aký veľký byt máte?
Ako dlho ste tam bývali?
Za akú cenu šli nájmy bytov vo vašom okolí?

A koľko ste zaplatili na rekonštrukciu?

Potom sa pohneme dalej.
Stanislav 1975
28.02.10,20:01
Ja rozumiem, my sa len tomu chceme vyhnut, a nejak mu vysvetlit, ze mu nedame polovicu, co uz teraz vieme, ze bude problem.

svetlanka,ale ked ste vedeli,že vaša je len polka a robili ste vačšiu rekonštrukciu,prečo ste sa so švagrom nedohodli písomne alebo tak nejak?
Petra Nová
28.02.10,20:01
šak nenadarmo som vyštudoval za dochtora...:D:D:D
Na univerzite v Trenčíne? :D
Stanislav 1975
28.02.10,20:04
Na univerzite v Trenčíne? :D

taký istý dochtor z Trenčína, jak z Bratislavy-papír jak papír...:D:D:D
svetlana4
28.02.10,20:05
Aký veľký byt máte?
Ako dlho ste tam bývali?
Za akú cenu šli nájmy bytov vo vašom okolí?

A koľko ste zaplatili na rekonštrukciu?

Potom sa pohneme dalej.
Je to troj-iz. 77 m2, byvame 7 rok, predtym ich rodičia, na papieri o dedicstve je ze jeden druhemu vyplatia 200 tis SK pri ponechani bytu tomu druhemu, tak bol robeny vtedy odhad, len od chce teraz 750 000,- rekonstrukcia vysla do 150 000,-
Stanislav 1975
28.02.10,20:07
Je to troj-iz. 77 m2, byvame 7 rok, predtym ich rodičia, na papieri o dedicstve je ze jeden druhemu vyplatia 200 tis SK pri ponechani bytu tomu druhemu, tak bol robeny vtedy odhad, len od chce teraz 750 000,- rekonstrukcia vysla do 150 000,-

To vidím,že z tohto bude súd- lebo určite nebude švagor brať tých 200.000tisíc a ani naopak...
Xanti
28.02.10,20:10
Je to troj-iz. 77 m2, byvame 7 rok, predtym ich rodičia, na papieri o dedicstve je ze jeden druhemu vyplatia 200 tis SK pri ponechani bytu tomu druhemu, tak bol robeny vtedy odhad, len od chce teraz 750 000,- rekonstrukcia vysla do 150 000,-
No trebalo predtým vyplatiť, má nárok na polovicu ceny bytu po zohľadnení vašej rekonštrukcie a toho 7 ročného nájmu polovice bytu.

Ale pri tom nájme by som polemizovala, lebo keby tam nikto nebýval tak by aj on mal náklady a podnájomníci cudzí by mohli zdevastovať byt, tak sa aj jeho majetok zhodnotil. Takže by som mu navrhla dohodu ...

cena bytu napr. 1550 000 sk - 150 000 sk rekonštrukcia = 1 400 000 sk,

Z toho polovica jemu teda 700 000 a vám druhá polovica + za rekonštrukciu takže vy by ste mali 850 000 sk.

Určite ho neodbiješ 200 000 sk.
svetlana4
28.02.10,20:10
To vidím,že z tohto bude súd- lebo určite nebude švagor brať tých 200.000tisíc a ani naopak...
To sme si vedomi, ze nezoberie 200 tis, tak sme mu ponukli 700, ani to neprešlo.
Xanti
28.02.10,20:12
To sme si vedomi, ze nezoberie 200 tis, tak sme mu ponukli 700, ani to neprešlo.
Nemôžeš mu niečo ponúkať dopredu. Čo ak predáte byt za 1200 000 a ty sa zaviažeš, že dáš švagrovi 700 000 ... dnes sa moc byty nepredávajú a s cenami sa ide dole.

Určite by som nenúkala pevnú sumu ale podiel.
svetlana4
28.02.10,20:15
Nemôžeš mu niečo ponúkať dopredu. Čo ak predáte byt za 1200 000 a ty sa zaviažeš, že dáš švagrovi 700 000 ... dnes sa moc byty nepredávajú a s cenami sa ide dole.

