Melonik13
01.03.10,07:15
Dobry deň.
Potreboval by som poradiť s postupom ako spojiť sádrokartónovú priečku so zvislou stenou (panel) tak aby bol spoj co najpevnejši a nepraskal (jedná sa mi o to ako ten spoj pretmeliť a čo všetko použiť).

A druhá vec je podobná len ide o spojenie sadrokartónového podhľadu so sádrokartónovou priečkou.

Ďakujem.
andiablo
01.03.10,06:56
No kuni si Rigi..(ps) tam máš celú kompletnú príručku ako sa to robí. Ale aj keď si dáš do uja googla montáž sadrokatónu tak ti vyhodí veľa odkazov a aj s fotkami čo a ako presne.
Melonik13
01.03.10,07:08
Dík za odpoveď. Niečo som už pozeral ale bol by som rád keby niekto napisal osobnú skúsenoť ako postupoval a či mu to po čase nepraskalo alebo nerobilo ine problemy.
Palusko.sk
01.03.10,07:26
A je na tej murovanej priecke omietka? ak nie normalne tam natmelit sklotextilnu pasku do rohu, mozno su na to aj nejake specialne profily a zahodit to omietkou/stierkou. Ak nie tak asi jedine akrylatovy tmel ale ten ma par nevyhod, nechyta farbu a neskor meni jej farbu a nie je to az take dokonale ale dobry majster to spravi ze to nerozoznate.
Melonik13
01.03.10,07:30
Omietka tam zatial nie je (omietat by som to chcel az ked bude priecka dokoncena).
radek666
01.03.10,07:45
A je na tej murovanej priecke omietka? ak nie normalne tam natmelit sklotextilnu pasku do rohu, mozno su na to aj nejake specialne profily a zahodit to omietkou/stierkou. Ak nie tak asi jedine akrylatovy tmel ale ten ma par nevyhod, nechyta farbu a neskor meni jej farbu a nie je to az take dokonale ale dobry majster to spravi ze to nerozoznate.

Ked sa použije silikonakryl tak potom to treba napenetrovať pretrieť latexom znova napenetrovať a potom zamalovať. chytne to farbu a nezmení ju to.
220870
01.03.10,10:00
Predpokladám že máte momentálne z panelu odstránenú ,tapetu alebo farbu (tvrdíte že holý panel)Paneláky sú celkovo hnusoby ktoré sú dimenzované na to aby sa pod náporom vetra ,tepla a zimy ohýbali ,krútili rozťahovali a sťahovali.Preto je možné že by SDK priečka mohla v styku s panelom presknúť,aj keď je to málo pravdepodobné.Ak aj praskne sú to vlásočnicové trhlinky ktoré nie sú nebezpečné a je ich väčšinou vidieť len z blízka.Ak sa bojíte takýchto problémov a chcete mať istotu ,tak pod krajné profili ,ktoré budú opreté o steny ,strop,podlahu dajte penovú pásku(pýtajte pri kúpe SDK konštrukcií).Pre istotu môžete (nemusíte)všetky spoje SDK zo stenami.podlahami,stropmi.tzv presieťkovať.10-15cm na každú stranu ,stačí.
Melonik13
01.03.10,10:37
Este jedna otazocka k tym CW profilom, ktore su oprate o stenu. Je ich potrebne privrtat alebo maju ostat volne tak ako ostatne?
220870
01.03.10,12:35
Všetky obvodové profily treba" privrtať".
Laco-monter
01.03.10,15:45
Všetky obvodové profily treba" privrtať".


Treba to privrtať.:cool:

Napr. cez železné L-ko 50x50x1,5 , jednou stranou ku stene,ku druhej strane prichytiť SDK a je to " NAVEKY".:D
lapejko
01.03.10,20:21
Predpokladám že máte momentálne z panelu odstránenú ,tapetu alebo farbu (tvrdíte že holý panel)Paneláky sú celkovo hnusoby ktoré sú dimenzované na to aby sa pod náporom vetra ,tepla a zimy ohýbali ,krútili rozťahovali a sťahovali.Preto je možné že by SDK priečka mohla v styku s panelom presknúť,aj keď je to málo pravdepodobné.Ak aj praskne sú to vlásočnicové trhlinky ktoré nie sú nebezpečné a je ich väčšinou vidieť len z blízka.Ak sa bojíte takýchto problémov a chcete mať istotu ,tak pod krajné profili ,ktoré budú opreté o steny ,strop,podlahu dajte penovú pásku(pýtajte pri kúpe SDK konštrukcií).Pre istotu môžete (nemusíte)všetky spoje SDK zo stenami.podlahami,stropmi.tzv presieťkovať.10-15cm na každú stranu ,stačí.

Sorry, ale toto nie je dobrý nápad, v niektorých panelákoch to môže potrhať, ani do privŕtaných UW profilov sa sdk neskrutkuje iba do voľne nasunutých CW-čiek.