uctokrajan
01.03.10,07:34
Prisím o radu, živnostník dodáva službu - maliarske práce do ČR, pre platiteľa DPH registrovaného v ČR. Miesto dodania služby je ČR- platiteľ DPH je objednávateľ?. Musíme sa registrovať podľa 7a? Vystavíme faktúru bez Slovenskej DPH a podávame súhrnný výkaz? Dakujem
jeso
01.03.10,07:48
Ester plus
01.03.10,07:55
Prisím o radu, živnostník dodáva službu - maliarske práce do ČR, pre platiteľa DPH registrovaného v ČR. Miesto dodania služby je ČR- platiteľ DPH je objednávateľ?. Musíme sa registrovať podľa 7a? Vystavíme faktúru bez Slovenskej DPH a podávame súhrnný výkaz? Dakujem

V danom prípade sa jedná o službu podľa §16 - práce súvisiace s nehnuteľnosťou. V danom prípade sa súhrný výkaz nepodáva.
uctokrajan
01.03.10,08:43
Ani sa nemusime registrovať?