Určite by som nenúkala pevnú sumu ale podiel.
No, nad tym sme uz premyslali, lenze sme sa najnovsie dozvedeli, ze on nam by dal polovicu z bytu, no este netusime akym odhadom a byt nechce predavat, chce si ho nechat. Ale neda nam nic navyse.
Stanislav 1975
28.02.10,20:15
Nemôžeš mu niečo ponúkať dopredu. Čo ak predáte byt za 1200 000 a ty sa zaviažeš, že dáš švagrovi 700 000 ... dnes sa moc byty nepredávajú a s cenami sa ide dole.

Určite by som nenúkala pevnú sumu ale podiel.

ale oni ho gabika asi nechcú predať,hmhm-len chcú mať byt celý na seba...-si myslím...
svetlana4
28.02.10,20:19
ale oni ho gabika asi nechcú predať,hmhm-len chcú mať byt celý na seba...-si myslím...
Uhadol si, to bol pôvodny zamer, ale kedze sme sa dozvedeli o tom, ze on malo nechce a my nechceme len polovicu, tak radsej ho predat a rozdelit sa nejak rozumne, no ako som pisala predtym, on ten byt odmieta predat....no je to trosku zamotane.
Stanislav 1975
28.02.10,20:21
Uhadol si, to bol pôvodny zamer, ale kedze sme sa dozvedeli o tom, ze on malo nechce a my nechceme len polovicu, tak radsej ho predat a rozdelit sa nejak rozumne, no ako som pisala predtym, on ten byt odmieta predat....no je to trosku zamotane.

no to je svetlanka dosť zamotané, nie trochu:mad:,podla mňa ho bez jeho súhlasu asi nepredáte-neviem,ale tu fakt to chce dohodu a ústretovosť z oboch strán...inak,fakt zostáva len súd na pekných pár rokov...
Petra Nová
28.02.10,20:24
Teraz už vážne. Byt bude predávať tak Tvoj manžel, ako aj jeho brat, na základe kúpnej zmluvy. Z dohodnutej kúpnej ceny má brat nárok na polovicu, t.j. vo veľkosti jeho vlastníckeho podielu. Takže to nie je vecou Vašej vôle, či mu dáte celú polovicu alebo nie. Kupujúci bude povinný zaplatiť bratovi presnú polovicu na jeho účet alebo keš a brat mu je na požiadanie povinný vydať písomné potvrdenie, že kúpnu cenu od neho prijal.
O rozsahu rekonštrukcie bytu ste sa mali dohodnúť. On na ňu neprispel a preto de facto s ňou nesúhlasil. A faktom je tiež, že kúpnu cenu tá rekonštrukcia vôbec nemusela zvýšiť. Naopak Vy ste užívali byt celý bez toho, žeby brat dostával za to protihodnotu. Takže netreba mať veľké oči.
Evanka
28.02.10,20:24
ale oni ho gabika asi nechcú predať,hmhm-len chcú mať byt celý na seba...-si myslím...

Je to priamo uvedené v úvode


V tom byte byvame zatial my, ale chceli by sme ho predat a vyplatit bratovi podiel.
Xanti
28.02.10,20:25
No, nad tym sme uz premyslali, lenze sme sa najnovsie dozvedeli, ze on nam by dal polovicu z bytu, no este netusime akym odhadom a byt nechce predavat, chce si ho nechat. Ale neda nam nic navyse.
Zaujímavé,
no na súdoch prerobíte aj gate. Tak by som ho upozornila na to, že si okna plastové vymontujem (u rčite nejaký susedia menia okná, dovliekla by som to pred byt aby uveril, že to myslím vážne a ak by to nezabralo tak by som fakt tie okná vymenila a chcela polovicu hodnoty bytu. Stierky sa tiež dajú oškrabať alebo znehodnotiť ...

