MiroslavP.
01.03.10,06:53
Chcem sa spytat, dali sme si jednej spolocnosti zalozit sro-čku. Aké sú ďalšie kroky po jej založení. Treba ísť ešte na nejaké úrady (zdravotná, sociálna..)? Dík
zalobaba
01.03.10,06:18
Chcem sa spytat, dali sme si jednej spolocnosti zalozit sro-čku. Aké sú ďalšie kroky po jej založení. Treba ísť ešte na nejaké úrady (zdravotná, sociálna..)? Dík


Zlá spoločnosť, ktorá ti toto nevysvetlila. Zlý prístup zakladateľov, ktorí sa o toto zaujímajú až po vzniku spoločnosti.:(
MatoB
01.03.10,18:32
Zlá spoločnosť, ktorá ti toto nevysvetlila. Zlý prístup zakladateľov, ktorí sa o toto zaujímajú až po vzniku spoločnosti.:(


Hmmmmm zalobaba ukaz mi spolocnost ktora sa zaobera zakladanim firiem ktora ti toto vysvetli. Ja som si tiez daval zakladat srocku mam pocit asi najznamejsou firmou na slovensku zaoberajucou sa zakladanim srociek firmu mi zalozili ani som o tom nevedel papiere zivnosti vypisy... mi poslali len doporucene postou zadny mail, telefonat nic. Mam taky pocit ze o to sa ma kazdy zaujimat este pred tym ako zaklada firmu.
Takto ak si v tej firme konatelom a spolocnikom a nikde nerobis staci ist len do zdravotnej. A co sa tyka srocky staci poslat (aj postou) ziadost o registraciu DIC + kopiu vypisu z OR ak ti to ta firma nezaregistruje. To jest vsetko najdi si uz len uctovnicku/a a ta (mozno) bude robit vsetko za teba.
ludex
01.03.10,18:46
Re: sro-čka založená, čo teraz?

:)Už len zarábať tie milióny,čo sa válajú po zemi! :)
Economic
02.03.10,08:09
Hmmmmm zalobaba ukaz mi spolocnost ktora sa zaobera zakladanim firiem ktora ti toto vysvetli. Ja som si tiez daval zakladat srocku mam pocit asi najznamejsou firmou na slovensku zaoberajucou sa zakladanim srociek firmu mi zalozili ani som o tom nevedel papiere zivnosti vypisy... mi poslali len doporucene postou zadny mail, telefonat nic. Mam taky pocit ze o to sa ma kazdy zaujimat este pred tym ako zaklada firmu.
Takto ak si v tej firme konatelom a spolocnikom a nikde nerobis staci ist len do zdravotnej. A co sa tyka srocky staci poslat (aj postou) ziadost o registraciu DIC + kopiu vypisu z OR ak ti to ta firma nezaregistruje. To jest vsetko najdi si uz len uctovnicku/a a ta (mozno) bude robit vsetko za teba.

Existujú veru aj spoločnosti, ktoré to všetko nielenže vysvetlia, ale aj napríklad daňovú registráciu zabezpečia, či už cez JKM alebo osobne. Ako aj poskytnú všetky potrebné info pri začiatkoch.
Zoltán Kovács
02.03.10,08:14
Ďalšou otázkou je, či objednávka založenia sro bola na klúč, teda aj s registráciou na DÚ, alebo len po OR.
zalobaba
02.03.10,08:16
Hmmmmm zalobaba ukaz mi spolocnost ktora sa zaobera zakladanim firiem ktora ti toto vysvetli. Ja som si tiez daval zakladat srocku mam pocit asi najznamejsou firmou na slovensku zaoberajucou sa zakladanim srociek firmu mi zalozili ani som o tom nevedel papiere zivnosti vypisy... mi poslali len doporucene postou zadny mail, telefonat nic. Mam taky pocit ze o to sa ma kazdy zaujimat este pred tym ako zaklada firmu.
Takto ak si v tej firme konatelom a spolocnikom a nikde nerobis staci ist len do zdravotnej. A co sa tyka srocky staci poslat (aj postou) ziadost o registraciu DIC + kopiu vypisu z OR ak ti to ta firma nezaregistruje. To jest vsetko najdi si uz len uctovnicku/a a ta (mozno) bude robit vsetko za teba.

Veď práve to je tá chyba..... "najznámejšia fi na Slovensku"...... ja mám radšej individuálny prístup...... smerom ku mne aj smerom k mojim zákazníkom
profesional
02.03.10,12:50
No, urcite ta caka registracia na danovom urade. Co sa tyka ostatnych papierov, zavisi to od toho co konkretne, kde a ako ma ta s.r.o.-cka robit.
Economic
02.03.10,14:04
Hmmmmm zalobaba ukaz mi spolocnost ktora sa zaobera zakladanim firiem ktora ti toto vysvetli. Ja som si tiez daval zakladat srocku mam pocit asi najznamejsou firmou na slovensku zaoberajucou sa zakladanim srociek firmu mi zalozili ani som o tom nevedel papiere zivnosti vypisy... mi poslali len doporucene postou zadny mail, telefonat nic. Mam taky pocit ze o to sa ma kazdy zaujimat este pred tym ako zaklada firmu.
Takto ak si v tej firme konatelom a spolocnikom a nikde nerobis staci ist len do zdravotnej. A co sa tyka srocky staci poslat (aj postou) ziadost o registraciu DIC + kopiu vypisu z OR ak ti to ta firma nezaregistruje. To jest vsetko najdi si uz len uctovnicku/a a ta (mozno) bude robit vsetko za teba.

Už len zdôrazním tú registráciu na DÚ urobiť do 30 dní od zápisu spoločnosti. Inak hrozí pokuta. Na zdravotnej a sociálnej poisťovni sa prihlasuje firma a následne pracovníci až vtedy, keď má zamestnancov . Pokiaľ zamestnanci nie sú, netreba sa tam registrovať.
MiroslavP.
03.03.10,12:38
Dakujem toto som chcel vediet. Firma zatial nebude mat zamestnancov, budeme len konatelia a spolocnici. Potreboval som vediet, ci si netreba splnit nejaku ohlasovaciu povinnosti voci statnym organom. Na danovom nas uz zaregistrovala firma, ktora nam firmu zakladala.