mufol
28.02.10,22:30
Ahojte,

často chodím okolo parkoviska ktoré ma zaujalo dvoma extremami.

Od Pondelka do Piatka je uplne natrieskané, čo jeden vyparkuje 3 čakajú na zaparkovanie. V Sobotu a Neďeľu je uplne prazdne, až tak láka na zorganizovanie podujatia. Pritom ide o parkovisko na dost frekventovanom mieste.

Parkovisko patrí mestu. Chcel by som tam zorganizovať burzu, toho typu vyvesia sa letáky, da sa do inzercie oznam.... atd.

Burza by sa dala zorganizovať i bez oficialít , tomu verím no nechcem to tak .

Potrebujem na to živnosť ? Alebo stačí potvrdenie od mesta?
Má niekto s podobným skusenosť, čo k tomu treba, problémy s tým súvisiace a pod?


Neide mi o zisk, /prípadne ten by bol druhoradý - a smiešny :)/ ale zorganizovanie a využitie parkoviska.

Prípadne ak by chcel niekto isť do toho so mnou info. cez SS.

diki
profesional
02.03.10,12:45
Mozes sa dohodnut s obcou resp. mestom ze to bude pod ich hlavickou a ty to pre nich zorganizujes na zaklade mandatnej zmluvy kde tvojou odmenou bude posiel na zisku z podujatia.
mufol
05.03.10,09:57
Mozes sa dohodnut s obcou resp. mestom ze to bude pod ich hlavickou a ty to pre nich zorganizujes na zaklade mandatnej zmluvy kde tvojou odmenou bude posiel na zisku z podujatia.
Ahoj,

prosím ta, teda predpokladám že na uzatvorenie mandátnej zmluvy musím byť živnostníkom. Mýlim sa?
Predpokladám to i z toho, že tu na porade som našiel článok kde sa riešilo daňové priznanie myslím, zo zisku z mandátnej zmluvy.

ďakujem
profesional
05.03.10,15:54
Ano, v takomto pripade musis mat zivnost.
Majka
03.11.11,07:42
prosim vas,ako je to s organizovanim burzy satstva v neziskovych organizaciach? ked Neziskova organizacia chce zorganizovat burzu nepotrebneho satstva kt. prijala od dobrovolnikov.... Je potrebne sa niekde registrovat? Oznamit? dakujem.