Ale to je krajné riešenie, treba sa skúsiť dohodnúť.
svetlana4
28.02.10,20:26
no to je svetlanka dosť zamotané, nie trochu:mad:,podla mňa ho bez jeho súhlasu asi nepredáte-neviem,ale tu fakt to chce dohodu a ústretovosť z oboch strán...inak,fakt zostáva len súd na pekných pár rokov...
On nam neda suhlas na to určite, to vieme, a on sa chce dohodnut, ale dohoda ma byt taka, aby to vyhovovalo hlavne jemu..... preto som sem pisala, ci niekto nema aj taku skusenost, nech mam cim argumentovat. Nechceme to riesit cez pravnikov, aj ked vztahy v rodine to narusi asi tak ci tak...a dakujem vsetkym za prispevky.
Stanislav 1975
28.02.10,20:27
Zaujímavé,
no na súdoch prerobíte aj gate. Tak by som ho upozornila na to, že si okna plastové vymontujem (u rčite nejaký susedia menia okná, dovliekla by som to pred byt aby uveril, že to myslím vážne a ak by to nezabralo tak by som fakt tie okná vymenila a chcela polovicu hodnoty bytu. Stierky sa tiež dajú oškrabať alebo znehodnotiť ...

Ale to je krajné riešenie, treba sa skúsiť dohodnúť.

:eek::eek::eek: ale xanti,toto nemyslíš vážne...:eek::eek::eek:
Evanka
28.02.10,20:27
V každom prípade bude potrebné urobiť súdnoznalecký odhad. A zdá sa, že sa dohodnete len veľmi ťažko bez súdneho pojednávania.
Petra Nová
28.02.10,20:27
Zaujímavé,
no na súdoch prerobíte aj gate. Tak by som ho upozornila na to, že si okna plastové vymontujem (u rčite nejaký susedia menia okná, dovliekla by som to pred byt aby uveril, že to myslím vážne a ak by to nezabralo tak by som fakt tie okná vymenila a chcela polovicu hodnoty bytu. Stierky sa tiež dajú oškrabať alebo znehodnotiť ...

Ale to je krajné riešenie, treba sa skúsiť dohodnúť.
:eek:
svetlana4
28.02.10,20:29
Zaujímavé,
no na súdoch prerobíte aj gate. Tak by som ho upozornila na to, že si okna plastové vymontujem (u rčite nejaký susedia menia okná, dovliekla by som to pred byt aby uveril, že to myslím vážne a ak by to nezabralo tak by som fakt tie okná vymenila a chcela polovicu hodnoty bytu. Stierky sa tiež dajú oškrabať alebo znehodnotiť ...

Ale to je krajné riešenie, treba sa skúsiť dohodnúť.
:-))) super, to sa mi paci.
Xanti
28.02.10,20:30
:eek::eek::eek: ale xanti,toto nemyslíš vážne...:eek::eek::eek:
Ved píšem, že krajné riešenie. :D:D:D:D
Šak hádam susedovi nezabránim postaviť si na záhrade sklenník . :D

Podľa mňa bola chyba, že si nevyporiadali podiely hned na začiatku, a že prerábali byt sami . Bez súhlasu druhého spoluvlastníka.

Takto budú v strate, lebo sa to naozaj nezohladní. A tiež je pravda, ak kúpim byt za milion a investujem do rekonštrukcie 500 000 sk .. tak neni nikde napísané, že byt predám za 2 miliony ale môže sa kludne stať, že trh a situácia ma donúti predať za 1,2 mil a budem v strate. (ceny sú v SK ):D
svetlana4
28.02.10,20:31
Teraz už vážne. Byt bude predávať tak Tvoj manžel, ako aj jeho brat, na základe kúpnej zmluvy. Z dohodnutej kúpnej ceny má brat nárok na polovicu, t.j. vo veľkosti jeho vlastníckeho podielu. Takže to nie je vecou Vašej vôle, či mu dáte celú polovicu alebo nie. Kupujúci bude povinný zaplatiť bratovi presnú polovicu na jeho účet alebo keš a brat mu je na požiadanie povinný vydať písomné potvrdenie, že kúpnu cenu od neho prijal.
O rozsahu rekonštrukcie bytu ste sa mali dohodnúť. On na ňu neprispel a preto de facto s ňou nesúhlasil. A faktom je tiež, že kúpnu cenu tá rekonštrukcia vôbec nemusela zvýšiť. Naopak Vy ste užívali byt celý bez toho, žeby brat dostával za to protihodnotu. Takže netreba mať veľké oči.
Ved toho sa aj bojim, ze to takto dopadne. Pol na pol - on odide vysmiaty, a my sa napijeme vody.
Stanislav 1975
28.02.10,20:31
On nam neda suhlas na to určite, to vieme, a on sa chce dohodnut, ale dohoda ma byt taka, aby to vyhovovalo hlavne jemu..... preto som sem pisala, ci niekto nema aj taku skusenost, nech mam cim argumentovat. Nechceme to riesit cez pravnikov, aj ked vztahy v rodine to narusi asi tak ci tak...a dakujem vsetkym za prispevky.

no bohužial nebudete sami, komu sa naštrbia vzťahy rodine-takéto spory o dedičstvo naštrbili vzťahy v 90% slovenských rodinách- dedičstvo je zabijak rodiny a dobrých rodinných vzťahov...
Stanislav 1975
28.02.10,20:34
Zaujímavé,
no na súdoch prerobíte aj gate. Tak by som ho upozornila na to, že si okna plastové vymontujem (u rčite nejaký susedia menia okná, dovliekla by som to pred byt aby uveril, že to myslím vážne a ak by to nezabralo tak by som fakt tie okná vymenila a chcela polovicu hodnoty bytu. Stierky sa tiež dajú oškrabať alebo znehodnotiť ...

Ale to je krajné riešenie, treba sa skúsiť dohodnúť.

mimotemy gabika teraz si ťa predstavujem ako búraš jadro, krompáčom ničíš stierku, a búraš plastové okná...:D:D:D
Evanka
28.02.10,20:35
:-))) super, to sa mi paci.
Ak sa ti to riešenie skutočne páči, tak celkom chápem, prečo sa neviete rozumne dohodnúť.
svetlana4
28.02.10,20:36
no bohužial nebudete sami, komu sa naštrbia vzťahy rodine-takéto spory o dedičstvo naštrbili vzťahy v 90% slovenských rodinách- dedičstvo je zabijak rodiny a dobrých rodinných vzťahov...
a ked si predstavim, ze ja som do tohto bytu ist nechcela, len svokrovci chceli pre nas to "najlepsie" a teraz toto tak mi je na grcanie.
Xanti
28.02.10,20:37
mimotemy gabika teraz si ťa predstavujem ako búraš jadro, krompáčom ničíš stierku, a búraš plastové okná...:D:D:D
A vieš aká je to pasia ked vezmeš obrovskú sekeru a mlátiš do steny kým za pol hodku nepadne ...
by si neveril toto som robila roku pána 2008 :D:D:D:D

Aj strach som mala že okná pomlátim. A stierky joj... prečo krompáčom? Stačí mazlavé mydlo pôjde to pekne dole :D:D:D:D:D mimotemy
Stanislav 1975
28.02.10,20:40
A vieš aká je to pasia ked vezmeš obrovskú sekeru a mlátiš do steny kým za pol hodku nepadne ...
by si neveril toto som robila roku pána 2008 :D:D:D:D

Aj strach som mala že okná pomlátim. A stierky joj... prečo krompáčom? Stačí mazlavé mydlo pôjde to pekne dole :D:D:D:D:D mimotemy

Fúha, ty si nejako moc militantná...sa začínam ťa aj báť pomaly...:D
Xanti
28.02.10,20:41
Fúha, ty si nejako moc militantná...sa začínam ťa aj báť pomaly...:D
A to sa ma ešte nebojíš?:D:D:D:D

Ináč by ma urvalo, prerobiť si byt a potom ho ničiť. Hlavne ak by to bola moja vlastná práca.
Stanislav 1975
28.02.10,20:42
a ked si predstavim, ze ja som do tohto bytu ist nechcela, len svokrovci chceli pre nas to "najlepsie" a teraz toto tak mi je na grcanie.

Svetlanka, to už asi patrí k životu:mee::mad:,ja neviem ale niekedy je lepšie zomrieť chudobný a nič nemať a aspoň zomrieť s pocitom, že sa aspoň kvoli majetku deti navzájom nepozabíjaju...
svetlana4
28.02.10,20:44
Ak sa ti to riešenie skutočne páči, tak celkom chápem, prečo sa neviete rozumne dohodnúť.
ale tom som pisala aj s tym smajlom, tak samozrejme,ze to nie je realne, len sa mi to ako na odlahcenie situacie celkom pozdavalo. No .... je to Vas nazor.
svetlana4
28.02.10,20:47
Svetlanka, to už asi patrí k životu:mee::mad:,ja neviem ale niekedy je lepšie zomrieť chudobný a nič nemať a aspoň zomrieť s pocitom, že sa aspoň kvoli majetku deti navzájom nepozabíjaju...
sväta pravda, len moj muz nejak svojho brata nemusi s tym jeho postojom, tak som hladala rozumne riesenie, aby nebol hriech v rodine.
svetlana4
28.02.10,20:55
sväta pravda, len moj muz nejak svojho brata nemusi s tym jeho postojom, tak som hladala rozumne riesenie, aby nebol hriech v rodine.
... a potom dam vediet ako sme dopadli.
Stanislav 1975
28.02.10,20:57
... a potom dam vediet ako sme dopadli.

daj daj svetlanka, ale ružovo to moc nevidím...:mad:
Oliwa
03.03.10,21:01
Je to troj-iz. 77 m2, byvame 7 rok, predtym ich rodičia, na papieri o dedicstve je ze jeden druhemu vyplatia 200 tis SK pri ponechani bytu tomu druhemu, tak bol robeny vtedy odhad, len od chce teraz 750 000,- rekonstrukcia vysla do 150 000,-

Čo by si povedala na takýto návrh :(: umožniť manželovmu bratovi, aby teraz on býval 7 rokov v byte po svojich rodičoch. A môže doňho investovať 150 000,- resp. 5 000,- € na ďalšiu rekonštrukciu.
On Vám nebude platiť žiadne nájomné /rovnako ako ste neplatili Vy jemu/ a nebude užívať polovicu bytu, ktorá patrí Vám. No a po tých 7 rokoch si budete fifty-fifty a nič nebude brániť tomu, aby ste sa dohodli :) - s vyplatením na polovicu, alebo s predajom bytu a potom vyplatením na polovicu.
Že nereálne? Mimochodom, kde býva/l/ doteraz ten brat? A ako k tomu bývaniu prišiel, resp. z čoho si ho zadovážil? Z vlastných prostriedkov?
Neviem si predstaviť, koľko môže trvať vyriešenie sporu o byt súdnou cestou. Žeby aj 7 rokov?
No takto by ste aspoň rozišli v dobrom...
Alebo skúste mediátora - ale pozor, ten berie tuším 600 Sk/hod..., pardon, teda 20 € - alebo možno má každý svoju taxu - netuším...

P.S. Nerob iným, čo nechceš, aby robili Tebe. ;)
Alebo ako hovorí Petra Nová - dovolím si citovať "Dopraj iným toľko spravodlivosti, koľko jej požaduješ pre seba". ;)
Petra Nová
03.03.10,22:59
Pre Oliwu:

To ocenenie nie je za citáciu môjho podpisu;). ale za netradičnú formu vyrovnania, ktorú si navrhla. Skutočne sa mi veľmi pozdáva.:)
Oliwa
04.03.10,00:20
Veď hej, ale keby bol život taký jednoduchý a každý by sa s každým dohodol :):):), čo by potom robili všetci advokáti, obhajcovia, sudcovia, notári, mediátori, exekútori, prokurátori, a iní -tori, t.j. celá obec právnická, keby prišla o klientelu? :(:mad::mee:
Myslím, že najbližších 1000 rokov im to nehrozí...